פטרישיה יוארט וורניטה גריי
פטרישיה יוארט וורניטה גריי. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שמחה ועצב בחתונה הגאה הראשונה באילינוי

בצעד חסר תקדים אישר שופט פדרלי באילינוי לזוג לסביות להינשא לפני כניסת חוק השוויון בנישואים לתוקף, מאחר ואחת מהן חולה בסרטן סופני ולא צפויה לשרוד עד כניסת החוק ב-1 ביוני השנה

הסיפור הזה עצוב, אפילו עצוב מאוד, והסוף שלו, הלכאורה שמח, עצוב עוד יותר. זהו סיפורן של זוג לסביות, פטרישיה יוארט וורניטה גריי, תושבות מדינת אילינוי שבארה”ב, ששנים מחכות לרגע בו יוכלו להתחתן.

מדינת אילינוי העבירה רק לאחרונה את החוק המאפשר נישואי להט”בים, אך מכיוון שגלגלי הצדק טוחנים לאט, החוק ייכנס לתוקף רק ב-1 ביוני הקרוב, מה שאומר שהזוגות המקומיים יוכלו להתחתן רק בעוד כחצי שנה.

זה לא זמן ארוך מדי לחכות עבור רובנו, ממילא חתונה צריך לארגן, אבל זה המון זמן, יותר מדי זמן, עבור יוארט וגריי. זאת, מכיוון שגריי היא חולת סרטן סופנית, עם גרורות במוח ובעצמות. היא לא צפויה להשאר בחיים עד יוני הקרוב.

בצעד חסר תקדים החליט תומס דורקין, שופט פדרלי במדינה, כי הרשויות יהיו חייבות להוציא לשתיים אישור נישואים כבר עכשיו, כדי שיוכלו להתחתן בטרם הרע מכל יגיע. האחראי על רישום הנישואים במדינה, דיוויד אור, בעצמו תומך בנישואים הגאים, הודיע כי ישמח למלא אחר החלטת השופט.

בהודעה מטעמו הבהיר כי “המשרד שלי ימלא את הוראות השופט וינפיק רשיון נישואים לזוג - שירות שכבר קיים בעבור זוגות הטרוסקסואלים במצב דומה”.

יש לציין כי מעבר למשמעות הרגשית העמוקה של חתונה, לנישואי השתיים ישנן גם השלכות חוקיות. כאשר גריי תלך לעולמה, הנישואים יעניקו ליוארט זכויות ירושה שיגנו עליה מפני משפחתה הגרעינית של גריי, אם זו תחליט לעמוד בדרכה.

יוארט וגריי מתכננות להתחתן כבר השבוע, וכל שנותר לעשות הוא לקוות שיצליחו להעביר בשמחה וללא כאבים את ימיהן האחרונים יחדיו.

תרגום: נועה רז.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...