דגל אוסטרליה
דגל אוסטרליה. צילום: marragem, Flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בימ"ש באוסטרליה: נישואים חד-מיניים בקנברה אינם חוקיים

בית המשפט העליון במדינה ביטל את החוק שאיפשר נישואים חד מיניים במחוז של קנברה הבירה, בנימוק ש"חוקי נישואין שונים במחוזות שונים יגרמו לבלבול", וכן הורה למחוק את הרישומים של זוגות גאים שהתחתנו השבוע עם כניסת החוק לתוקף

בית המשפט העליון באוסטרליה ביטל את החוק שאיפשר נישואים חד מיניים במחוז של קנברה הבירה, בנימוק ש"חוקי נישואין שונים במחוזות שונים יגרמו לבלבול". נישואי זוגות שהתחתנו במשך השבוע האחרון (כ-20 במספר) – יבוטלו.

הפסיקה התקבלה פה אחד, לאחר שהממשל הפרדלי עתר נגד החקיקה המקומית.

פרקליטי המחוז טענו כי החוק לא נוגד את החקיקה הפדרלית, כיוון שהוא עוסק בזוגות שהחוק הפדרלי לא חל עליהם. מאידך, הממשל הפדרלי טען כי החוק נוגד את חוק הנישואין האוסטרלי מ-2004 שמגדיר נישואים כ"ברית בין גבר לאישה".

כאמור, בית המשפט העליון צידד בממשל הפדרלי ופסק כי החוק המקומי בטל ונישואי בני הזוג לא תקפים.

בית המשפט קבע בפסיקתו כי חקיקה בתחום הנישואין היא בסמכות הממשל הפדרלי בלבד, דבר שיחסום כנראה נסיונות חקיקה דומים במחוזות.

הממשלה האוסטרלית בראשות טוני אבוט מתנגדת לנישואי בני אותו מין, והקואליציה שבראשותו חסמה השנה שתי הצעות חוק שהכירו בנישואים שכאלה.

הפסיקה האוסטרלית הפוגעת בזכויות הקהילה, מצטרפת לפסיקה בבית המשפט העליון ההודי שהתקבלה השבוע, וקבעה כי החוק הקולוניאלי הבריטי משנת 1861 תקף ולכן הומוסקסואליות אינה חוקית במדינה.

תרגום: מיקי זאידל.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...