לוגו איגי. 
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חניכי איגי למען נוער בסיכון

חניכי קבוצת המנהיגות הצעירה של איגי החליטו שהחג הזה לא יסתכם בסופגניות ובחופש מבית ספר. בשיתוף עם הקונדיטוריה החברתית "קוקיות", המסייעת לנוער בסיכון, חניכי ״איגי״ ימכרו עוגיות ברחבי תל אביב. כל ההכנסות יועברו ל"קוקיות"

קבוצת המנהיגות הצעירה של איגי, ארגון הנוער הגאה, חברה לקוקיות, קונדיטוריה חברתית המסייעת לנוער בסיכון ומעסיקה בני נוער שנשרו ממערכת החינוך. ביום שני הבא יקימו חברי איגי עמדות מכירה ברחבי תל אביב, ובהן ימכרו עוגיות מתוצרת הקונדיטוריה. כל ההכנסות יועברו ל״קוקיות״.

"אנחנו רוצים להיות נוער אקטיביסטי, שלאו דווקא נשאר בקהילה הלהט"בית, אלא יוצא ממנה ונותן מעצמו גם לאחר בקהילות שונות", אומרת נעה קלומר (19), חברת הקבוצה ומי שאחראית על פרסום הפרויקט, "לצד העזרה לנוער בסיכון, אנחנו רוצים להעלות את המודעות ואת הפתיחות לנוער הגאה".

״קבוצות מנהיגות צעירה״ הן יוזמה חדשה של איגי. שיתוף הפעולה עם ״קוקיות״ הוא מהפעילויות הראשונות של קבוצת המנהיגות הצעירה של אזור מרכז, שבה 11 חניכים בגילים 15-19, המלווים על ידי שני מדריכים.

״מטרת קבוצות המנהיגות היא לשלב חניכים בהנהגת הארגון״, מסבירה קלומר, ״חשוב לנו שלא רק למדריכים ולמתנדבים שאינם בני נוער תהיה אמירה במדיניות הארגון, אלא גם שלנו - בנות ובני הנוער תהיה השפעה. הארגון הוקם בשבילנו ולמעננו - טבעי שגם אנחנו נהיה שותפים בעיצוב דרכו״.

החניכים יפעילו ארבע עמדות מכירה - עמדה נייחת בגן מאיר ועמדות ניידות שייפעלו בשדרות רוטשילד בסמוך לכיכר הבימה, בכיכר רבין ובכיכר המדינה. בעמדות המכירה יוצעו עוגיות במארזים ועוגיות יחידות. ״חוץ מזה שהן נעשות באהבה״, מוסיפה קלמר, ״הן נאפות ללא חומרים משמרים ובאיכות גבוהה. ולמי שזה חשוב, העוגיות כשרות  בהשגחת רבנות תל אביב.״

״רק קמנו. אני משוכנעת שתהיינה עוד פעילויות. אנחנו רוצים להביא את איגי לתודעת הציבור בארץ ובכך להגדיל את הפתיחות כלפי הנוער הגאה בפרט והקהילה הגאה בכלל״.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...