בברלין הכל שמן יותר - אפילו החמאה. צילום: Robert S. Donovan, flickr.
עוד בארכיון טורים
 >  >  > 

שומן רווי, אהובי!

בעוד אנחנו תקועים עם תסביכי האוכל שלנו, דיאטה, השמנה, סכרת ומה לא, מתבוססים בכרס, צלוליטיס וזיעה - הגברים בברלין הרבה יותר בריאים, חסונים ונטולי משקל עודף. איך הם מצליחים, עם כל המאכלים השומניים סביבם?

היום הלכתי לי בחדווה בסופרמרקט, בין מדפי הגבינות והנקניקים העמוסים לעייפה, וחיפשתי לי גבינה לבנה (מה שנקרא כאן "קווארק", אל תשאלו למה).

קווארק? בוודאי ובוודאי! 5%  שומן? לך תזדיין.

אי שם, חבויים ומצטנפים בפאתי המדף, אפשר אולי למצוא כמה סוגים של גבינות 2% או 4% , אבל רוב הגבינות (והנקנקיקים. והבשר, והמממ... בעצם הכל) הן, ויסלחו לי הקוראים – מפוצצות שומן רווי.

לא, ברצינות.

שומן מן החי? יש! נקניקים מטלפי עקרבושים? יש ויש! שמאלץ? יש מדף שלם! בשר משומר? ווהוו! - נראה כאילו הברלינאים צריכים להתגלגל בשומנם, משל היו פורקי דה שוויין.

אבל לא, כוסעומו, לא! הברלינאים (בממוצע, כן?) חטובים ושמורים כמו פאקינג פטסי מ"אב פאב" בשנות השבעים (כשהיא עוד אכלה)!

עכשיו בטח אתם מגלגלים עיניים ומממלמלים "מה פתאום, הם שמנים, חיוורים וחזירים". אבל שימו לב - אני לא מתייחס לגרמני הכפר, אלא לברלינאים. כמו שתל אביב זו לא בדיוק ישראל, כן?

עכשיו, אם אתם חושבים שהם יותר שמנים מאיתנו, הבו לי בבקשה בחור תל אביבי ממוצע בשנות העשרים המאוחרות או בתחילת ה-30 ללא כרס, ואקנה לכם פליישסלט עליי, סבבה?

אז מה הקטע?

הסוד הראשון הוא פשוט, ומאוד דומה לצרפתים. הם אוכלים זבל מזובל - אבל מעט. הארוחות שלהם לא "מפוצצות" כמו שלנו. על שולחן ארוחת הסופ"ש לא יהיו 4 מיני בשר, 5 תוספות, ובורקס (שיהיה) . בעבודה שלי אין שוקולדים  חופשי אלא פירות. אין שתיה תוססת אלא מים מינרלים לרוב (וקלוב מאטה, אבל זה כבר סיפור אחר). וארוחת צהריים היא לא מרק + המבורגר 300 גר + צ’יפס + קינוח במוזס, אלא מנה אחת נחמדה של נודלס  או מרק בקפיטריה הסמוכה. וזה אשכרה מחזיק אותם.

הסוד השני: מכירים את "לבשל לכל השבוע ולתקוע קופסאות במקרר?". אז זהו, שלא. המקררים פה קטנים, הקניות נעשות באופן תכוף מאוד וטרי, ושאריות נאכלות יום למחרת וזהו. אין סיר מלא במקרר שיהיה. אין לבשל לכל השבוע ולהקפיא. אין לאכול כי צריך.

אז בעוד אנחנו תקועים עם תסביכי האוכל שלנו, דיאטה, השמנה, סכרת ומה לא, מתבוססים בכרס, צלוליטיס וזיעה (כי לא נעים, צריכים לאכול הכל כשהולכים להורים בחג), הברלינאים יאכלו פליישסלט של 900 קלוריות – אבל רק כף אחת מזה, על פרוסת לחם. ואולי משהו קטן בצד. ויצחקו.

מצד שלישי יש להם גנים מזויינים של ויקינגים.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...