שאול גנון בתוכנית "המקור". צילום: ערוץ 10.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שאול גנון: "לא אוכל לקבל את חיי בחזרה"

הערב שוחרר חגי פליסיאן למען בית, לאחר עימות עם עד המדינה, במה שמסתמן להיות קריסתו המוחלטת של כתב האישום נגדו. במשטרה טוענים: "כנראה מדובר בנסיון הפללה שיכול היה להיגמר רע מאוד, ייתכן שאדם חף מפשע היה נשלח לכלא". בתחקיר תוכנית "המקור" בערוץ 10 התראיין שאול גנון, לראשונה מאז התפוצצות הפרשה, ודיבר בגילוי לב על הרצח בברנוער, החקירה והיחס של הקהילה כלפיו

הערב (ד') שוחרר חגי פליסיאן, החשוד המרכזי בביצוע הרצח בברנוער, למעצר בית. זאת לאחר שתיק החקירה נגדו התמוטט ובעקבות עימות עם עד המדינה, שבמהלכו השתכנעו השופטים כי אין למשטרה די ראיות כדי להמשיך ולהחזיק את פליסיאן במעצר. הבוקר הגיע פליסיאן למשרדי ימ"ר תל-אביב, שם הטיח בעד המדינה "רימית את הקהילה שלך, רימית מדינה שלמה. בגללך לא הייתי בלוויה של אחי, הרסת לי את החיים". ראש צוות החקירה אמר ש"זה יכול היה להיגמר רע מאוד, ייתכן שאדם חף מפשע היה נשלח לכלא", כך דיווח אתר ynet.

בשבוע שבו אנו למדים על כך שהחקירה הממושכת והיקרה - היקרה ביותר עד היום - של פרשת הרצח בברנוער הולכת ומתערערת, ושתשתית הראיות בתיק נסדקת, פגשה תוכנית התחקירים "המקור" של ערוץ 10 את שאול גנון, שבעיניי רבים נחשב אשם ברצח ויש הטוענים כי חתם על הסכם עם המשטרה רק כדי להתחמק ממשפט וכדי שלא לשלם על מעשיו.

גנון, שעל פי הסכם שחתם עם המשטרה קיים יחסים עם קטין במה שהיה הטריגר לביצוע הרצח בברנוער, נחשף לראשונה בתקשורת ומספר על הפרשה, המעצר, הסכם עד המדינה והביקורת הקשה שהוא ספג, ועדיין ממשיך לספוג, מצד קהילת הלהט"ב.

גנון מתייחס לדברים במהלך התחקיר, שישודר הערב בשעה 21:00, בצורה ישירה. "בבירור הטענה הלא נאמרת נאמרת, ש"בגללך הדבר הזה קרה". בטח שזה נוגע בי בפנים. אני אנושי", הוא אומר. "כשמישהו בא ואומר לי "אתה אשם, אתה אשם, בגללך רצחו אנשים, בגללך נרצחו אנשים. מבחינתי זה היה כאילו מישהו נכנס אלי הביתה וירה במשפחה שלי. זה לא שונה מזה. אז להגיד שאני לא מרגיש או לא חש אחראי בצורה מסויימת, בטח שכן".

עם קריסת התיק טוען פרקליטו של גנון כי הוא חתם על הסכם עד המדינה בלחץ של חוקי המשטרה, ומתוך ראייה שגויה של הפרשה ולקיחת אחריות מוגזמת על הדברים. עדיין לא ברור האם ההאשמות שהעלתה המשטרה כנגד חגי פליסיאן יוסרו כליל והוא ישוחרר לחופשי, והשאלה הגדולה היא האם רוצח הברנוער עדיין חופשי.

עדותו של גנון נחשפה זה מכבר והראתה פער גדול בין העדות שנתן גנון במשטרה ערב הרצח - לבין המידע שהוא הסכים לחשוף לאחר שנחתם איתו הסכם עד מדינה. בתמורה לכך שלא יועמד לדין על קיום יחסי מין עם קטין ושיבוש חמור של הליכי חקירה, הסכים גנון לשתף פעולה עם החוקרים, וסיפר להם על איומים שקיבל זמן קצר לפני הרצח בו נהרגו ליז טרובישי וניר כץ ז"ל, ונפצעו בני נוער רבים, חלקם באורח קשה מאוד. 

פרסום הדברים והקשר לכאורה של גנון ברקע לרצח, הפך אותו לאחד האנשים היותר שנויים במחלוקת בקהילה. לא ברור האם גנון יצליח לטהר את שמו, למרות הסכם עד המדינה שחתם וקושר את מעשיו באופן ישיר לרצח, אך בדבר אחד אין ספק: פרשת חקירת הרצח בברנוער רחוקה מלהסתיים.

פרסום ראשון: 26/2, 17:50.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...