דלת ביתם של עידן וליאור, הבוקר בתל-אביב. צילום: הדף הרשמי של ציפי לבני, פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ת"א: כתובות נאצה רוססו על דלת ביתם של הומואים

הומופוביה בלב תל-אביב: זוג הומואים המתגוררים בת"א התעוררו בבוקר וגילו שדלתם רוססה בכתובות נאצה הומופוביות וגזעניות. שרת המשפטים, ציפי לבני, שפרסמה את המקרה: המקרה הזה רק ממחיש עד כמה חשוב שהחוקים התומכים בקהילה הגאה יעברו

הערב (חמישי) דווחה שרת המשפטים ויושבת ראש מפלגת התנועה, ציפי לבני, על מקרה חמור של הומופוביה בתל-אביב, כאשר זוג הומואים הגרים יחד במרכז העיר התעוררו בבוקר ומצאו שדלת הכניסה לביתם רוססה בכתובות נאצה נגד הומואים וערבים. 

"עידן וליאור, זוג גאה שגר יחדיו בת"א, קמו הבוקר וגילו שעל דלת ביתם רוססו כתובות נאצה אלימות, הומופוביות וגזעניות", כתבה לבני. "כן, קשה להאמין שזה קרה בישראל הדמוקרטית של סוף 2013, אבל זו האמת, והיא מבישה. בשבועות האחרונים מנסים ח"כים ושרים שונים לקדם חוקים התומכים בקהילה הגאה - אני ביניהם. המקרה הזה רק ממחיש עד כמה חשוב שהחוקים הללו יעברו".

צילום מתוך הדף הרשמי של ציפי לבני בפייסבוק.

עוד הוסיפה לבני ש"מעבר לקידום השוויון, ערך יסוד בדמוקרטיה, הם גם יעבירו מסר של סובלנות, מלחמה בהומופוביה ובגזענות, מלחמה בפחד מכל מי שהוא אחר. אני קוראת לחברי הממשלה והכנסת להתחיל להקשיב לרוב השפוי במדינה, להפסיק עם המשחקים הפוליטיים ולאשר את החוקים שעל השולחן - בהם גם חוק "החיים המשותפים" ש׳התנועה׳ בראשותי מקדמת שיעניק אפשרות לכל מי שלא רוצה או לא יכול ברבנות, ובהם זוגות גאים, להינשא ולזכות בשוויון זכויות. הגיע הזמן, כבר מזמן".

הפרסום הביא לגל של תגובות בתוך הקהילה ומחוצה לה. היו שטענו שמדובר בפרובוקציה, ואחרים קשרו את מקרה ההומופוביה להתרחשויות אחרונות וליחס לפליטים בישראל. כך למשל כתב חנן הראל: "בתחנה המרכזית הישנה של תל אביב עושים אקציה לפליטים. יותר מאוחר יהפכו אותם למספרים ובצד השני של העיר גילויי שנאה נגד הומואים. השתיקה של גברתי השרה בעניין פגיעה בזכויות האדם של פליטים תורמת לתופעה המכוערת לעיל".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...