נפתלי בנט. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הרפורמה במס: הבית היהודי הטילה וטו ברגע האחרון

שוב פארסה בכנסת: ברגע האחרון לפני ההצבעה על השוואת נקודות המס לזוגות חד-מיניים דרשה סיעת הבית היהודי להסיר את ההצעה מסדר היום. ניצן הורוביץ: "שני אחראיים לביזיון: הבית היהודי וראש הממשלה, שמנסה להתחמק מאחריות"

שוב צעד אחורה בטיפול בהצעת החוק של חה"כ עדי קול. בעוד חברת הכנסת עומדת על הבמה ומבקשת מהכנסת לתמוך בהצעתה בקריאה טרומית, סיעת הבית היהודי חזרה בה מההסכמה מול סיעת יש עתיד וביקשה למנוע את ההצבעה על החוק.

מיד בתום דבריה של עדי קול, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודיע כי ההצבעה על החוק נדחית ועבר לנושא הבא שעל סדר היום. מסיעת יש עתיד נמסר כי מדובר בהכרזת מלחמה מצד הבית היהודי.

חבר הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תגובה חריפה לדברים: "אין גבול לביזיון. בושה לכנסת ולכל הציבור", כתב הורוביץ, "הקרקס סביב הצעת החוק נגד האפליה במס למשפחות גאות, הגיע עכשיו לשיא חדש. ברגע האחרון לפני ההצבעה, ״הבית היהודי״ שוב הטילו וטו על הצעת החוק. ״יש עתיד״ ניסו לעשות תרגיל אומלל, ולגייס רוב במליאה נגד הקואליציה שהם עצמם חברים בה. אבל כמו שזה עלה ככה זה נפל אחרי חמש דקות תחת המכבש הקואליציוני. ובסוף, לא היתה הצבעה ולא בטיח. לבי לבי על ח״כ עדי קול, יוזמת ההצעה שאני שותף לה. עליבות כזו לא ראיתי כבר מזמן. והשורה התחתונה והעגומה היא שאין חוק. זהו זה. ״יש עתיד״ בלעו את הצפרדע. שני אחראים יש לביזיון: ״הבית היהודי״ שמוכיחה שוב ושוב שהיא מפלגה חשוכה וקיצונית, וראש הממשלה נתניהו שלא יכול להתחמק מאחריות כי הדג מסריח מהראש".

בהודעה רשמית של האגודה למען הלהט"ב בישראל נאמר כי "מפלגת הבית היהודי נחשפה בערוותה והוכיחה כי הן תושבי ישראל והן תושבי מפעל ההתיישבות הנם אחים ואחיות שלהם כל עוד הם אינם להט"בים.לצערנו, סיעת הבית היהודי מחזיקה את הקואליציה והממשלה כבת ערובה לתפישות חשוכות ועושה הכל כדי שציבור שלם במדינת ישראל לא יקבל אזכור בספר החוקים הישראלי עד לכדי כך שהם מוכנים אפילו להעניק לנו הטבות עודפות על משפחה הטרוסקסואלית. איננו מוכנים ליצור מצב בו יש ילדים והורים ששווים יותר וילדים והורים ששווים פחות, ושהורים להט"בים אינם שווים להורים הטרוסקסואליים. אנו נמשיך ונאבק עד שנהייה שווי זכויות במדינת ישראל ובייחוד בספר החוקים שלה"

נזכיר כי בתחילת השבוע הוטל וטו על הצעת החוק ע"י ח"כ איילת שקד, יו"ר סיעת הבית היהודי, בטענה שמדובר בחקיקה בנושא דת ומדינה, אך מאוחר יותר נמסר כי שתי המפלגות הגיעו להסכמה וההצבעה היום תתקיים כסדרה. נראה שסיכומים לחוד ומציאות לחוד.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...