יאיר לפיד. הבטיח לטפל בענייני הקהילה הגאה. צילום: יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ארגוני הקהילה פרסמו מכתב תמיכה ביאיר לפיד

עם פתיחת מושב החורף של הכנסת, שיגרו האגודה למען הלהט"ב, חוש"ן וארגון הנוער הגאה מכתב לשר האוצר, שאמר שלא יפריד בין נישואים גאים לאזרחיים בהצעת חוק ברית הזוגיות: "מקווים שעוד במושב הכנסת הקרוב נזכה להתחתן עם בחיר/ת ליבנו כאזרחים שווי זכויות במדינת ישראל"

אירית צביאלי, מנכ"לית חוש"ן, שי דויטש, יו"ר האגודה ומנדי מיכאלי, מנכ"לית ארגון הנוער הגאה, פרסמו היום (ג') מכתב תמיכה פומבי בשר האוצר, יאיר לפיד, בעקבות הבטחתו לאפשר נישואים חד-מיניים בישראל. את הדברים אמר לפיד בפתיחת מושב החורף של הכנסת, בהתייחסו להצעת חוק "ברית הזוגיות" שתכלול גם נישואים בין בני-זוג מאותו המון. "אנו מאמינים שלעמדה בלתי מתפשרת זו של לפיד, יימצאו שותפים בסיעות הקואליציה", נאמר במכתב התמיכה.

לפיד אמר בישיבת הסיעה של "יש עתיד" כי יעבירו חוק לשוויון בנטל, שיחייב כ-70% מתלמידי הישיבות להתגייס לצה"ל. עוד הוא טען שיקדם מהפכה חברתית וכלכלית. "נפעל לקידום ברית הזוגיות, כדי שכל זוג במדינת ישראל - גם להט"בים - יוכל להתחתן. בנוסף נוביל חקיקה שתאפשר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בצירים מרכזיים באזורים חילוניים. אין כאן מהלך אנטי-דתי. המטרה היא שסבא עני יוכל לנסוע בשבת לבקר את הנכדים שלו".

ארגוני הקהילה הביעו תמיכה

בהודעה לעיתונות ששיגרה האגודה, נכתב כי "בעוד ששר האוצר, יאיר לפיד היה צריך להתמודד במהלך הפגרה עם מספר מעידות תקשורתיות, הוא יכול להתנחם בתמיכה הרבה שקיבל היום במכתב פומבי ששלחה האגודה למען הלהט"ב, בשיתוף עם ארגוני הקהילה חוש"ן, המחנך למניעת להט"בופוביה, וארגון הנוער הגאה איגי". 

במכתב, יו"ר האגודה שי דויטש, וראשי הארגונים הלהט"בים מודים לשר האוצר לפיד על כך עמידתו במילתו בנוגע להצעת החוק "ברית הזוגיות" והתחיבויותו להעביר אותה כמקשה אחת וללא פיצולה לשניים. זאת בהמשך לדברי לפיד שבמושב הכנסת הנוכחי ייאבק על כך שתעבור הצעת החוק "ברית הזוגיות" לפיתרון כולל בהכרת המדינה הן בנישואים חד-מיניים והן בנישואים אזרחיים של זוגות שאינם רוצים או מעוניינים להינשא ברבנות הראשית.

"בחרת בגישה הנכונה, והאמיצה יש לומר, שמתעקשת לשמור על עקרון השיוויון בין כלל אזרחי המדינה, ולהניח על שולחן הכנסת הצעת חוק אחת, כוללנית ומקיפה אשר תכלול את הציבור באשר הוא, תהא אשר תהא נטייתו המינית. כל זאת, בניגוד לעמדת כמה מחברי סיעתך, שלדידם קיומם של קולות בקואליציה שאינם מזדהים עם ענייניה של הקהילה הגאה יטרפדו את הצעת החוק והם מוכנים להקריב את הקהילה הגאה לשם כך", כתבו הארגונים הלהט"בים במכתב הפומבי לשר האוצר יאיר לפיד.

המכתב נחתם בתמיכה שאינה משתמעת לשני פנים, "ברצוננו לחזק אותך על הבחירה האמיצה, לא להפנות עורף לקהילה, בהתאם להתחייבותך טרם הבחירות. אנו מקווים שעוד במושב הכנסת הקרוב נזכה להתחתן עם בחיר/ת ליבנו כאזרחים שווי זכויות במדינת ישראל".

העולם התקדם, ישראל נותרה מאחור

באגודה למען הלהט"ב מציינים שעד לפני מספר שנים הייתה ישראל מהמדינות המתקדמות ביותר בכל הנוגע לשוויון להט"בי. עם זאת, בשנים האחרונות יותר ויותר מדינות הכירו בנישואים חד-מיניים והותירו את ישראל להשתרך מאחור בנושא זה ובמספר נושאים נוספים כגון אימוץ ופונדקאות.

לדברי ראש הזרוע הפוליטית של האגודה למען הלהט"ב, עו"ד בן אילן, "קהילת הלהט"ב התאכזבה, ובצדק, מכך שעל אף ריבוי הכוחות האזרחיים בקואליציה, נושא הנישואים האזרחיים לא נסגר במו"מ הקואליציוני. עם זאת, אנו שואבים תקווה מכך שמפלגה מרכזית בממשלה מתחייבת לפעול ולהפעיל את כל כובד משקלה הקואליציוני על מנת להעביר חקיקה שיוויונית זו".

עוד אמר אילן ש"אנו מאמינים שלעמדה בלתי מתפשרת זו של לפיד, כיו"ר מפלגת "יש עתיד" יימצאו שותפים בליכוד, בתנועה ובקדימה ובכוונתו להפעיל את הזרוע הפוליטית של האגודה על מנת לסייע ללפיד להעביר את הצעת החוק המטיבה עם כלל אזרחי ישראל".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...