שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון. צילום: יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שר הביטחון: "אני מגוייס למען הקהילה ההומו-לסבית"

תמיכה יוצאת דופן בנוף הפוליטי, מצד שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון. בסיום פגישה עם נציגי התא הגאה בליכוד, כתב יעלון בפייסבוק ש"אני לא מגמגם בזה, ולא מהסס בזה ולא מתלבט בזה. גם כאן יש לי קו מאוד ברור, מצפן מאוד ברור, ואם עולים דברים שאתם חושבים שאני יכול לעזור ולהתערב בהם - דלתי פתוחה"

"פגשתי אמש את חברי התא הגאה בליכוד. במהלך הפגישה אמרתי לנוכחים, שאני שמח על המפגש, משום שאני רואה חשיבות רבה במה שקשור לחברה סובלנית, פתוחה, ליברלית, מקבלת, ודאי לא דוחפת לאפליה על רקע של הזדהות מינית. התבטאתי כבר מספר פעמים בנושא, כאשר עלה עניין הנישואים וכעת בנושא השוואת הזכויות. אני רואה בזה חשיבות רבה, כי יש עדיין לצערי בחברה הישראלית פה ושם חשיבה אפלה בתחומים שחשבתי שכבר מזמן עברנו אותם". 

את הדברים כתב שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון (ליכוד), בדף הפייסבוק שלו, באחד מצעדי התמיכה הפומביים המשמעותיים של בכיר בממשלה. יעלון פרסם הודעה יוצאת דופן בנוף הפוליטי, בפרט כשמדובר בשר הנושא בתפקיד ביטחוני בכיר, והוא נשא מסר תקיף וחד-משמעי בזכות הקהילה הגאה והמאבק נגד להט"בפוביה.

"אני חושב שדווקא הצבא היה הגורם המתקדם, שעוד לפני צבאות אחרים כלל לא התייחס לזה כאל דבר מוזר או שונה או מפלה או מחשיד או כל דבר דומה, כי צבאות רבים התייחסו לעיתים לשאלת הזהות המינית כשאלה שפוסלת מתפקידים מסוימים. אני חושב שהצבא עמד במבחנים האלו, משנות התשעים ומעלה, וזה הפך להיות דבר מובן מאליו בתוך המערכת הצבאית, לפני חקיקה ולפני הכול, גם בהכרה בזכויות ובכל דבר אחר", הוסיף יעלון.

בהתייחסו לשינוי חוקת הליכוד, רשם יעלון ש"אני שמח שלפחות בתנועה אין על זה ויכוח, וכשניגשנו לחקיקה הייתה הסכמה מקצה לקצה, גם בוועדת השרים לחקיקה וגם בהצבעה בכנסת. זה מסר חשוב. לעיתים יש קישור מעוות של סטיגמות, שימין לא יכול להיות סובלני ולא יכול להיות ליברלי. בסטיגמה, תמיד ימני זה קיצוני. כמובן שזה לא משקף את הדרך של התנועה ולא את הדעות בתוך התנועה. אני שמח על זה, אבל דרך ארוכה עוד לפנינו".

עוד כתב שר הביטחון ש"אני מעריך שגם בתוך המערכת הפוליטית וגם בתוך המערכת הציבורית והמערכת החינוכית, כולל בתוך צה״ל - יש חשיבות רבה להמשיך ולטפל בתופעות שליליות כמו הומופוביה, שעדיין יש להן אחיזה בהוויה הישראלית, ובהחלט אני לא רואה אותן בעין יפה בלשון המעטה. ברגע שאתה מטפל בתופעה כמו הומופוביה, יש לזה היבטים של סובלנות גם בתחומים אחרים, של קבלת האחר ויחס לאחר. זה אחד מהערכים שלנו כחברה יהודית וישראלית, וצריך לבטא את זה בצורה מאוד ברורה".

"בסיכום דבריי אמרתי לנוכחים: 'תראו אותי כמי שמגויס למען הקהילה ההומו-לסבית בכל מה שקשור לזכויות, בכל מה שקשור למניעת אפליה, בכל מה שקשור ללחימה בהומופוביה. אני מגויס ולא מגמגם בזה, ולא מהסס בזה ולא מתלבט בזה. גם כאן יש לי קו מאוד ברור, מצפן מאוד ברור, ואם עולים דברים שאתם חושבים שאני יכול לעזור ולהתערב בהם - דלתי פתוחה'", חתם יעלון את דבריו.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...