ריהאנה בישראל. צילום: אינסטגרם.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

בבקשה תפסיקו את המוזיקה

ההופעה של ריהאנה בפארק גני יהושע הייתה אחד הביזיונות הארורים שידע הדשא המקומי: היא איחרה בלמעלה משעה, שרה בפלייבק, לא טרחה להחליף בגדים ובאופן כללי הוכיחה שהיא ממוצרי הפופ הזולים, העלובים והנחותים ביותר שידעה אי-פעם הפלנטה. וההפסד הכי גדול: פספסנו את אמנדה פאלמר. ביקורת הופעה

369 ש"ח עלה כרטיס להופעה המפלצתית של ריהאנה, טיפה פחות בהזמנות מוקדמות וטריקים אחרים, פי ארבע למי שרצה כרטיס לקוק, סליחה, לגולדן רינג, אפס שקלים לעיתונאים שהסכימו לבוא ולסקר את אחת ההופעות הגדולות שידעה ארצנו בשנים האחרונות. המחיר האמיתי, אגב, היה הוויתור על הופעת הפתעה חינמית וסודית של אמנדה פאלמר בבר קיימא התל אביבי, שנערכה בדיוק באותה השעה.

מכירת הכרטיסים כללה תעלולים יחצניים אין סופיים, בהם הגדילו, בכל פעם, את מספר הכרטיסים שהוצעו לקונים. המספר קפץ במטה קסם מחמישים אלף, לחמישים ושניים אלף, לחמישים וחמישה אלף כרטיסים. עד הרגע האחרון, הכרטיסים הנותרים "אוטוטו אזלו, ממש עוד רגע", וכמובן שכולם בסוף סולד אאוט. זאת אומרת, בערך: ליד הקופה הסתובבה אשת הפקה והציעה בקולי קולות כרטיסים לגולדן רינג במחיר סטנדרטי של 1450 ש"ח, מחיר סביר למדי כדי לראות את ההופעה ממרחק של שפריץ לפנים מנסיכת הפופ עצמה פלוס מסאג' ודיגי בגב.

אולי זה המקום לשאול ממה בדיוק מורכב המחיר הזה ולמה לעזאזל לשלם כזה סכום על הופעה? ובעצם, אולי המציאו את מחיר הגולדן רינג השערורייתי לכל הדעות, רק כדי לתת למי ששילם "רק" 369 ש"ח, הרגשה שהוא עדיין יצא בזול?


ריהאנה בישראל. צילום מהאינסטגרם של הזמרת.

אבל ניחא. בין אם שילמת "מעט" ובין אם הרבה, ואפילו אם לא שילמת דבר, אי אפשר להתחמק מהעובדה שבתאריך 22 לאוקטובר 2013 נצפה אחד הביזיונות הארורים ביותר שידע הדשא של גני יהושע אי פעם. הציפיות, מלכתחילה, לא היו ממש גבוהות: אין מה לצפות מריהאנה למשהו אחר, מלבד בידור רדוד שהופעה כזו אמורה לספק. אבל על הדשא בפארק, ראינו הופעה שהוכיחה יותר מכל שריהאנה היא ממוצרי הפופ הזולים, העלובים והנחותים ביותר שידעה אי פעם הפלנטה, פשוט כך.

כואב אפילו להיזכר

אני לא יודע מה יותר גרוע: ההופעה, או הצורך להיזכר בזוועה שהייתה שם, כדי לכתוב על זה. כל שורה שעל הכתב פירושה להיזכר שוב בזוועות שחוויתי שם, וניסיתי בכוח להדחיק. בשביל מה, למען השם, שתיתי המון (המון!) בירה במחיר מופקע של 35 ש"ח לכוס - אם לא כדי לשכוח?

אם בכל מופע אחר אני שותה כדי להיכנס לגרוב, להשתחרר ולרקוד, הפעם שימש האלכוהול אך ורק כמשכך כאבים. ותאמינו לי, זה כאב מאוד.

אז ככה. כל הוידאו ארט המרשים, הפירוטכניקה, התאורה המתוזמנת היטב והנגנים המוכשרים שסבבו את ריהאנה רק הקצינו את העובדה שהיא אפס מאופס. זמרות הליווי שלה שרו טוב יותר ממנה, הרקדניות שלה רקדו יפה יותר ממנה והיא אפילו לא התאמצה לנסות ולהסתיר את העובדה שללא פלייבק רצוף לכל אורך ההופעה סביר להניח שלא היינו שומעים את הקול המסכן שלה בכלל.

ואגב: לצעוק חמישים אלף פעם "תל אביב" למיקרופון זה לא נקרא לשיר, או לשלהב את הקהל, בשום דרך.

לא טרחה להחליף בגדים

מפלי הזיעה שנטפו ממנה לא נבעו ממאמץ כי אם מכמויות הסמים שלקחה, כנראה, לפני שעלתה באיחור של יותר משעה לבמה. היא אפילו לא טרחה להחליף בגדים, בהפסקות שללא ספק נועדו לשם כך, בין מחרוזות השירים הדביקות שמעכו גם את להיטיה ה"טובים", כביכול, לעיסה רוטטת של ג'לי צבעוני שלא מעורר תאבון, או חשק לרקוד.

עצם העובדה שהיא ביצעה בהופעה שיר שנקרא "רוקסטאר" מגוכחת עד אימה ואפילו התנועות הזנותיות, המתבקשות משיריה הרדודים, שהיא מבצעת (הדבר היחיד שהיא עושה בטבעיות), לא מחפות על העובדה שהיא פרפורמרית חסרת מעוף, ודאי לעומת אמני פופ בסדר הגודל שלה.

בשורה התחתונה: מי שהלך להופעה של ריהאנה הפסיד. את ההופעה של אמנדה פאלמר.

ועוד שורה: לעזאזל איתך ריהאנה, איתך ועם כל מי שהמציא אותך. אנשים שילמו יותר מפאקינג 300 שקל. את קוראת לעצמך זמרת? לפחות תשירי, לייב.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...