הדלקת נרות של הקהילה הגאה בפרלמנט הבריטי בלונדון. צילום: איתי פיליבה.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הדלקת נרות גאה בפרלמנט הבריטי

עשרות חברי הקהילה הגאה היהודית באנגליה השתתפו בהדלקת נר שישי של חנוכה באירוע חגיגי ראשון מסוגו בבית הנבחרים

הקהילה הגאה היהודית בבריטניה ערכה הדלקת נרות חנוכה בפרלמט הבריטי. את האירוע יזם חבר הפרלמנט מטעם המפלגה השמרנית, מייק פריאר, הומו מחוץ לארון, יחד עם פורום קשת בבריטניה, שפועל בבתי ספר יהודיים ובבתי כנסת למען שילובם של הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנג'נדרים בקהילה היהודית בממלכה. 

חבר הפרלמנט פריאר אמר באירוע שהוא גאה לארח לראשונה בפרלמנט את חברי הקהילה הגאה היהודיים להדלקת נר חנוכה וכי הוא מקווה שזאת תהפוך למסורת בכל שנה.

את החנוכיה "הדליק" הרב ליונל בלו בן 83, שהיה הרב הראשון בבריטניה שיצא מהארון בשנות השישים של המאה ה-20, כשהומוסקסואליות היתה עדיין מחוץ לחוק בממלכה. באירוע נכחה גם הברונית והרבה ג'וליה נוייברגר מבית הלורדים הבריטי, שפעלה במשך שנים רבות למען זכויות הקהילה הגאה בבריטניה.

החנוכיה שהודלקה היתה אלקטרונית, ללא נרות אמיתיים, זאת מכיוון שבבית הנבחרים הבריטי חל איסור מוחלט על הדלקת אש, לקח משריפה גדולה שאירעה בפרלמנט בשנת 1834 שכילתה את המבנה כמעט עד הייסוד.בחודש יולי האחרון אישר הפרלמנט הבריטי ברוב גדול נישואין בין בני זוג מאותו המין, זאת בהמשך לאיחוד אזרחי שהיה קיים מאז שנת 2004. המלכה אליזבת חתמה על החוק והוא צפוי להיכנס לתוקפו בקיץ הקרוב.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2022 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...