בעל המועדון טוען שמדובר ב"מתקפה מכוונת ומקצועית, בגלל החקיקה של ולדימיר פוטין". צילום: www.kremlin.ru.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שוב: התקפה על מועדון הומואים ברוסיה

מועדון הגייז הגדול במוסקבה הותקף שוב, כשאלמונים פירקו את גג המבנה, גנבו ציוד וגרמו נזק רב לרכוש. בעל המועדון: המשטרה פעלה למען האינטרס של מארגני ההתקפה, ולא כדי להגן על חברי הקהילה. עם זאת, יש הטוענים שמדובר בסכסוך עסקי ולא בתקיפה הומופובית

סכסוך עסקי או הומופוביה? מועדון הגייז הגדול במוסקבה שימש שוב כתובת לונדליזם, והבעלים חושדים שמדובר בתקיפה הומופובית שבאה על רקע ההחרפה במצב הקהילה הגאה ברוסיה.

ההתקפה ארעה לפני מספר ימים, כשמאה אנשים הגיעו למקום, פירקו את גג המבנה, גנבו ציוד וגרמו נזקים רבים לרכוש. המועדון, הפועל תחת השם "התחנה המרכזית", הוא מרכז הבילויים של קהילת הגייז במוסקבה, ונחשב כיעד מועדף לתקיפות הומופוביות. הבאים בשעריו חשופים לתקיפות מצד גורמים עויינים רבים המגיעים למקום במיוחד כדי לאיים ולהפחיד את ההומואים, בעוד שהמשטרה המקומית מעלימה עין מהמטרדים והאלימות.

על פי הדיווחים, הקבוצה השתלטה על עליית הגג של המועדון, שכבר שימש כתובת לשתי תקיפות לפחות בנובמבר האחרון. במתקפה הראשונה נורו יריות מנשק חם לעבר המבלים, ובשניה שוחרר במקום גז מסוכן. 

"המבנה היה תחת מצור של קבוצה מקצועית, ששירתה אינטרסים של גורמי חוץ אלמוניים, אשר הזמינו פעולות לא חוקיות רבות נגד מבקרים להט"ביים של המועדון", כתב מנהל המועדון אנדריי לישינסקי במכתב פתוח ששלח לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ומאוחר יותר גם פורסם בפייסבוק. "המניע של הפעולות הללו היה ללא ספק שנאה כלפי נציגי הקהילה הלהט"בית", כתב.

למרות שיש לא מעט שחושדים כי ייתכן והרקע לאירוע הוא בכלל סכסוך כלכלי בין הנהלת המועדון לבעלים של הבניין בו הוא שוכן, הבעלים סבור שמדובר בתקיפה הומופובית ושגורמים עויינים מנסים להסתיר את האלימות כלפי חברי הקהילה בתירוצים על סכסוכים כדי להוריד מחומרת העניין ולהקל בהם ראש. במהלך החודשים האחרונים היו 20 התקפות אלימות על המועדון, לדברי לישיסנקי, והתקרית ביום שבת גרמה למועדון להעביר את ההופעה המתוכננת של להקה שוודית "צבא האוהבים" לאולם חלופי.

מנהל המועדון ציין עוד כי המשטרה כשלה בתגובה כלפי התקיפות, והוא קרא לפוטין להגן על המקום. כ-40 אנשים נעצרו ליד המועדון בשבת, אבל לישינסקי אמר שנראה "שהמשטרה פעלה למען האינטרס של מארגני ההתקפה, ולא כדי להגן על חברי הקהילה".

בחודשים האחרונים הייתה עליה חדה באלימות כלפי להט"בים ברוסיה, פעילי הקהילה אומרים כי החוק הפדרלי החדש בדבר "תעמולת יחסי מין לא מסורתיים בקרב בני הנוער" , הנתמך על ידי פוטין, תרם לאקלים ההומופובי במדינה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...