ד"ר אבי ליליאן. צילום: יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"אם ננצח נקים ברמת-גן מרכז גאה"

נציגי המטה הגאה בעיר נפגשו עם מועמד "הירוקים והצעירים", ד"ר אבי ליליאן, שהתחייב בפניהם כי יקים מרכז גאה אם ייבחר לתפקיד בכיר בעירייה. ליליאן הצטרף לאחרונה למועמד לראשות העיר, צבי זינגר, והשניים צפויים לגרוף קולות רבים ויש להם סיכוי אף לנצח בבחירות. כעת הם מבקשים את תמיכת הקהילה

לפני מספר חודשים הקימו קבוצת פעילים להט"בים ברמת-גן מטה פעילות גאה לקראת הבחירות המוניציפליות. המטרה היא לעודד מודעות לנושאים קוויריים ועל מנת לקדם פעילות גאה בעיר. כעת, על רקע הבחירות ההולכות ומתקרבות, הצליחו אנשי המטה לחלץ התחייבויות חשובות ממספר מועמדים מובילים, המתמודדים על ראשות העיר, ובראשם ד"ר אבי ליליאן, שמתמודד ברשימת "הירוקים והצעירים" וחבר לאחרונה לישראל זינגר שנחשב למועמד מוביל בבחירות בעיר.

לפני כשבוע נפגשו נציגי ארגוני הקהילה עם ליליאן, והציגו בפניו נושאים הדורשים לראייתם התייחסות ושיפור, במידה וייבחר לתפקיד. במהלך הפגישה התחייב ליליאן כי יפעל להקמת מרכז גאה בעיר, בדומה למתנ"ס הפועל כבר שנים ארוכות בהצלחה מרובה בתל-אביב השכנה. מטרת המרכז הגאה – לרכז פעילויות של חברי הקהילה הגאה ולשמש מקום מפגש לקבוצות, ארגונים ויחידים, כחלק מהפעילות המוניציפלית בעיר.

לטענת הפעילים, המטרה היא לא רק לפעול בתחום הפנאי והתרבות, אלא גם בנושאים של חינוך, לרבות השתלבות של חוש"ן כחלק בלתי-נפרד ממערכת החינוך בעיר, תקציבים לארגון הנוער ופעילות סוציאלית. גאיה פולת, מיוזמות המטה הגאה ברמת גן, אישרה ש"במפגש ד"ר אבי ליליאן הודיע שכחלק מהדרישות הקואליציוניות שלו הוא ידאג לתקציבים לקהילה הגאה בעיר, ויפעל להקצאת בניין עירוני. במטה הגאה אנו פועלים כדי לקבל מענה לסוגיות הלהט"ביות".

ד"ר אוון כהן נציג המטה הגאה, הנמצא במקום הרביעי והריאלי ברשימת "הירוקים והצעירים" מספר, "מראש מצאנו אצל ד"ר אבי ליליאן אוזן קשבת ונכונות להקשיב לצרכים הייחודים של הקהילה. לצד זאת, נוצרה תמימות דעים לגבי נושאים נוספים כגון פיתוח תשתיות לאופניים, תחבורה ציבורית, גינות כלבים, קידום נשים ועוד. בכל הנושאים ישנה הסכמה גורפת, וכל הנושאים של הקהילה הגאה שולבו במצע. בכל אירוע יש דגלי גאווה, זו ניראות".

יערה שחם, פעילה במטה, אמרה ש"יחד עם הבג"צ שד"ר אבי ליליאן הגיש נגד צבי בר וקיבל חשיפה תקשורתית חזקה, אני מרגישה שרוחות חדשות נושבות ברמת גן. אנשים מתחילים לפעול לשינוי. הפעילות הגאה בעיר היא לא סקטוריאלית בלבד, גם אנחנו מודאגים מהקמת מגדלים גבוהים באיזורים שבם אין תשתית מתאימה, חשוב לנו לפעול לסלילת שבילי אופניים, מיחזור, טיפוח הגנים, דאגה לסביבה, הקמת מגרשי כדורסל שכונתיים, ופעילות נוספות שמיטיבות גם עם הקהילה הגאה, אך הן למעשה לרווחת כלל תושבי רמת גן".

"רבים לא מבינים מדוע יש צורך לתמוך בפעילות קהילתית ברמת גן כאשר תל אביב כל-כך קרובה, וכבר יש בה מרכז גאה", אמר אבי סופר, פעיל קהילתי ותיק המתגורר כיום בתל-אביב אך מעורב מאוד בפעילות הגאה ברמת גן. "כיום הפעילות בתל אביב כמעט כולה מתרכזת בתרבות, תיירות, ופנאי, אך מלבד תקציב מסויים לבית דרור, אין העיריה מתמקדת בנושאי רווחה".

"היכולת שלנו לפעול בתל אביב היא מוגבלת, בכמה כבר נוכל להעלות את התקציבים שקיימים?", הוסיף סופר, "עיריית רמת גן היא העיריה העשירה ביותר בישראל, ויש בה אחוז לא מבוטל של תושבים להט"ביים שרוצים להשפיע על העיר ואין סיבה שלא יקבלו שירותים כמו כל מגזר אחר".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...