פטריק נוח, ממייסדי מועדון הכדורעף הגאה בתל אביב. צילום: יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מועדון הכדורעף הגאה בסכנת סגירה

פטריק נוח, ממייסדי מועדון הכדורעף הגאה בתל אביב, חושש לעתיד המועדון. לאחר שש שנות פעילות, הקבוצה מתקשה למצוא מימון לפעילותה והיא על סף פירוק, והחברים בה מתוסכלים מתגובת ארגוני הקהילה: "יש לנו כל כך הרבה קבוצות אינטרס וארגונים שונים, וכל אחד מקדם אך ורק את האג'נדה שלו ולא עוזר לאחר"

לפני שש שנים החל לפעול בקאנטרי גורן גולדשטיין מועדון כדורעף גאה, הראשון מסוגו בארץ. קבוצת המועדון חברה בליגה הארצית של מחוז המרכז (הליגה השלישית), וחברים בה שחקנים הומואים לצד שחקנים סטרייטים המזדהים עם המועדון. 

"המועדון שלנו הוא מועדון גאה, אבל החלטנו שלא להפלות אף אחד על רקע נטייה מינית, כל עוד הוא מאמין בחזון שלנו", מספר פטריק נוח, ממייסדי המועדון, "הומואים וסטרייטים משחקים יחד ועל חולצתם מתנוסס דגל הגאווה. אנחנו משמשים סוג של כור היתוך. כך חברה אמורה להיראות: פלורליסטית, נאורה ומתקדמת".

בשנותיו הראשונות זכה המועדון למימון מצומצם ממועצת הטוטו, ואולם בשלוש השנים האחרונות המועדון אינו מתוקצב. לדברי פטריק, "ועדה במשרד התרבות והספורט קבעה קריטריונים חדשים לתקצוב, ואחד מהם הוא קיום קבוצת נוער".

"הבעיה היא", הוא מוסיף, "שלא מצאנו בני נוער גאים שרוצים להצטרף לקבוצת הנוער. חיפשנו, פרסמנו מודעות, פנינו לבתי ספר בתל אביב - ואפס הענות. בני נוער מפחדים כנראה להזדהות עם קבוצת ספורט גאה ולהיחשף כהומואים".

לדבריו, "כל חבר בקבוצה משלם דמי חבר חודשיים כי העלויות עצומות: אולם ספורט, מדים, אימונים, ביטוח, השתתפות בליגה, מחנות אימון - אלה דברים שעולים לא מעט כסף. התקציב שקיבלנו מהטוטו עמד על כמה אלפי שקלים בקושי, אבל הוא עזר לנו 'לגמור את החודש'".

כשהוא נשאל מדוע לא ניסו לחפש ספונסרים ומפרסמים שיקחו חסות על הקבוצה, משיב נוח ש"זאת קבוצה גאה. לכל קבוצת ספורט קשה לגייס תרומות ולמצוא ספונסרים, על כמה וכמה לקבוצה גאה. פה ושם קיבלנו תרומות, היו עלינו לא מעט פרסומים, אבל לא מצאנו ספונסר משמעותי".

פטריק מפנה אצבע מאשימה לקהילה ולארגוניה. "לצערינו לא קיבלנו חיבוק מהקהילה. כל כך הרבה קבוצות אינטרס וארגונים שונים, וכל אחד מקדם אך ורק את האג'נדה שלו. אנו הבאנו משהו אחר, מיוחד, שלא היה בקהילה הגאה בישראל, אבל לא עניינו איש. על אף הקשיים הכלכליים, אף אחד בקהילה לא חשב לסייע או לקדם את הרעיון הזה".

"אחרי שש שנות פעילות ועשיה חברתית וקהילתית המועדון על סף סגירה", מציין פטריק בעצב.

השחקנים החברים בקבוצה ניסו לפעול במספר מישורים על מנת לנסות ולאפשר את המשך קיומה של הקבוצה, ללא הצלחה. "פנינו לשרת הספורט ולבכירים רבים בתחום. כרגיל, כל אחד מגלגל אותך לאחר", מספר נוח.

"אחד מבכירי הענף פנה לאותה ועדה והמליץ בחום להתחשב בנסיבות המיוחדות של הקבוצה וכן לתקצב אותנו. אבל אף אחד לא יודע מתי הועדה תתכנס. שלחנו אינספור מכתבים ולא זכינו לתגובה משמעותית מאף גורם לגבי המשך התהליך.. אנחנו בסכנה שלא נוכל להשתתף במשחקי הליגה בתחילת החודש הבא."

"אין לנו כסף לממן את כל העלויות הגבוהות. מה שאנחנו צריכים זה ספונסר שיסכים לאמץ אותנו ולהשאיר את הפרויקט הסופר חשוב הזה חי. כמובן, אנחנו מצפים לקבל כמה שיותר מהר תשובה מהוועדה".

לסיוע לקבוצה ניתן לפנות לפטריק נוח בדוא"ל noachp2@netvision.net.il לקבל פרטי חשבון הבנק.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...