אדיר טוב ב"אקס פקטור". צילום: מתוך התוכנית.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

עולם הפוך בשעת השיא

השבוע בערוץ 2, היה אפשר לחשוב לשבריר שניה שהיוצרות התהפכו, קצת כמו בפרק האלמותי של "אלן" בו העולם שייך ללהט"ב, והטרוסקסואליות היא זו שלשם שינוי נחשבת למוזרה

מי שישב בליל רביעי האחרון בשעת הפריים-טיים מול שידורי "רשת" בערוץ 2, לא יכול היה להתעלם מהמיצג הטלוויזיוני הגאה.

זה התחיל ב"אקס פקטור", הגילטי פלז'ר הכי מהוקצע היום בריאליטי הישראלי: עברי לידר מפלרטט עם מתמודד (או לפחות כך נרמז), הזמרת ניקה באודישן לא טוב אבל מעורר אמפתיה, ולסיום סיומת – אדיר טוב, בביצוע מושלם לשיר של "אבבא", מספר על האבא הפרטי שלו, שלא מוכן שהוא ישיר כי מוזיקה זה להומואים.

"מוזיקה זה להומואים"? מתלטפים רמי פורטיס ומשה פרץ לעיני המצלמות, הראשון גבר-גבר, השני מתמודד עם שמועות על נטייתו המינית ובכל זאת מרשה לעצמו. בדומה לפרץ, גם עפר שכטר נאלץ להדוף שמועות מהסוג הזה, פחות או יותר לכל אורך הקריירה שלו.

והנה, נגמרת "אקס פקטור" ומתחיל "המופע של רד ודביר", שם מתארח שכטר שנאלץ להדוף את בנדק המנסה לנשק אותו. הצופים מקבלים גם בונוס: קליפ של מיטב הסצינות בהן מופיע שכטר בנשיקות לוהטות עם גברים.

אין ספק, מדובר בצפייה קשה עבור הצופה ההטרונורמטיבי. בעבר הלא-רחוק, דמויות מהקהילה הגאה שימשו כמשבצות נישה מכוונות רייטינג, גימיקים של מוזרות, סייד קיקים של כל מה שנורמלי, של מה שמותר. בשבוע שעבר, אסי עזר לקח נשימה עמוקה, הוריד אוזניה וביקש שיאפשרו לו ולבן-זוגו להינשא.

לפעמים, כמה דקות בפריים-טיים עשויות להביא לחשיפה רחבה יותר מכל מאבק חתרני ממושך ככל שיהיה. אסור לנו להתבלבל: המצב רחוק מלהיות אידיאלי. הייצוגים עדין ממוקדים סביב גברים-הומואים-אשכנזים, סביב דמויות שמותר להראות, או מאבקים נורמטיביים כמו זה של ברית הנישואין.

ובכל זאת, השבוע בערוץ 2, היה אפשר לחשוב לשבריר שניה שהיוצרות התהפכו, קצת כמו בפרק האלמותי של "אלן", בו העולם שייך ללהט"ב, והטרוסקסואליות היא זו שלשם שינוי נחשבת למוזרה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...