יצירות מהתערוכה של אומנות טרנסג'נדרית. צילום: יחסי ציבור.
עוד בGoTrans
 >  > 

להשתחרר מהדיכוי העצמי והחברתי דרך האמנות

היום נפתחת במרכז הגאה בת"א תערוכת אמנות של יוצרים ויוצרות מהקהילה הטרנסג'נדרית על כל גווניה, במנעד רחב של גילאים, מגדרים וסגנונות. הצצה לחלק מהיצירות שיוצגו בתערוכה

היום (שישי) נפתחת במרכז הגאה בת"א תערוכת אמנות ייחודית, של יוצרים ויוצרות מהקהילה הטרנסג'נדרית על כל גווניה, במנעד רחב של גילאים, מגדרים וסגנונות.

מדובר בתערוכה טעונה ומורכבת מאוד, שמכילה מסרים חזקים ובוחנת שאלות לא פשוטות של זהות והגדרה עצמיים, ברמת הפרט והקהילה גם יחד, ומשתמשת במרחב היצירתי להבעת עולם ומלואו. עם פתיחת התערוכה, בחרנו כמה מהיצירות וביקשנו מהיוצרים לספר עליהן בקצרה.

סוזי לוטם "געגוע לשעשוע הקרקס"
סוזי לוטם "געגוע לשעשוע הקרקס"

"הציור מציג דמויות משונות שמזכירות לי דמויות מקרקס...ובטח שאפשר לראות שיש שם מישהו שלא מרוצה (זה עם הכובע)...והרעיון הוא בעצם הרצון לחזור לעולם שבו אפשר להיות כל מה שתרצה וכמה שיותר מוזר לפעמים יותר טוב... ברוב המקרים הדמויות שלי עם ערפול מגדרי... הם גם נשים וגם גברים ובכל זאת לפעמים ללא מגדר (אני יודעת שזה מסבך)".

סקאיי ריקון, מתוך סדרת תמונות

סקאיי ריקון, מתוך סדרת תמונות

"כמי שנולד נקבה וחונך כאישה, תמיד קיבלתי מסרים סותרים לגבי היחס שצריך להיות לי לאיפור, מצד אחד צופה ממני במהלך השנים לדעת להתאפר, ובאופן מאוד מסוים, ומצד שני לא להתעסק יותר מדיי במשהו כזה מיותר ושטחי. במהלך השנים האחרונות אני נמצא בתהליך שינוי מגדרי, והאהבה שלי לאיפור לא חלפה, ורק התעצמה, איפור הוא תחום האומנות האהוב עליי, אחד הכלים הכי טובים שיש ברשותי כדי לשחק עם המגדר והמראה שלי"

ג'סטין /שירלי "NOT A WOMAN"

ג'סטין /שירלי "NOT A WOMAN"

"ביצירה זו רציתי לדבר על חוסר הנוחות שאנו חווים בעור בו אנו חיים. זה הוא ניסיון לגעת ברגע הזה שהשתחררנו מהשיפוט של החברה ואנו ניצבים מול השיפוט הקשה ביותר והוא זה שלנו עצמנו."

ניקי סבר "באתי לשנות"

לסיום, בחרתי בעבודה שאני - ניקי סבר - יצרתי, תחת הכותרת "באתי לשנות"

"מדובר ביצירה שנולדה באופן ספונטני לחלוטין בניגוד לשתי היצירות האחרות שאני מציג בתערוכה זו. יצירה זו היא לא ציור, היא הרבה מעבר. השימוש בצבע הירוק מציג את מהותי כטרנסג'נדר, וסימן היד אומר "עד כאן" כי אני הולך לשנות דברים במצב הקיים של הקהילה שלי עד כמה שאצליח."

 התערוכה תתקיים, כאמור, במרכז הגאה בגן מאיר בת"א.
15.11 פתיחת התערוכה בין השעות 10:00-17:00
16.11 בין השעות 9:00-19:00
17-20.11 התערוכה תהיה מוצגת ברחבי המרכז הגאה, שעות פתיחת המרכז: 10:00- 22:00ץ

רשימת האמנים והאמניות שעבודותיהן יוצגו בתערוכה:
רוני אמוג, סוזי לוטם, אלונה שרף וענבר נעמן, סהר אורלנסקי, ניקי סבר, אלון רטר, עדי ברקו, שירי אייזנר, סקאיי ריקון, יעל מאירי, אוגי פוירינג, גיל יפמן, ליטל וינבאום, שירלי\ ג'סטין, עילעיל פארן, יונתן זיו, עדי בן ברק, אמיל ספארקל, ג'וני אייל, אביב מזור.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...