ג'ו בל: יצא לצעדה לזכר בנו ההומו שהתאבד. צילום: facebook.com.
ג'יידן בל. התאבד בגיל 15 במגרש משחקים. צילום: facebook.com.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

סוף טראגי: נהרג האב שחצה את אמריקה לזכר בנו שהתאבד

ג'ו בל יצא לצעדה בת 8000 קילומטרים לאורכה ורוחבה של ארה"ב, לזכר בנו ג'יידן, שהתאבד בגיל 15 בגלל קושי לקבל את עובדת היותו הומוסקסואל. השבוע מסעו הגיע לסיום טראגי, כשמשאית פגעה בו והרגה אותו במקום

סוף טראגי לצעדתו של ג'ו בל, שחצה את אמריקה בצעדה על-מנת לעורר מודעות להתאבדות בני נוער להט"בים וכדי להנציח את זכרו של בנו, שהתאבד בגיל 15. בתשעה באוקטובר האחרון, נהג רכב כבד שכנראה נרדם על ההגה פגע בו בשולי דרך מהירה במזרח קולורדו, והרג אותו במקום.

בל בן ה-48, מלה גראנדה, אורגון, החל בצעדה לאורכה ולרחבה של ארה"ב לזכר בנו הצעיר, ג'יידן, שתלה את עצמו בינואר האחרון במגרש המשחקים של בית ספר יסודי.

הנהג, קנת' רייבן בן 49 מבריאן, טקסס, לא נפגע. כוחות השיטור העלו את האפשרות לפיה ייתכן שרייבן נרדם בנהיגה, והוא הואשם בגרימת מוות בשל נהיגה ברשלנות.

מותו של בל הוכרז בעמוד הפייסבוק הרשמי של "צעדה לשינוי" (Joe's Walk For Change) . "אנו מודיעים בצער רב על-כך שידידנו ג'ו בל נפגע ונפצע בידי משאית בצעדתו אמש," כתבה מנהלת העמוד. "תודה לכולכם על התמיכה הרבה לאורך הדרך, הוא אהב כל אדם שיצר עמו קשר, והעריך רבות את תמיכתכם. הוא ימשיך את מסעו עם ג'יידן כעת," הוסיפה. "המשיכו לזכור ולהתפלל בעבורו ובעבור משפחתו".

במהלך הצעדה, בל נשא דברים בפני תלמידים בבתי-ספר ובכנסים ואירועים אחרים אליהם הזדמן, והרבה לדבר על אודות חשיבות ההתמודדות עם בריונות הומופובית ואלימות כלפי להט"בים.

הוא יצא לדרכו באפריל, במטרה לצעוד 8000 ק"מ, במהלך שנתיים בתקווה לשנות את העולם ולעודד סבלנות ופתיחות ובמטרה למנוע מקרי הומופוביה והתאבדויות של בני נוער גאים. 

תרגום: אלעד גרופית.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...