קפה קפה - הפרלמנט הגאה. צילום: מתוך הקמפיין.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

האם הפרסומת של "קפה קפה" פוגענית?

הרשת העלתה קמפיין תחת הסלוגן "הפרלמנט הגאה", והצליחה לעצבן רבים בקהילה שטענו שמדובר בקמפיין הומופובי ופוגעני: "הפרסומת משפילה ולא מייצגת". מיקי בוגנים מתגייס להגן על הרשת: "דווקא הקהילה שהכי סובלת מתנהגת בתוקפנות כלפי הומואים נשיים. ברור שיש גברים סולידיים, אבל יש גם אנשים אחרים, וכל אחד שיעשה מה שטוב לו. מה שמצחיק זה שאלה שמתלוננים הן ההומואיות שהכי מדברות על הניש נאש נוש"

הקמפיין החדש של רשת "קפה קפה" רק עלה לאוויר, וכבר הצליח לעצבן לא מעט אנשים בקהילה. הסרטון הקצר שמופץ ברשת, תחת הסלוגן "הפרלמנט הגאה", מציג פגישה בין שלושה הומואים נשיים בבית קפה, בדיאלוג שחלק מהגולשים טענו שהוא מעליב, פוגעני והומופובי. 

בקבוצות דיון פומביות וסגורות גם יחד, מתנהלים דיונים על הפרסומת. המתנגדים לה טוענים שמדובר כאמור בייצוג סטריאוטיפי, שמקצין התנהגויות נדירות בקהילה, והופך את הגייז לבדיחה.

כך למשל, כתב אחד ממתנגדי הפרסום בקבוצת הדיונים "חבר מביא חבר" בפייסבוק:
"הדגל של הקהילה הוא בצבעי הקשת, כלומר להיות גיי לא מקטלג אותך בקבוצה מסוימת וסטיגמית. ההפך הוא הנכון. אני מחלק באופן רישמי תעודת עניות לרשת קפה קפה על הפרסומת הנוראית הזאת. אשר באופן ישיר יוצרת סטיגמה לא קלה על אוכלוסיה ענקית שבא אנשים שונים ומגוונים. נשבר הזיין שלוקחים חלק קטנטן בקהילה (שיש לציין שלא פגשתי לעולם! חוץ מהדמויות בארץ נהדרת) ודרכו משפילים כמות כל כך גדולה של אנשים שהפרסומת כלל לא מייצגת אותם. לעולם לא פגשתי הומו פנים מול פנים שמדבר כך בצורה כל כך קיצונית רדודה ומביכה. גם אם זאת תהייה מחאה קטנטנה! ורק שלי.... לפחות אשן טוב בלילה. אני לעולם לא אשב ברשת הזאת... מזמין אותכם לעשות כמותי".

לעומתם, היו גם כאלו שטענו שמדובר בפרסום לגיטימי, ואף משעשע וחיובי. אחד הדוברים היותר בולטים היום (ה') בנושא היה מיקי בוגנים, שפרסם בדף הפייסבוק שלו סטטוס שהתייחס לפרשה כולה מנקודת מבטו. "הסטטוס הזה מוקדש לכל מי שהפרסומת של קפה קפה לוחצת לו חזק ועמוק בריגשי הנחיתות שלו... חבר שלי היקר אסי עזר סיפר לי פעם שבפעם הראשונה שראה אותי בבית קפה מדבר עם חברותיי על הנש (ראה תרגום) קיבל חום. מאז אסי יצא מהארון וקיבל את עצמו וגם את הנשיות שלי. כשפירסמתי את רשת מחסני תאורה, במשך שנים רבות ויפות (שהרי רק הלכתי להתפרנס) קם רענן שקד (מישהו זוכר?) והקיא, והצטרף אליו אברי גילעד ועוד ועוד [אנשים]".

"מה שהיה הכי כואב ומוזר", כתב בוגנים, "שמי שהכי קם וצעק היו חברי הקהילה, אותה קהילה שהכי סובלת, אותה קהילה שהכי בוכה בוקר וערב 'קבלו אותי, קבלו אותי', מתנהגת בתוקפנות ונחרדת מהמציאות. עכשיו המציאות היא לא רק אני, כהומו נשי חסר מיגדר, שבכל פעם נראה ומרגיש משהו אחר. ברור שיש סולידיים, ויש אוחובסקים ויש לכם את עיברי ואסי ההורס ועוד ועוד ועוד".

"דרך העולם שיש אנשים שעושים ויש אנשים שקופצים ומקטרים ומקטרים. אז דיי לבכיינות ודיי לגיזענות שלכם, קבלו את כולם תנסו זה פשוט כיף - כל אחד שיעשה מה טוב לו", חותם בוגנים את הדיון ומוסיף ש"הדו שיח על הפירסומת לגיטימי, ומה שמצחיק שחצי מהאנשים שאני מכיר וביחוד אלו שמצקצקים בסטטוסים נגד הפירסומות, [הם האנשים] שהכי מדברות על הניש נאש נוש".

ומה דעתכם? האם הפרסומת פוגענית או לגיטימית בעיניכם?

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...