חגי פליסיאן. צילום: מתוך פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חגי פליסיאן: עכשיו המם

אחרי שתיק החקירה נגדו פורק ובוטלו כל האישומים, הפך חגי פליסיאן לכוכב רשת בעל כורחו, במם חדש שסוחף את הרשתות החברתיות. עם זאת, הגולשים חלוקים בשאלה האם מדובר בבדיחה משעשעת במיוחד, או שמא מדובר בהומור שחור וחסר טעם שנגוע בגזענות ושנאת חינם מיותרת

עם התמוטטות תיק החקירה וביטול כתב האישום נגד חגי פליסיאן, שהיה החשוד העיקרי ברצח בברנוער, הוא הפך לכוכב רשת בזכות מם חדש שמתפשט באינטרנט. 

צילום מסך מתוך הראיון שנתן פליסיאן לתוכנית התחקירים "עובדה", מציג את הצעיר בפוזיציה מאיימת במיוחדת, שעוררה את בלוטות היצירתיות אצל רבים. בבלוג טאמבלר בשם "פליסיאן הלא רוצח" מרוכזים כמה מהכיתובים היותר משעשעים. הנה מבחר מייצג.היוצרים: Yotam Becker, Niko Watts, Eliran Ben Haim, Lior Bergman, Shahar Tal, Ido Shlomo, Raviv Rize, Zak Hofman. 

עם זאת, היו רבים שטענו כי מדובר בממים גזעניים, שמתמקדים בפליסיאן בגלל מוצאו והרקע הסוציו-אקונומי ממנו הוא מגיע. אחד מהם, ניר שרעבי-הופמן, כתב פוסט המתמקד בטיעונים האלו ומסביר אותם היטב:

"מצטרף למשביתי השמחה: הממים על פליסיאן הם גזעניים", כתב, "ברור שלא במקרה הוא נבחר למם הזה. הרי זה לא שאנחנו צוחקים על פושעים כבדים אחרים. אנחנו נטפלים דווקא אליו בגלל שיש לו לוק מפחיד ו"משוגע". אז הצדקתי לעצמי שבכל מקרה מגיע לו, כי גם אם הוא לא הרוצח, הוא בטח הכאיב לאנשים אחרים יותר ממה שהממים האלה יכולים להכאיב לו.

"אמה מה? כשבאתי לבסס את ההצדקה הזו, גיליתי שהוא לא הורשע בכלום, מעולם. הוא "מוכר למשטרה", אבל גם "אחים של" ו"בנים של" וסתם אנשים שגרים באזורים כמו פרדס כץ מוכרים למשטרה. וכשאני חושב למה חשבתי שהוא פושע מסוכן (אפילו נראה לי "מהמסוכנים בישראל"), אני מבין שזה כנראה בעיקר הפרצוף שלו + המבט שלו + השם שלו + הפרדס כץ. כל אלה, דברים שהוא לא באמת "אשם" בהם, בצירוף חשד (והוא אפילו כבר לא בגדר חשוד עכשיו, נדמה לי) הספיקו לי בשביל לבסס עליו דעה קדומה שהוא פושע אכזרי. וככה. בדיוק. עובדת. גזענות", חתם שרעבי-הופמן את דבריו.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...