שון הייז ב"וייל וגרייס". צילום: יחסי ציבור.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

שון הייז: "חייב התנצלות לקהילה על שיצאתי מהארון מאוחר"

הייז אמנם גילם דמות של הומו מוחצן ב"וויל וגרייס", אבל בחייו הפרטיים שמר על עמימות בכל הקשור לזהותו המינית. כעת - על רקע סדרה חדשה בה הוא מגלם אבא הומו חד-הורי - הוא מתנצל ומסביר: "הייתי צעיר והמום, לא ידעתי איך להתנהג"

"הייתי צעיר וזה גרם לי לחזור אל הארון בפני התקשורת, לא רציתי לקחת על עצמי את האחריות ולא ידעתי איך להתמודד עם האחריות של להפוך לדובר הקהילה בגיל 26-27. הייתי פשוט המום מהכל". כך אמר השחקן שון הייז, הזכור בעיקר בזכות התפקיד שגילם בסדרה הפופולרית "וויל וגרייס", בראיון לעיתון לוס-אנג'לס טיימס.

בראיון, מביע הייז חרטה על כך שלא יצא מוקדם יותר מהארון, ודיבר על הפרדוקס בכך שעל המסך גילם את דמותו של הומו מוחצן ונשי מאוד, ואילו בחיים הפרטיים הסתתר בארון ושמר על עמימות בכל הקשור לנטייתו המינית. 

"תמיד הרגשתי שאני חייב התנצלות ענקית [לקהילה הגאה] על כך שיצאתי מהארון כל כך מאוחר. להט"בים רבים כעסו עלי מאוד על כך שלא יצאתי מהארון לפי דרישתם. הם לא חושבים לרגע על כל הדברים שמתרחשים בחיים הפרטיים של אנשים, ועל המאבקים שהם מתמודדים עמם. כל העניין היה מפחיד מאוד. קיבלנו איומים ברצח. זו היתה תקופה מאוד קשה בשבילי, אבל גם אחת התקופות הטובות של חיי".


שון הייז בתוכניתו של דיוויד לטרמן

הראיון נערך על רקע 'שון מציל את העולם', הסדרה החדשה-יחסית של רשת NBC (שבה גם שודרה 'וויל וגרייס'), שבה הייז מגלם דמות של אב הומו, חד-הורי. הוא מקווה שהתכנית תועיל רבות לנראות להט"בים בטלויזיה, באופן חדש שאינו סטריאוטיפי, אולם טוען שלא זו מטרת התכנית. "עוד לא ראיתי סוג כזה של אב חד הורי או אב הומו בטלויזיה", הוא מסביר. "הכי חשוב לי, קודם כל, להצחיק אנשים, וזה הכל. אם, כתוצר לוואי, זה יגרום לאנשים מסוימים לאיזושהי תובנה כלפי דברים שהם לא נחשפו אליהם בעבר, אז זה נהדר, אבל זו בפירוש לא האג'נדה או הכוונה של התכנית".

באותו עניין, דווח לאחרונה שאותה הרשת, NBC, מקדמת בימים אלה סדרת קומדיה גאה נוספת, בהפקתה של אלן דג'נרס, כשעל יצירת התכנית אמונה ליז פלדמן, כותבת הסדרה 'מרוששות'. שתי היוצרות, לסביות מוצהרות, מספרות שהסדרה תעקוב אחרי לסבית שעושה ילד עם החבר הסטרייט הכי טוב שלה, כשבמהלך ההריון הוא פוגש את אהבת חייו ונישא לה.

זו לא הפעם הראשונה שהשתיים משתפות פעולה, ופלדמן עבדה במשך שנתיים בתכנית האירוח של דג'נרס, וכתבה חומרים לטקס האוסקר שהנחתה לאחרונה.

תרגם: אלעד גרופית

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...