התוצאות היו מפתיעות. צילום: מתוך התוכנית.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מי תנצח בקרב ההומופוביה הגדול: אלבמה או מיסיסיפי?

בתכנית הסאטירה "דיילי שואו" עם ג'ון סטוארט, ערכו ניסוי לאיתור הומופוביה במדינות הדרומיות, ושלחו זוג שחקנים לגלם הומואים במקומות ציבוריים הידועים כשמרנים והומופובים. התוצאות היו מפתיעות במיוחד

השאלה כיום אינה מי תהיה המדינה הבאה לאפשר נישואים גאים בארצות-הברית, אלא מי תהיה האחרונה לעשות זאת. "המדינות שהכי סביר שיהיו האחרונות לאפשר נישואין גאים בחוק, הן קרוב לודאי בדרום", מסביר הסטטיסטיקאי נייט סילבר, הומו מחוץ לארון, ואף ידע להצביע על שתיים מהן כשאמר ש"אלבמה ומיסיסיפי, יהיו קרוב לודאי האחרונות".

ב"דיילי שואו" עם ג'ון סטיוארט, החליטו לבדוק את העניין. הפקת התכנית ראיינה נציגי ממשל ומשפטנים מקומיים ושאלה אותם לגבי אפשרות הנישואים בין בני אותו המין במדינותיהם. התוצאות היו מזעזעות: הדוברים התבטאו בצורה הומופובית ובאופן כללי אישרו את מה שהסטטיסטיקאי (וכולנו, בעצם), חושבים: הדרום האמריקני מפגר אחרי כל היתר ביחסו לקהילה הגאה.

דאג ג'ונס, עו"ד מאלבמה, מאשר: "באשר לאישור חוקי לנישואים בין בני אותו המין, אלבמה תהיה האחרונה לאשר זאת, אם תאשר זאת אי פעם. העברנו תיקון חוקתי לכך שלא רק שאסור להתחתן, אסור לאפשר כל איחוד אזרחי שאפילו נראה כמו נישואים". במדינת אלבמה, מין אנאלי עדיין נחשב לעבירה חמורה מאוד ואסור על פי חוק. באמת.

The Daily Show
Get More: Daily Show Full Episodes,The Daily Show on Facebook

סלים סמית', עיתונאי ממיסיסיפי אף הוא משוכנע שהמדינה שלו תהיה האחרונה להכיר בנישואי גייז, אם בכלל. "המדינה הזו תהיה האחרונה, ואם זה יקרה, אנחנו נבעט, ננשוך ונתנגד עד הסוף המר. המדינה שלנו הייתה האחרונה לקבל את התיקון ה-13 לחוקה, שהוציא את העבדות מחוץ לחוק", הוא מתגאה. במיסיסיפי יחסי מין אנאליים נחשבים לפשע (דרגה חמורה יותר מאשר עבירה). "אני מופתע שהומואים יכולים להשיג פה רישיון דיג, שלא לדבר אפילו על נישואים".

חשוב לזכור שמדובר בתכנית סאטירית מהצד השמאלי-ליברלי של המפה הפוליטית האמריקאית, אולם עם תוצאות הניסוי קשה להתווכח. ההפקה שלחה שני שחקנים להסתובב שלובי ידיים ברחובות ערים גדולות במיסיסיפי ואלבמה. בדומה לניסוי דומה שנערך לפני שלוש שנים בתכנית "מה אתם הייתם עושים?" (הגרסה האמריקנית לתכניות המצלמה הנסתרת של של חיים הכט) תושבים הגיבו בשוויון נפש בחלק ניכר מהמקרים, ובהתלהבות גלויה במקרים רבים אחרים.

התוצאה הפתיעה את הצוות וגם את הציבור בארה"ב. נראה שגם הפעם, נציגים צעקניים בהנהגה הימנית נוטים להיות הומופובים בהרבה מהאזרח הרגיל, לפחות בערים הגדולות.

קורקטיות אמריקאית, או קבלה של ממש? תחליטו אתם.

תרגם: אלעד גרופית

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...