אילוסטרציה. צילום: פליקר.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לפחות 238 טרנסג'נדרים נרצחו ב-2013

דו"ח שמתפרסם לרגל יום הזיכרון לטרנסג'נדרים חושף מספר מחריד של מקרי רצח שהתרחשו השנה בעולם, ומעריך שמדובר במספרים גבוהים אפילו יותר. עוד מראה הדו"ח עליה במספר הנרצחים הקטינים, והחמרה באופי האלים של התקיפות. רוב מקרי רצח - דווקא במדינות בהן החוקים בנושאי להט"ב הם מהמתקדמים ביותר

ברזיל ומכסיקו עומדות בראש רשימת המדינות ה"מובילות" בשנה האחרונה במקרי רצח של טרנסג'נדרים - כך על-פי דו"ח שפירסם ביום רביעי האחרון "פרוייקט המעקב אחר רצח טרנסג'נדרים" של "טרנסג'נדר אירופה" - רשת המאגדת ארגוני זכויות טרנסג'נדרים באירופה. הדו"ח פורסם לקראת יום הזיכרון ה-15 לטרנסג'נדרים, שייערך ב-20 בנובמבר 2013.

הדו"ח מתבסס רק על מידע שנגיש לציבור, או על מקרים שדווחו על-ידי ארגונים אקטיביסטיים מקומיים. לפיכך, נראה שהוא אינו מייצג כראוי את ממדי התופעה בעולם כולו. עם זאת, על-פי המיפוי של "טרנסג'נדר אירופה" - אפילו מדינות בהן הומואים ולסביות זכו להישגים חוקיים ומשפטיים מרשימים - נותרו מסוכנות עבור טרנסג'נדרים.

בשנה האחרונה, לדוגמה, זכו זוגות חד-מיניים בברזיל ובמקסיקו בפסקי דין שסוללים את הדרך לשוויון זכויות בנישואים. לעומת זאת, על פי הדיווחים, נרצחו 95 טרנסג'נדרים בברזיל ו-40 נוספים במקסיקו. בארה"ב דווח על 16 מקרי רצח של טרנסג'נדרים.

גם בכמה מדינות קטנות נרשם מספר גבוה ביותר של רציחות, ביחס לגודל האוכלוסיה. בהונדורס, למשל, נרצחו שלושה טרנסג'נדרים על כל 2 מיליון תושבים.

פרוייקט המעקב אחר רצח טרנסג'נדרים, שאוסף סטטיסטיקות מזה חמש שנים, מצא כי בשנה האחרונה הגיע לשיא גם מספר מקרי הרצח של קטינים. מבין 22 מקרי רצח של טרנסג'נדרים שדווחו מאז תחילת 2013, 11 קרבנות היו מתחת גיל 18.

בין המקרים שדווחו ניתן למצוא נערה טרנסית בת 13, שנרצחה בחניקה במחוז מקאיבה בברזיל ב-9 ביוני, נערה טרנסית בת 14 שנרצחה בחניקה בעיר איביפורה בברזיל ב-15 באוקטובר, ונערה טרנסית בת 16 שנרצחה בלינץ' המוני במסיבה בסנט ג'יימס, ג'מייקה, ב-22 ביולי.

מאז 2008 תיעד הארגון "טרנסג'נדר אירופה" 1,374 מקרי רצח של טרנסג'נדרים ב-60 מדינות ברחבי העולם. 108 מהקרבנות היו מתחת גיל 20.

מתוך BuzzFeed. תרגום: דלד דותן.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...