מייג'ור דניאל טובן ובחיר ליבו ג'ונתן טיילור נישאים. צילום: Elizabeth Frantz, fayobserver.com.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חתונה גאה ראשונה בבסיס צבאי מרכזי של צבא ארה"ב

פורט בראג, אחד הבסיסים המרכזיים והגדולים ביותר של צבא ארצות-הברית, אירח בסוף השבוע האחרון את טקס הנישואים הגאה הראשון. מייג'ור דניאל טובן ובחיר ליבו ג'ונתן טיילור, התחתנו בבסיס צבא היבשה בהשתתפות קרובים וחברים, וכמה נציגים למאבק הלהט"ב לשוויון בנישואים בצבא

מייג'ור דניאל טובן ובחיר ליבו ג'ונתן טיילור, התחתנו בבסיס צבא היבשה האמריקאי, פורט בראג, בחתונה החד-מינית הראשונה בבסיס.

פורט בראג, אחד הבסיסים המרכזיים ביותר של צבא ארצות הברית, אירח בסוף השבוע האחרון את חגיגות נישואיהם של בני זוג מאותו מין. בטקס שנערך בבסיס התאחדו בברית הנישואין מייג'ור דניאל טובן וג'ונתן טיילור. כ-100 קרובים וחברים של הזוג לקחו חלק באירוע, ובהם סא"ל הת'ר מאק ורעייתה, אשלי ברודוואי, שלחמו כדי שברודוואי תתקבל למועדון נשות הקצינים של הבסיס.

עוד השתתפה בטקס רב סמלת ראשונה טרייסי ג'ונסון, הלסבית הראשונה שאיבדה את רעייתה בקרב, לאחר שבת זוגה, סמ"ר דונה ג'ונסון, נהרגה באפגניסטן ב-2012.

טובן, סטודנט למוזיקה בעברו, הצטרף לצבא היבשה בשנת 2003 וכעת מפקד על תזמורת הבסיס. בן זוגו טיילור עובד כאח במרכז הרפואי המקומי. לדבריו של טובן מדובר "בחלום שהתגשם".

למרות שהטקס טכנית לא היה חתונה, כי נישואים של בני אותו מין עדיין לא מוכרים בצפון קרוליינה, בה ממוקם הבסיס, בני הזוג התחתנו באופן רשמי באוגוסט בוושינגטון הבירה, שם נישואים גאים חוקיים ותקפים.

הכומר הארי אברנתי ניהל טקס ברכה נוצרי אפיסקופלי, שזהה לטקס הנישואים הרגיל בכנסייה בבסיס. הכומר הוסיף כי "מערכת היחסים בין בני הזוג היא סימן לאהבת האל".

דרך fayobserver.com.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...