יעל גרמן: "אני לא מתכוונת לוותר". צילום: יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"אין שום דבר יהודי בבית הזה"

תגובות חריפות בקהילה ובמערכת הפוליטית לערר של שר הבינוי, אורי אריאל, על חוק הפונדקאות של גרמן שביקש להתיר לזוגות גאים פונדקאות בישראל. גל אוחובסקי: "אורי אריאל, בשמי, בשם משפחתי ובשם כל ההומואים בישראל: יימח שמך. מי ייתן ותרד לגיהינום ויגיעו לך צרות. אני מקווה שלא יישאר ממך ומכל משפחתך שום זכר". אבנר ברנהיימר: "המתנחלים קבעו עובדות בשטח על חשבון אחרים, רמיסת זכויות אדם, סיכון ילדיהם, וגזילת הקופה הציבורית. הומואים ולסביות ימשיכו לקבוע עובדות בשטח בלי לפגוע באף אחד מלבד בגזענים"

הערר שהגיש שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל (הבית היהודי) נגד הצעת התיקון לחוק נשיאת עוברים שהגישה שרת הבריאות, יעל גרמן, עורר סערה נרחבת בקהילה ומחוצה לה. היו בקהילה ששמחו על הפלת החוק, שלפי רבים היה בעייתי ביותר ואם היה עובר, היה יוצר מצב מסוכן שבו פונדקאות חו"ל הייתה הופכת למורכבת עד כדי בלתי-אפשרית עבור רבים. בנוסף, טוענים המתנגדים לחוק החדש, כי הוא מטיל מגבלות לא הגיוניות על זוגות ויחידים המבקשים להפוך להורים, דוגמת הגבלת גיל המאפשרת רק לאנשים בני פחות מ-54 להפוך להורים בפונדקאות.

עם זאת, ההודעה על הווטו המפתיע שהוגש בניגוד להסכמים קודמים עם "יש עתיד", עוררה תגובות חריפות ביותר גם בקהילה וגם במערכת הפוליטית. כך לדוגמה השרה יעל גרמן, שכאמור יזמה את הצעת החוק, פרסמה תגובה רגשית ולא צפויה, שמביעה כאב וכעס על מעשיו של אריאל. "הרגשתי שנעצו לי סכין בגב ובלב כששמעתי על הערר שהגיש אורי אריאל, שר הבינוי והשיכון, נגד חוק הפונדקאות. לפני הגשת החוק לוועדת השרים, ישבנו אסף , היועץ שלצדי, ואני שעות עם חברי הבית היהודי כדי לאתר את הנקודות הכואבות להם לישר הדורים, להוריד ולהוסיף. היה לי ברור שיצביעו נגד, אבל היה גם ברור שלאחר התיאומים שעשינו - לא יוגש ערר. וצריך להבין שהגשת ערר לממשלה יכולה "לקבור" חוק".

"חוק הפונדקאות בא לעשות צדק, להביא לשוויון בפני החוק ולממש זכות בסיסית להורות", כתבה גרמן, "אני מתכוונת לעשות כל מה שהדמוקרטיה והחוק מאפשרים כדי להעבירו. אני לא מתכוונת לוותר !!!!!!".

אבנר ברנהיימר כתב על מה שכינה "פורים הפוך": "אורי אריאל הוא הפנים האמיתיות של נפתלי בנט. גרסת ה-HD", כתב ברנהיימר. "הוא מה שמסתתר מאחורי מסיכת החיוך המאוס בזמן שהוא מתגפף עם לפיד וחש אותו בקטע של ״אחים״. אין שום דבר ״יהודי״ בבית הזה, ששם לעצמו מטרה לפגוע בעשרות אלפי משפחות בימי חג, כשרבים מאיתנו הולכים עם ילדיהם המחופשים לגנים ולבתי הספר. ערלות הלב, גסות הרוח, ציניות, אלו לא תכונות יהודיות. הן תכונות של הבית היהודי ושותפיו בקואליציה. בסופו של דבר הרי משפחות גאות פורחות, עם החוק או בלעדיו, עם הכרה או בלעדיה. המתנחלים קבעו עובדות בשטח על חשבון אחרים, רמיסת זכויות אדם, סיכון ילדיהם, וגזילת הקופה הציבורית. הומואים ולסביות ימשיכו לקבוע עובדות בשטח בלי לפגוע באף אחד מלבד בגזענים". 

בתגובה מוקדמת יותר, כתב ברנהיימר: "הם לא יכירו בנו כמשפחות או זוגות אבל את הילדים שלנו ידאגו לשלוח לצבא. זה לא בית יהודי, זה בית יהוודונאצי. והקואליציה של יש עתיד איתם מבחילה בכל רמה. אני מניח שבעוד שניים שלושה דורות פה, יבדקו מי מהילדים של היום הוא דור שלישי אחורה של הומואים ולסביות, ויגיעו לאיזה פיתרון סופי".

גל אוחובסקי כתב אף הוא תגובה חריפה ביותר להודעת הווטו של אריאלי. "השר אורי אריאל הגיש היום, בניגוד לכל הסיכומים המוקדמים, ערר על חוק הפונדקאות. הערר הזה בעצם קובר את החוק. אריאל גם טען שהחוק מציב שאלה מוסרית וערכית על איך צריכה להראות משפחה בישראל", כתב אוחובסקי בדף שלו בפייסבוק. "אז אתלה באילנות גבוהים, וכמו שאמר היום הרב הליטאי יהודה לייב שטיינמן בעניין חוק אחר".

"אורי אריאל, בשמי, בשם משפחתי ובשם כל ההומואים בישראל: יימח שמך. מי ייתן ותרד לגיהינום ויגיעו לך צרות. אני מקווה שלא יישאר ממך ומכל משפחתך שום זכר. יימח שמך וזכרך. האמת שיש לי קללות הרבה יותר טובות ומודרניות, אבל למה להתאמץ? תודה לך הרב שטיינמן על העזרה. אני בטוח שגם אתה מאחל לאורי אריאל צרות וגיהינום".

גם בעמותת אבות גאים הגיבו בכאב ובכעס על הווטו של הבית היהודי ואורי אריאל. בעמותה ציטטו את דבריו של אריאל משבוע שעבר, "לא כולם אותו דבר. לא כולם זה משפחה. לא כולם שווים.", והוסיפו: "איך זה מרגיש להיות בצד הלא-נכון של ההיסטוריה? איך זה מרגיש להפלות ציבור שלם, שחלקו בחר אותך לכנסת, ללא ספק בפעם האחרונה? איך זה לדעת שהילדים שלנו שומעים את דברי התועבה שלך ולמרות שהם גדלים בבית עם הורים אוהבים, דואגים ומסורים, יודעים שממשלת ישראל לא רואה בנו משפחה ומערימה עלינו קשיים לא אנושיים בכל יום?"

"גם לאיש מערות חשוך ופרימיטיבי כמוך ברור שהאהבה שלנו, זה לזה ולילדינו, תנצח", חתמו אנשי העמותה את דבריהם. "אתה נלחם בקרב מאסף, שתוצאותיו הוכרעו כבר מזמן. חג פורים שמח לך, אורי אריאל, ולמשפחה שלך, שאתה מאמין ששווה הרבה יותר משלנו".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...