איורים נגד הומופוביה ברוסיה. צילום: Terry Wong, goodson.com.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אמנות מחאה: איורים מדהימים נגד ההומופוביה ברוסיה

המאיירת אנה גודסון יזמה תערוכה מקוונת של איורים וכרזות במחאה על החקיקה הלהט"בפובית ברוסיה בכלל ונגד אולימפיאדת סוצ'י במדינה. התוצאה הייתה סדרה מגוונת, יפייפיה ועדכנית של כרזות מקוריות

עשרות, אולי אפילו מאות יצירות אמנות נוצרו בחודשים האחרונים, בתגובה לחקיקה הלהט"בפובית ברוסיה והעלאת הנושא לסדר היום הציבורי. מעצבים גרפים, מאיירים, אמנים, צלמים, סופרים ומשוררים התגייסו כדי להגן על הקהילה הגאה ולתמוך בה - בפרט על רקע משחקי החורף האולימפיים המתוכננים להתקיים בסוצ'י ב-2014. 

דרך כרזות גרפיות, אימג'ים עתירי השראה והדפסים מעוררי מחשבה, מבקשים היוצרים להעביר מסר חזק ותקיף. חלק מהתכנים מתאפיינים בהומור ומפרקים את השנאה באמצעות מבט מחוייך, אחרים מדגישים דווקא את הזעזוע ואת האלימות. 

המאיירת אנה גודסון, המנהלת סוכנות לעיצוב, רצתה לקחת חלק במחאה העולמית נגד ההומופוביה והלהט"בפוביה ברוסיה. היא הרימה את הכפפה ופנתה לאומנים שונים עמם היא בקשר והציעה להם לתרום יצירה או שתיים למאבק ההסברה. התוצאה הייתה סדרה מגוונת מאוד, יפייפיה ועדכנית של כרזות. 

איור: Clare Mallison, agoodson.com.

איור: Clare Mallison, agoodson.com.
איור: Sebastien Thibault, agoodson.com.איור: Paul Blow, agoodson.com.איור: Marie Lafrance, agoodson.com.איור: Marie Lafrance, agoodson.com.איור: Gentleman Draughtsman, agoodson.com.איור: Laura Pérez, agoodson.com.איור: Marilyn Faucher, agoodson.com.איור: Gemma Correll, agoodson.com.איור: Julia Bereciartu, agoodson.com.איור: Michelle Thompson, agoodson.com.איור: David Senior, agoodson.com.איור: Gary Neill, agoodson.com.


לצפייה בגלריה המלאה - לחצו כאן.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...