קלון לודוויגסון. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

קלון לודוויגסון: "עזרו לי לחזור ללכת"

המדליסט האולימפי עטור הפרסים נפצע באורח קשה באוגוסט האחרון ונותר משותק מצווארו ומטה. לאחר שחברת הביטוח התנערה מאחריות, הוא נאלץ לבקש את עזרת הציבור במימון הטיפול הרפואי

המדליסט האולימפי עטור הפרסים, קלון לודוויגסון, נפצע באורח קשה באוגוסט האחרון ונותר משותק מצווארו ומטה. למרות התמיכה מקרנות וגופים מסחריים שפרשו עליו את חסותם בתקופת האולימפיאדה, לאחר התאונה הוא נקלע למצב כלכלי מורכב ומתקשה לממן את הוצאות הטיפולים הנדרשים להחלמתו. כעת הוא מנסה לגייס - בעזרת בני משפחתו, חבריו וקבוצת מתנדבים אדוקה המלווה אותו - את סכומי הכסף הגבוהים הנדרשים למימון הוצאות הטיפול בפציעתו ואינם מכוסים על ידי חברות הביטוח בארה"ב.

לודוויגסון - הנחשב לאחר מהספורטאים הגאים הבולטים בעולם - ערך מכירה פומבית של פרסים בהם זכה וכן עבודות שונות שהכין ומוצרים שאנשים פרטיים, כמו גם חברות וגופים עסקיים שונים, תרמו לצורך גיוס הכספים. בנוסף הועלה קמפיין לגיוס המונים באתר gofundme.com, שפונה לעזרת הגולשים ומבקש תרומות. בחודשיים האחרונים הצליח הקמפיין לגייס סכום של למעלה מ-66 אלף דולר, מתוך ה-125 אלף הדרושים לכיסוי ההוצאות הרפואיות.

לודוויגסון נפגע בחוליותיו במהלך אימון ב-6 באוגוסט והובהל לבית החולים במצב קשה מאוד. הוא התאושש במהירות, בין היתר בזכות חוסנו הפיזי, והראה סימני החלמה איטיים אך אופטימיים למדי. בהדרגה, ולאחר טיפולים אינטנסיביים, הצליחו הרופאים להשיב לו את יכולת התנועה מהצוואר ומעלה, ולאחרונה נרשם שיפור גם בתחושות מוטוריות בחלקי גוף אחרים. 

בן זוגו של קלון, שהוא גם מאמנו האישי, אמר כי יש שיפור הדרגתי במצבו של האתלט, אך ציין כי מדובר בשינוי איטי מאוד, ועד כה לא נרשמה פריצת דרך משמעותית במצבו. מקורביו מסרו כי מצב רוחו אופטימי והוא שומר על גישה חיובית, אך אמרו גם שיש רגעים קשים ומורכבים, מאחר והוא נדרש להתמודד עם נכות קשה מאוד ואי-ודאות לגבי מצבו הרפואי והפיזי.

עדיין לא ברור האם הספורטאי, שיצא מהארון במהלך התחרויות והפך לאחד המתעמלים האולימפיים הגאים הבולטים בעולם, יחזור אי-פעם להשתתף בתחרויות, ולא ידוע אם הוא יוכל בכלל לחזור ללכת. עם זאת, הטיפולים הרפואיים שהוא עתיד לעבור בהחלט יכולים לשפר את מצבו ומעלים, משמעותית, את סיכויי ואחוזי ההחלמה שלו.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...