יאיר לפיד ונפתלי בנט. צילום: עיבוד מחשב.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

יש עתיד תמנע העברת כספים להתנחלויות במחאה על הפלת חוקים פרו-להט"ביים

מתגברת מלחמת החקיקה בין יש עתיד לבית היהודי, על רקע הפלת הצעות החוק להשוואת זכויות הורים גאים במס הכנסה ואיסור אפלייה על רקע נטייה מינית ומגדרית. חברי יש עתיד ייצאו מדיון על העברת כספים להתנחלויות ובכך ימנעו את הפעולה. במקביל, נפתחה יוזמת רשת חדשה לשינוי תמונות הפרופיל בפייסבוק לסמל השוויון בכחול ולבן כמחאה על האפלייה בכנסת. בשבת בערב: משמרת מחאה מול בניין עיריית ת"א

ירייה נוספת במלחמת החקיקה בין בין יש עתיד לבית היהודי. היום פורסם ב"מעריב" שסיעת יש עתיד מתכוונת לחסום העברת תקציבים לישובים שמעבר לקו הירוק, בתגובה להפלת מספר יוזמות חקיקה פרו-להט"ביות על-ידי הבית היהודי, מוקדם יותר החודש.

כזכור, בשבוע שעבר סערה המערכת הפוליטית בעקבות כך שסיעת הבית היהודי הטילה וטו על הצעת חוק של חה"כ עדי קול (יש עתיד), שעסקה בהענקת נק' זיכוי במס לזוגות הורים חד-מיניים. המשבר המשיך והחריף בעקבות הפלת תיקון חקיקה בדבר הוספת איסור אפליה על רקע נטיה מינית וזהות מגדרית בידי סיעות הבית היהודי והליכוד ביתנו. כבר אז יו"ר יש עתיד, השר יאיר לפיד, רמז כי מדובר בהכרזת מלחמה מצד חברו לקואליציה, השר בנט.

מטח תשובה של יש עתיד לא איחר לבוא. היום דווח שיש עתיד תצביע נגד העברת כספים לישובים שמעבר לקו הירוק (באמצעות החטיבה להתיישבות) בדיון בוועדת הכספים של הכנסת. במידה והאיום יתממש והסיעה תצביע נגד העברת התקציב, היא עשויה להוות חלק מגוש חוסם בועדה. בועדת הכספים חברים 16 חברי כנסת, מתוכם 8 משתייכים ליש עתיד או לסיעות האופוזיציה (בהנחה שח"כ מש"ס ,השייכת לאופוזיציה, יצביע יחד עם הקואליציה).

האם בדרך הזו, פגיעה בכיס של ציבור בוחריו של השר בנט וחברי סיעתו, תצליח מפלגתו של לפיד לשנות את המצב ולגרום לבית היהודי להסיר את הוטו? ימים יגידו. אין ספק שמלחמת החקיקה הזו, רחוקה מלהסתיים.

מחאת רשת חדשה בפייסבוק

בתוך כך, היום (ג') החלה מחאת רשת חדשה, ביוזמתו של יונתן ונונו, איש חיי לילה ופעיל קהילתי מוכר בת"א. ונונו פרסם סטטוס בפייסבוק, ובו קרא לחברי הקהילה לשנות את תמונת הפרופיל שלהם לסמל השוויון בצבעי כחול לבן, במחאה על מאבקי החקיקה האחרונים והנסיגה ביכולתה של הממשלה הנוכחית להעביר חוקים מקדמי שוויון עבור להט"בים.

"למי שטרם יודע, אני הומוסקסואל. אני עשיתי שירות צבאי מלא, אני בעל עסק עצמאי שמשלם מיסים, אני למדתי באקדמיה וכן, אני גם הומוסקסואל", כתב ונונו. "הרבה טוענים שהנטייה המינית לא מגדירה את האדם, שהומו זה רק במיטה, שלא מעניין אף אחד מה אני עושה מאחורי דלתות סגורות. ואין דבר שמרגיז אותי יותר מכך.

הומוסקסואליות זה לא רק במיטה! זה זוגיות, זו משפחה זו קהילה. באופן מפתיע דווקא המדינה שלי כן מגדירה אותי על פי הנטייה המינית שלי. היא מגדירה אותי כפסול. כלא שווה לאחיי או לחברי. אומנם כעת אני רווק, אבל גם אני רוצה שיום אחד אוכל להתחתן ולהקים בית בישראל".

"בימים אלו מפלגת יש עתיד נלחמת בעבור ביטול אי שיוויון זה, אך לבד הם לעולם לא יצליחו להביס את את הבורות ואת הפרימיטביות. כל אחד מאיתנו חייב להתגייס ולעזור, כי לא בטוח שתיקרה בדרכנו הזדמנות כזו שוב. מעולם לא היינו כל כך קרובים, וחובתנו להשמיע את קולנו! במהלך הדיונים בארהב על שיוויון בנישואים יצא קמפיין בין-לאומי אשר התרחש בפייסבוק. הוא התחיל מתוך ארגון לזכויות אדם אמריקאי וכאש בשדה קוצים התפרש בכל העולם. אלפי אנשים שינו את תמונת הפרופיל שלהם לסמל שיוויון הזכויות בצבעים המתכתבים עם הקהילה הגאה. לאחר קמפיין זה נישואים חד מיניים אושרו בארה"ב וכמו כן בעוד מספר מדינות נוספות בעולם".

את דבריו חתם ונונו, כאמור, בקריאה לשינוי תמונת הפרופיל: "היום אני מחליף את תמונת הפרופיל שלי לסמל הבין-לאומי לשיוויון הזכויות הצבוע בכחול ולבן. כי הפעם, אני נלחם לשיוויון זכויות במדינה שלי. אם גם אתם תומכים בשיוויון, החליפו גם אתם את תמונת הפרופיל שלכם לסמל השיוויון ושתפו את הסמל לכמה שיותר אנשים. אפשר להשפיע", כתב.

בשבת בערב מתוכננת מחאה של חברי הקהילה הגאה בכיכר רבין, מול בניין עיריית תל אביב. האירוע מוגדר על ידי מארגניו כ"משמרת מחאה" ולא כ"הפגנה". לדברי יוזמי המחאה , כפי שמופיעים בפייסבוק "חוקים הבאים להסדיר שוויון זכויות של תושבי ישראל הלהט"בים מתרסקים אחד אחרי השני ביניהם החוק החשוב מאוד האוסר אפליה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית" ולכן "הגיע הזמן לצאת לרחוב, צריך ליזום סטונוול כחול לבן תוצרת הארץ".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...