גל אוחובסקי, מנחה פאנל הבחירות באגודה. צילום: שרון יגרמן.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בחירות בת"א: מתחמם הקרב על הקול הגאה

בפאנל הבחירות של האגודה הציגו נציגי הרשימות בעיר את עמדותיהם בנושאים להט"ביים. קרנית גולדווסר הכעיסה את המשתתפים כשטענה שחולדאי הכפיל את תקציבי הקהילה: "מדובר בסכומים זניחים ביחס לתקציב העירייה ונוכח גודל קהילת הלהט"ב בעיר"

אמש (חמישי) נאספו נציגי חלק מהרשימות המתמודדות בבחירות המקומיות בתל-אביב לפאנל בחירות באגודת הלהט"ב. באירוע, בהנחיית גל אוחובסקי ואביעד קיסוס, דיברו הנציגים שמקדמים מדיניות בעד הקהילה הגאה, והציגו את עמדותיהם בנושאים הקשורים לזכויות הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים בעיר.

קרנית גולדווסר, מרשימת תל אביב 1, טענה באירוע שסיעתה, בראשות ראש העיר רון חולדאי, אחראית להכפלת התקציבים המופנים לקהילה הגאה. הדבר עורר תגובות חריפות משאר יושבי הפאנל, שתקפו את הטענה ואמרו שמדובר בסכומים זניחים ביחס לתקציב העירייה ונוכח גודל קהילת הלהט"ב בעיר.

"רק בשנתיים האחרונות, הודות לראש העיר, התקציבים לקהילה הוכפלו", אמרה גולדווסר. "כשהתקציבים הלא ישירים גבוהים הרבה יותר מ-2 מיליון השקל שניתנים באופן ישיר. גם החופשיות והקבלה של הקהילה הגאה בעיר היא חלק מההישגים המשמעותיים של הסיעה שלנו".

אפרת טולוקובסקי, שייצגה בפאנל את מרצ בראשות ניצן הורוביץ, אמרה בתגובה לדברים ש"צריך להגדיל את התקציבים המופנים לקהילה ואת השקיפות בחלוקת התקציבים באופן כללי, וגם בהקצאת התקציבים לקהילה; חשוב לקדם את נושא הנשים הלסביות". טולקובסקי הוסיפה שהיא גאה במיוחד בהקמת האנדרטה לקורבנות השואה הלהט"בים, הישג של חברי מרצ בעיר.

"גם הטרנסג'נדרים צריכים התייחסות"

לילך בן דוד, מעיר לכולנו (בראשות אהרון מדואל), דיברה על פרויקט גילה להעצמת הקהילה הטרנסית. "זהו פרויקט הפועל עבור אלו שבדרך כלל לא נמצאים על המפה של הקהילה. לא פעם נקלעים חברי הקהילה הטרנסג'נדרית למצבים של חיים מוות ויש לקדם אג'נדה שתסייע להם. כמו כן חשוב לנו דיור ציבורי, אני נאלצת להוציא שני שליש משכורת על שכר דירה בתל אביב, חשוב לטפל בבעיות האלו אלו בעיות של כולם. ובעיקר של קהילת הטרנסג'נדרים".

עוד אמרה בן דוד ש"אנחנו צריכים להציל את תל אביב מהמדיניות ההרסנית של רון חולדאי. העיר הופכת ללא נגישה לאנשים מוחלשים וללהט"בים באופן ספציפי. אנחנו נשים בראש סדרי העדיפויות את המוחלשים בקהילה, טרנסג'נדרס, ביסקסואלים, נוער בזנות. עיריית תל אביב זורקת לנו פירורים, זו העירייה הכי עשירה בישראל עם הקהילה הלהט"בית הכי גדולה ואנחנו צריכים להפסיק להסתפק בפירורים".

שפי פז מרשימת "דרום העיר": "פחות מעניין אותנו מצעד הגאווה כי זה מגיע על חשבון דברים חשובים יותר. בדרום העיר יש קהילת להט"ב ענקית, ואנו רוצים להחזיר את הדרום לתל אביב, ולהקים גם שם מרכז גאה".

יניב ויצמן: "להגדיל את תקציבי הארגונים"

יניב ויצמן, המועמד ברשימת רוב העיר הנמצאת כיום בקואליציה, התמקד בעניין התקציבים שמקבלים ארגוני הקהילה. "צריך לתת את הכוח לארגונים בקהילה, והמשחק כאן הוא משחק של תקציבים", אמר ויצמן. "אני מקווה שבמו"מ הקואליציוני נצליח לאלץ את ראש העיר להגדיל את התקציב בהרבה, בוודאי בעירייה עם תקציב של 5 מיליארד שקלים. הגדלת התקציבים לארגוני הקהילה הגאה, כמו האגודה למען הלהט"ב, איג"י, בית דרור וחוש"ן, לבין 1 מיליון ל-2 מיליון שקלים - זה יהיה תנאי לישיבה בקואליציה מבחינתנו".

דן להט העומד בראש רשימת יש עתיד שם דגש על נושא החינוך. " נפעל להרחבת תוכנית חוש"ן לחינוך נגד להט"בפוביה וסובלנות במוסדות החינוך. נדאג לקבלת הצהרת זוגיות על ידי העירייה, שתעניק מעמד של נשואים בכל הנוגע להתנהלות מול מוסדותיה. 

נגה קלינגר ממפלגת העבודה (בראשות שמוליק מזרחי): "נושא החינוך הוא הבוער בתל אביב, הייתי רוצה שלא ידברו בגנים רק על אבא ואמא, ושלתיכונים ייכנס גם חוש"ן המחנכים נגד להט"בפוביה. חשוב לדבר גם למי שלא בקהילה". מיכאל רועה העומד בראש רשימת הירוקים: "אנחנו נמצאים בעיר מדהימה ופורצת דרך. הנושא המרכזי הוא דירות בשכירות בבעלות העירייה בשקיפות מלאה שייתנו תשובה מהירה לצעירים בעיר, והצעירים בעיר הם הרבה בקהילה.

שגיב לוי המועמד ברשימת מהפך ירוק בתל אביב: "אנו בקהילה מתמקדים בצעירים אבל מתי שהוא כל זה נגמר. חשוב שאנחנו בקהילה נתמוך גם בזקני הקהילה, ולא נשכח אותם. קיים צורך לדיור מוגן לקהילה הגאה, לחוגים ולפעילויות העשרה".

יו"ר האגודה שי דויטש הדגיש באירוע ש"שחברי הקהילה צריכים להתלבט ולבחור במועמדים שאנחנו חושבים שגם יקיימו את ההבטחות שלהם. וחשוב שנצביע ונראה את כוחנו גם בבחירות המוניציפאליות".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...