אווזים (אילוסטרציה). צילום: Serena, Flickr.
 > 

גארי יורופסקי ואני

כן יורופסקי? לא יורופסקי? כן זעם ושנאה? כן חמלה והבנה? מה אני אמורה לחשוב על האיש שאמר ש"הלוואי שיאנסו את הנשים שבגללן החיות נאנסות כדי שהן ילבשו פרווה", ומה עם בעלי החיים המסכנים, והנשים הפגועות, ומה עם האווז ההוא, שמציף את הזכרונות שלי, הצורח מכאב כשמורטים את נוצותיו בזו אחר זו?

הימים העייפים של התקופה האחרונה. הימים הסוחטים ואת הנסחטת. השקט שלא מגיע. כאבי-הראש. איים של הווה. אוקיינוסים של לא-כאן. הסופה המאיימת להתרחש. גארי יורופסקי ש"הלוואי שיאנסו את הנשים שבגללן החיות נאנסות כדי שהן ילבשו פרווה". העיף את מה-שמו מהכיסא או לא העיף? מתי את מגיעה בכלל לחשוב על זה. כן יורופסקי? לא יורופסקי? כן זעם ושנאה? כן חמלה והבנה? לאט-לאט או קדימה הפועל קדימה (או איך שהם צורחים את זה הלהוטים לגולים)?

ואת. הרי את עצמך רק לפני שבועיים צרחת על הבמה. וגם בכית. זה נכון. התרסקת. 25 בנובמבר, יום הזיכרון, יום הזיכרון שלך. האם קרבת מישהי.ו להבנה, לאמפטיה, בחמת-הזעם שלך? האם הרגשת יותר טוב אחרי שצרחת עליהם? אחרי שבכית?

פעם ראשונה שזה קורה לך. כמה פעמים כבר הופעת עם השירים שלך. שירי הזיכרון שלך. אף פעם לא בכית. אף פעם לא צרחת. תמיד עם המסיכה על הפנים. המשוררת בתפקיד. רק כשהיית מגיעה הביתה היית מסירה את מדי-הפאסון.

מה קרה לך. מה קרה לך הפעם. והאם היית מסוגלת להרים יד על מישהו בזעמך. בכאבך. בזעמך ובכעסך הלא-מובנים. אלה שאת לבד בעולם. לבד בעולם איתם.

ויורופסקי הזה. מה עבר על יורופסקי. מה קרה לו. מה קרה לו הפעם.

ההתלהטות. ההתלהטות של אחרי חוסר-האונים המצטבר. שוב את הילדה הרועדת. הצווחת. הבורחת. הקופצת מגבהים. החותכת בזרועותייך.

ויורופסקי. האם גם הוא עכשיו הילד הנרמס. הילד הרועד. הרועד מכאב. הרועד מבדידות ואימה.

והאווז. האווז שאישה שיושבת בחצר לופתת בחיקה. בחצר שאת ודודה פרישמן עוברות לידה. אישה שאת רואה דרך הגדר. האווז הצורח לפות בחוזקה בזרועה האחת של האישה. צורח-צורח-צורח מכאבי-תופת עד השמיים כשהיא מורטת את נוצותיו בידה השנייה המיומנת בקצב אחיד.

ואת רואה. ואת שומעת. ואת קטנה-קטנה. אולי בת ארבע. והצרחה של האווז היא הצרחה שלך. והבכי שלו הוא הבכי שלך. הבכי שמהדהד בכל העולם. הבכי שסופסוף צריך לשים לו סוף.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...