אורנה דץ בקמפיין. צילום: פייסבוק.
מיכאלה ברקו בקמפיין. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

משבר הפונדקאות: עשרות הפגינו מול ביתו של גדעון סער

עשרות בני אדם השתתפו הערב בהפגנה מול ביתו של שר הפנים, גדעון סער (ליכוד), בדרישה שישראל תאפשר להנפיק דרכונים ולהחזיר ארצה את ילדי הפונדקאות שנולדו שם. בתוך כך ממשיך הקמפיין המקוון לגיוס תמיכה ציבורית במאבק: גילה אלמגור, נינט טייב, בר רפאלי, שחקני מכבי ת״א ערן זהבי, ברק יצחקי וגל אלברמן, יעל בר-זוהר, ירמי קפלן, נורית גלרון ועוד רבים אחרים הצטרפו

עשרות אנשים השתתפו הערב (ג') בהפגנה מול ביתו של שר הפנים, גדעון סער (ליכוד) וקראו לו להנפיק באופן מיידי דרכונים לילדי הפונדקאות שנולדו בתאילנד ולא יכולים לחזור לישראל. מדובר ב-15 תינוקות שתקועים במדינה מזה ימים ארוכים, ועל פי הערכות צפויות לפחות 50 לידות נוספות של ילדי פונדקאות במדינה, שלא יוכלו להיכנס בחזרה לארץ עקב תסבוכת משפטית. בהפגנה השתתפו בני משפחה של הזוגות הממתינים בחו"ל ותומכים מתוך הקהילה. המפגינים טענו שבממשלה אדישים לדרישותיהם ושהטיפול בעניין נופל בין הכיסאות ונתקל בסחבת, בין היתר "בשל חשש מהתנגדות גורמים דתיים בממשלה".

אחד המפגינים שהגיע למקום אמר ש"מדובר בהתעללות והומופוביה, שרירות לב של אנשים אדישים במקרה ה"טוב" או רשעים במקרה הרע. כשמדברים על גאווה בליכוד ועל זה שמדינת ישראל היא גיי-פרינדלי, לא מזכירים את הדברים האלה. יותר חשוב לאנשים להתעסק בשטויות ולספר מעשיות לתיירים כדי להרוויח כספים מתיירות נכנסת, אבל כשזה מגיע לזכויות, הממשלה לא ממש ממהרת לתת לנו אותן או בכלל להתייחס לקהילה ולבעיות חמורות ביותר שעל הפרק".

הזמר אמיר גוטמן שהגיע למקום עם בן זוגו, אמר "אלו רק שיקולים פוליטיים, הכל כדי לא להכעיס את חובשי הכיפה בממשלה. זה חוסר לב, זו התעללות של ממש". 

בתוך כך, ממשיך קמפיין "עזרו לנו להביא את הילדים הביתה" שמתנהל בימים האחרונים ברשתות החברתיות בכלל ובפייסבוק בפרט. הקמפיין צובר תאוצה וזוכה להתגייסות מרשימה מצד אמנים ומפורסמים רבים בישראל, המצטרפים לכמעט 20 אלף איש שהביעו תמיכה בקמפיין, ומבקשים ממדינת ישראל לאשר את כניסתן של משפחות חד-מיניות שביצעו הליכי פונדקאות בתאילנד ואינם יכולים לחזור ארצה בשל ביורוקרטיה בין הרשויות.

למחאה הצטרפו יוצרים, אמנים, זמרים ואפילו ספורטאים מהשורה הראשונה. בין יתר התומכים שהצטלמו לקמפיין ניתן למצוא את אסי ישראלוף משלישיית "מה קשור" (בצילום הפותח כתבה זו), גילה אלמגור, נינט טייב, בר רפאלי, שחקני מכבי ת״א ערן זהבי, ברק יצחקי וגל אלברמן, יעל בר-זוהר, ירמי קפלן, נורית גלרון ועוד רבים אחרים.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...