אפליקציית טינדר. צילום: דף האפליקציה בפייסבוק.
עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

לטחון את המבערים

הסטרייטים העתיקו מהגייז את תרבות הסטוצים ועד מהרה אפליקציות "דייטינג" מבוססות מיקום החלו לצוץ כמו קונדומים על רצפה של מועדון סקס. ההמצאה האחרונה היא טינדר, שמתפשטת כאש בשדה קוצים

כשהתחלתי בדייטינג הומואי, או כמו שאנחנו קוראים לו היום, "דייטינג", הייתי בעליו של טלפון סלולרי של נוקיה עם מסך 16-צבעים. השתמשתי בו בשביל ממש לדבר, ומדי פעם לשלוח הודעות טקסט לבחורים שפגשתי אונליין, מאחורי המסך השחור-לבן של רשת IRC.

לא היה אז סנאפצ'ט, לא היו תמונות בולבולים ולא היית צריך לחשוש שהתמונה החסויה שלך תופץ ברשת של ווטסאפ בלי שתדע. מאוחר יותר הגיעו אתרי ההיכרויות המקומיים והבינלאומיים, שההומואים אימצו בחיבה. מה יותר טוב מאשר קטלוג ממנו אתה יכול לבחור בחורים, לשלוח להם הודעות ולפגוש אותם?

אבל רק כאשר המציאו את הסמארטפונים עם ה-GPS וכאשר הם חדרו לחיים היומיומיים שלנו, הדייטינג והפלירטוטים הפכו למשהו שאתה עושה בדרך לעבודה, במיטה לפני השינה או בזמן שאתה יושב בשירותים בעבודה.

גריינדר הפכה את הקונספט שראינו בסרט "שורטבאס", "ינטע 650", לדבר אמיתי, יחד עם חברותיה לפשע סקראפ, ג'קד ואחרות. למצוא בחור למערכת יחסים של שעתיים (לכל היותר) הפך לדבר הקל ביותר. בערים גדולות, שם ההיצע עולה על הביקוש, אפילו יכולת להרשות לעצמך להיות בררן לגבי האיך, המה, המתי והכמה רחובות אתה מוכן ללכת במזג האוויר הנוכחי.

כך המציאו ההומואים שפה ייעודית למציאת זיונים

בכל רחבי העולם, גברים הומואים פיתחו שפה שמיועדת אך ורק למציאת זיונים. לא היה זמן לבזבז. מועמדים אחרים המתינו עם הרגליים למעלה לאביר עם תחתוני האנדרו כריסטיאן הנוצצים. זאת הייתה שפה מקוצרת יותר משפה מקוצרת של בני נוער. היא נמנעה לרוב ממילות נימוס והיכרות והמשפט "שיחה או חסימה" היה בשיא הפופולריות שלו.

וזה לא רק בישראל, שם אני גר. לכל מקום אליו נסעתי היה את הז'רגון שלו – כשביקרתי בפריז נאלצתי ללמוד מחדש צרפתית ולהתייעץ במסייה גוגל כדי להבין משפטים כמו "ch koi" ("cherches quoi", "מה אתה מחפש") או "dial" (למעשה, אני עד עכשיו לא בטוח אם זה אומר "דייט" או "סטוץ").

כן, בימי הקדם האלה, סקס היה משהו שקל יותר להשיג מאשר פלאפל באור יהודה. אבל את זה, אני מניח, רובכם יודעים.

אין פלא שאחינו ואחיותינו ההטרוסקסואלים התקנאו. כל גבר, ונו, גם הרבה מאוד נשים היום, היו שמחים למערכת יחסים מינית ללא מחויבות. בלי לטרוח עם כל משחק ארוחת הערב-נשיקת לילה טוב-תרצה לעלות לכוס קפה. לפעמים, כל מה שאנשים רצו הוא להתלכלך קצת עם מישהו שהם היו שוקלים להכניס למיטה שלהם, אבל לעולם לא ללב שלהם.

וכך, אפליקציות "דייטינג" מבוססות מיקום להטרוסקסואלים החלו לצוץ כמו קונדומים על רצפה של מועדון סקס בעלות השחר. החברות שלי התחילו לספר לי על הפלא החדש, כשהן מרגישות כמו כריסטופר קולומבוס של הסקס ההטרוסקסואלי. למרות המוניטין שהיו לאפליקציות האלה, הנורמות המגדריות וההתנהגות החברתית המקובלת דאגו שכדי להיכנס למכנסיים של מישהו, תצטרכו לעבור את משוכת הדייטינג הנזכרת לעיל. אז בשביל מה?

ואז הגיעה טינדר

ההמצאה האחרונה היא טינדר ("חומר בערה"). טינדר, לאלה מכם שלא מעודכנים בהתפתחויות האחרונות, היא אפליקציית שידוכים. מתחברים באמצעות פרופיל הפייסבוק שלכם, בוחרים כמה מתמונות הפרופיל ומציגים את השם והגיל שלכם. אז, מתחילים לעבור על משתמשים ומשתמשות אחרים בסביבה, לוחצים "לייק" או ששולחים אותם לעזאזל. כשיש התאמה הדדית, אפשר לשוחח בהודעות עם הצד השני. אם אין התאמה, האדם שעליו לחצת "לייק" לעולם לא ידע שאתה שם. דרך מצוינת לגלות אם ההתאהבות הסודית שלכם היא דו-צדדית מבלי לפחד מהשפלה מוחלטת.

כמובן שהייתי חייב לבדוק על מה מדובר. החברים הסטרייטים שלי הופתעו מאוד שטינדר פתוחה גם להומואים (או שעלי לומר "גברים שמחפשים גברים"? אני לא רוצה לכפות הגדרות על אף אחד). כמובן, גברים הומואים ינצלו כל הזדמנות להשתמש באפליקציה מבוססת מיקום כדי למצוא סטוץ.

וידאתי שההגדרות שלי כוונו כך שאראה גברים בלבד (למרות שהאופציה לא חסינה מטעויות – ראיתי גם כמה פרופילים של נשים נאוות במסע הזה), ויצאתי לחפש בן לוויה לילי כדי להילחם באחד מסערות החורף שפקדו את ניו יורק בינואר. חיפשתי ברחבי העיר, התאמתי לי מספר נסיכים, ואף פצחתי בשיחה עם כמה מהם. אך אבוי! הם כולם חיפשו דייטים – דייטים כמו פעם, מסורתיים והטרונורמטיביים, עם המשקה ורגעי השתיקה המביכה. כמו שציינתי, הטמפרטורה בחוץ התרחקה מהאפס, מצדו התחתון, ולא הייתה לי כוונה ללבוש 4 שכבות של בגדים על כל אחד מגפיי רק בשביל לצאת את החדר. בשביל מה אני הומו, אם אני אפילו לא יכול להביא מישהו למפגשון?

אז, החלטתי לסגת למחוזות מוכרים יותר, חברי הטוב עם הרקע הצהוב, גריינדר. אוסף של גופות יפהפיות נפרשו בפני, כשכולם מכוונים להתוודע למוחי ולא לאיבריי הפרטיים. הם היו מעוניינים לדבר איתי, לשוחח קצת לפני שנשב על כוס משקה. ואז, אם הכימיה נכונה, הם ינשקו אותי. על הלחי. הג'נטלמנים של הל'ס קיצ'ן, מנהטן.

חשבתי שזה הקור, או המיקום, אבל ניסיונות שונים, במקומות שונים, במזג אוויר שונה, הניבו אותן תוצאות. המחקר היה חד משמעי – מציאת זיונים אונליין הפכה למצרך נדיר בקהילה ההומואית. לא בלתי אפשרית, אבל באופן כללי אופנה שמתפוגגת.

מאוחר יותר באותו שבוע, ישבתי עם חברה על המיטה שלי בחדר המלון בניו יורק. סיפרתי לה על טינדר, הסברתי שוב כי זאת אכן אופציה לגברים הומואים, וסיפרתי לה על המסקנות שלה. עיניה נדלקו. היא תמצא לעצמה דייט נחמד בעיר, גבר שיציע לה את המעיל שלו וינשק אותה נשיקת לילה טוב בסוף הערב.

היא יצרה לעצמה פרופיל והתחיל לגלוש. בדיוק כשחשבתי לעצמי שגריינדר הוא הבית לגברים חסרי הראש בעולמנו, תמונת הפרופיל הראשונה שראתה הייתה של גוף, חלק וחטוב, עם ריבועים בבטן שנראים מינימום כמו שוקולד-פרה ביסקוויט.

היא החליטה לנסות ולהקליק עליו, במחשבה שאם הוא הומו, הוא פשוט לא ילחץ חזרה ולא תהיה התאמה. לאחר שתי שניות, המסך הואר עם התאמה, ולמדנו מכך שהומואים קובעים טרנדים גם כשזה נוגע לתמונות באפליקציות להיכרויות. הבחור היה, ללא ספק, בקטע של נשים.

הסטרייטים מיהרו להצטרף

מסתבר שההתנהלות ההומואית לא הסתכמה בתמונות פרופיל. בזמן שהיא, בתור אישה חזקה, עצמאית ופמיניסטית, כתבה את ה"שלום" הראשוני, הוא ענה מיד ואמר לה שאלא אם היא מוכנה לבוא, למצוץ לו וללכת, היא בזבוז של זמן. כל הכבוד, רומיאו.

מכל הדברים שגברים סטרייטים יכולים ללמוד מהגברים ההומואים הסטריאוטיפיים – התאמת צבעים, אסתטיקה, פתיחות וטיפוח – נראה שהם למדו את הסקס המזדמן כלקח החשוב ביותר. אני מבין את הרצון שלכם לסקס חסר מעצורים עם נשים, אבל לפני שאנחנו שוברים נורמות מגדריות בנושא הזה, אני חושב שאנחנו צריכים להתחיל עם נושאים בין-מגדריים חשובים יותר, לא?

ובנוגע לטריטוריה שלי, אני חייב להגיד – למרות שנאלצתי לסגת למלאכת יד באופן תכוף יותר בגלל הגסיסה של מערכות היחסים בנות חמש דקות, החלפת התפקידים הזאת היא משהו שאני די מחבב. מי יודע, אולי עוד 500 שנה, הצאצאים שלי יילחמו לשיוויון בנישואים בין גברים ונשים.

- מתוך הבלוג "ערימה של דברים"

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...