נאור שמריה ז"ל. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אחרי מות: נאור שמריה

שמריה, פעיל קהילתי מוכר בחיי הלילה הירושלמים ובכלל, נפטר אמש. הוא היה בן 29 במותו. הוא היה אדם מוכר היטב בקהילה הירושלמית, ולקח חלק בפעילויות הגאות בעיר מזה שנים ארוכות - בין היתר באתר GoGay בו כתב וערך

נאור שמריה, פעיל קהילתי מוכר בחיי הלילה הירושלמים ובכלל, נפטר אמש (שלישי). הוא היה בן 29 במותו. 

שמריה היה אדם מוכר היטב בקהילה הירושלמית, והוא לקח חלק בפעילויות הגאות בעיר מזה שנים ארוכות. הוא עבד כ-DJ ב"קול ירושלים החופשית", בר-קפה עם תחנת רדיו אינטרנטית שעובדת בתוכו. ערך וניגן במספר ליינים ומסיבות והתמחה בעיקר במוזיקת קלאב, טראנס ואלקטרונית, בין היתר במועדון הווידאו הגאה בירושלים. 

שמריה היה בעל מספר תארים והסמכות בתחום הכימיה והפרמקולוגיה, והוא סייע להקמת אנציקלופדיית הבריאות הגאה - GayMed באתר GoGay. בין היתר, היה שמריה אחראי על כתיבה מקצועית וייעוץ מדעי בכל הקשור למאמרים בנושא סמים והתמכרויות.

כמו כן, הוא כתב במגזין הגאה של האתר, בנושא מוזיקה, תרבות ולייפסטייל, וערך סדרת כתבות בשם "מלכות אוניברסליות" שעסקו בגיבורי וגיבורות המיוזיקלס המובילים והאהובים בכל הזמנים.

חייו של שמריה היו מלאי שינויים ותהפוכות, והוא נע בין קטבים שונים של החברה והתרבות, בניסיון למצוא את מקומו בהם. לחבריו הוא תמיד אמר שהוא נמצא בתהליך מתמיד של חיפוש עצמי. תקופה מסוימת הוא חזר בתשובה ואף למד בישיבה, אך לאחר מכן עזב את הדת והשיל מעליו את הסממנים החיצוניים של התשובה. עם זאת, הוא נשאר מאמין, ועסק רבות בסוגיות של חיים ומוות, בנשמה, בקשר בין אלוהים לאדם. 

הוא גם התנדב במספר ארגונים ומוסדות, בין היתר ארגונים קהילתיים ומקומות בילוי בעיר, כחלק מהניסיון לגבש ולפתח את הסצינה הגאה המצומצמת בירושלים, וכן עבד תקופה עם פגועי נפש בהוסטל. 

חבריו, שהוכו בהלם בעקבות הידיעה על מותו, פרסמו שירים שמייצגים את נאור ואת חייו האינטנסיביים, ובמיוחד שירים מתוך מחזות הזמר שהיו אהובים עליו במיוחד. "הוא ידע טוב מאוד מי הוא, מה הוא. הוא היה מאוד מודע לבעיות שלו, לחוסר שלו, שהוא ניסה למלא כל הזמן", אמר אחד מחבריו, "היתה בו רגישות והבנה, ורעב מאוד גדול. והיתה בו חריצות".


תגיות

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...