אילוסטרציה. צילום: P和M, flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

האגדה על ראש העיר וההישג המזהיר

ראש עיר אוונגליסטי הכניס את התחום הלהט"בי לשירותים שמספקת העירייה, אך אלו שמתנגדים לו מטעמים פוליטיים התעלמו לגמרי מההישג וטובת הקהילה. לא שמעתם? / סיפור קטן לסוף השבוע

ביום חמישי האחרון קרה מקרה שעוד לא היה בארה"ב. ומשמעותו עברה מתחת לראדר של התקשורת האמריקנית, ואולי טוב שכך. ראש עיר אוונגליסטי, בעיר גדולה ואוונגליסטית ברובה, שלא נזקק לאף פרוטסנטי כדי ליצור קואליציה בעירייה שלו – אמר את המילים הבאות בציטוט שלו בהודעה לתקשורת שיצאה מלשכתו: "חשוב שגם אנשי המקצוע בעיר יכירו את הקהילה הלהט"בית ויבינו את הצרכים שלה". הוא אמר את הדברים לאחר שנפגש עם ראשי האיגוד למען הלהט"ב ואף פרסם את דבר המפגש.

לא רק זאת. ראש העיר האוונגליסטי הזה, בעיר האוונגליסטית הזו הזו סיכם עם האיגוד למען הלהט"ב וארגוני הקהילה הגאה, שעובדי האגפים הרלוונטים ביותר לנושא הלהט"ב בעירייה יעברו סדנה של ארגון נוח"ש שמטרתו חינוך למניעת להטב"ופוביה, וייפגשו עם נציגי גיאי ארגון הנוער הגאה, והסלון הפתוח, שהוא המרכז הגאה בבירת המדינה בארה"ב. זאת, על מנת להתוודע ולהכיר את הארגונים ולהעזר ביכולתם במגעים עם חברי הקהילה. כמו כן, באותה עירייה יפעל עובד סוציאלי מטעם האיגוד למען הלהט"ב בתקצוב העירייה שיסייע ללהט"ב ובני משפחותיהם.

ראש העיר האוונגליסטי הזה לא עשה זאת כחלק מרצונו להפוך את העיר למסיבה ענקית של איש חיי הלילה הידוע חירזי, הוא עשה זאת כיוון שהאיגוד למען הלהט"ב הגיש תלונה במשטרה ודרש משר הפנים במדינה בארה"ב להדיח את ראש העיר האוונגליסטי בגין הסתה, לאחר שהתבטא בבוטות כלפי הקהילה הגאה בטלוויזיה. לדבריו של ראש העיר הכתב החל את השיחה בשאלה על מקרי פדופיליה בעת טקסי ההטבלה לנצרות, ולאחר מכן שאל בנוגע ל"פייגלע" בעירו; ומשום שראש העיר אינו דובר אידיש (בכל זאת אוונגליסטי), הוא הניח ש"פייגלע" זה סלנג פרוטסטנטי למונח פדופילים וענה שעל המשטרה ומשרד הבריאות לטפל בהם. ראש העיר התנצל בפני נציגי האיגוד על אי ההבנה והיה מוכן לקבל את כל אותם תנאים שהציב האיגוד למען הלהט"ב על מנת ליישר את ההדורים.

עקב כך ראשי האיגוד למען הלהט"ב, ושאר ארגוני הקהילה הודיעו שבעקבות ההתנצלות, ההבהרות והסיכומים, הם לא ישתתפו בהפגנה שארגן היריב הפוליטי שלו, שהפסיד לו בבחירות וטוען לזיופים. זאת, כשיש לציין שאותו יריב פוליטי משתייך לאמונה הקתולית ולא ממש מתנוסס לו דגל גאווה בסלון.

והנה – גורמים פוליטיים ארציים ומקומיים הנמנים על מחנה היריב של האוונגליסטים ברמה הארצית ומקומית תקפו את האיגוד על כך שהודיע על ביטול השתתפות ארגוני הקהילה ואי הכללתם בדין ודברים, עם ראש העיר בנושאים הלהט"בים. זאת, בעוד הם שוכחים שמטרתם היא להפיל את ראש העיר, בעוד שמטרת הארגונים הלהט"בים היא לסייע לקהילת הלהט"ב בעיר להתוודע לארגונים ולהעזר בהם מבלי להרחיק עד סן פרנסיסקו לשם כך.

וכך רק בגלל הרצון לרווחים תקשורתיים רגעיים, פספסו חלק קטן, אך משמעותי, מחברי קהילת הלהט"ב את הסיפור המרכזי שהוא: ראש העיר האוונגליסטי פרסם בפומבי את פגישתו עם להט"בים והסיכומים עמם ומחויבותו, ללהט"בים בעיר האוונגליסטית יינתן מענה וסיוע של עובד סוציאלי, ואנשי המקצוע בעיר האוונגליסטית יכירו את הקהילה ויבינו שהקשר בינם ובין רעידות אדמה קלוש ביותר. דברים אלו, נציין, קיימים במספר עיריות באותה מדינה בארה"ב שניתן לספור על אצבעות כף יד אחת – ואף אחת מהן אינה אוונגליסטית.

עכשיו, מדוע שמה של אותה עיר אוונגליסטית לא כתוב כאן? מאותה סיבה שההסכמים לא מוצגים בתקשורת האמריקנית כניצחון, או כניעה עם כותרת מפוצצת – אופן הצגת ההישגים עלול להביא להפלת ראש העיר במחנהו שלו ולסכן את אותם ההישגים. בערך, מאותה סיבה שח"כ שולמית אלוני בזמנו לא יצאה בכותרת "סידרתי אותם" בשנת 1988 כשהתקבל תיקון לחוק העונשין בו ביצעה מחטף ו"שכחה" להכליל את הסעיף האוסר יחסי מין הומוסקסואלים בהסכמה. ומאותה סיבה בדיוק, שעדיף שבאותה מדינה בארה"ב ההישגים התקדימיים האלו יובנו, מבלי לקשר טור זה או אחר, אלא פשוט בשיחה בין חברים. שתהיה שבת שלום.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...