חברי גאווה בליכוד - במפגש שינוי חוקת המפלגה
חברי גאווה בליכוד - במפגש שינוי חוקת המפלגה. צילום: גאווה בליכוד, פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חוקת הליכוד שונתה: תכלול איסור אפליה של הומואים ולסביות

ועידת התנועה, שהתכנסה במהלך סוף השבוע, אישרה שבסעיפי התנועה הקובעים איסור אפליה על רקע מין, גזע, עדה, דת, מעמד או השקפה – יתווספו המילים 'נטייה מינית'. השינוי הוכנס לבקשת קבוצת "גאווה בליכוד"

מפלגת השלטון עושה צעד נוסף לעבר שוויון ולקראת הקהילה הגאה. בהודעה רשמית לעיתונות שפרסם התא הגאה בליכוד נכתב כי חוקת הליכוד, המחייבת את נבחרי התנועה, שונתה בכינוס חברי ועידת הליכוד וכוללת מעכשיו איסור אפליה על רקע נטייה מינית.

ועידת התנועה, שהתכנסה במהלך סוף השבוע, אישרה שבסעיפי התנועה הקובעים איסור אפליה על רקע מין, גזע, עדה, דת, מעמד או השקפה – יתווספו המילים 'נטייה מינית'. השינוי הוכנס לבקשת קבוצת "גאווה בליכוד" ובעקבות הפעלת מערך הסברה בתוך הליכוד במטרה לקדם את זכויות הקהילה בו. השינוי אושר בוועדה פה אחד בוועדת החוקה של הליכוד, לפני שניתנה לכך החותמת הסופית בדמות אישור הוועידה.

מ"גאווה בליכוד" נמסר ש"תנועת 'הליכוד' הוכיחה באמצעות שינוי החוקה את מחויבותה לשורשיה הליברליים, ולהיותה תנועה לאומית ליברלית. מחויבות התנועה לשיוויון להט"בי אף משתקפת ברוח פועלה של ההנהגה הבכירה ביותר של הליכוד בעת האחרונה, אשר באה לידי ביטוי בתמיכה ביוזמות חקיקה שנועדו למנוע אפליה כנגד להט"ב".

בשבוע שעבר עבר בקריאה טרומית בכנסת התיקון לחוק הפרשנות, אשר כולל איסור על אפליה על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית. החוק עבר בתמיכה רחבה של חברי הכנסת מטעם 'הליכוד', לאחר שעבר בתמיכת כל שרי הליכוד בועדת השרים לענייני חקיקה. 

מוקדם יותר החודש, הפילו חברות הקואליציה - הבית היהודי וישראל ביתנו - את הצעת חוק הפרשנות בוועדת השרים לחקיקה. לאחר ערר שהגישה לימור לבנת, ההצעה הוחזרה לסדר היום וכאמור אושרה בתמיכת כל שרי הליכוד.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...