בני הזוג וההורים ביום החתונה. צילום: פייסבוק.
עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

לשנות את העולם ולא את הילדים שלנו

"כהורים, נתנו לילדינו את הכלים להתמודד עם החיים, ולגדול עם התחושה שלא משנה מה, תמיד נהיה איתם, לצידם ומאחוריהם. הייתי משנה אנשים ואת דרך המחשבה והקבלה שלהם, ולא הייתי משנה את הילד ההומו שלי". דברים שנשאה מאירה פרידמן, אמא מקבוצת תהל"ה תל אביב, בחתונת בנה עם בן זוגו

לפני כמה שנים כשתומר הודיע שהוא אוהב גברים, חשבתי לעצמי שני דברים:

"הנה ! השמיים נופלים".
לפני שיאיר מתעלף, להביא לו מהר כוס מים קרים.

דמיינתי לעצמי איך שיירת גברים מגיעה אליי הביתה בלילות, כמו בסיפורים. אך המציאות שונה ממה שהרבה אנשים בטעות ובחוסר היגיון מוחלט חושבים, אבל לצערי דווקא להאמין במציאות הזו בוחרים.

גם יאיר ואני היינו קצת כאלה, אני מודה, זה שילוב של חוסר היכרות וקצת מקובעות, אבל אנחנו בחרנו להיות גמישים במחשבה וברגש, להשתנות ואנחנו עדיין משתנים כל יום.

כשהילדים נולדו יאיר ואני חינכנו אותם לעצמאות, חופש, להיות גאים בעצמם, נאמנים לעצמם ואמיצים.

כהורים, נתנו להם את הכלים להתמודד עם החיים, ולגדול עם התחושה שלא משנה מה, תמיד נהיה איתם, לצידם ומאחוריהם.

ידעתי שתהיה לי התמודדות לא פשוטה עם יאיר, ושלא רק תומר "יצא מהארון" אלא גם יאיר ואני יוצאים ממנו. החלטתי בלב - צעד קטן לתומר – צעד גדול ליאיר.

אמרתי ליאיר, לא ככה חינכתי את ילדיי, לפחד ממה שהם, להתבייש. הרי זה לא עניין של בחירה. אנשים לא צריכים לשלם את המחיר על מי שהם. אנחנו חינכנו את הילדים אחרת.

אני חושבת לעצמי כמה אומץ נדרש לילד לבוא ולספר להורים שלו. פחדתי פחד מוות אבל הייתי כל כך גאה בתומר. הייתי משנה אנשים ואת דרך המחשבה והקבלה שלהם, ולא הייתי משנה אתכם, תומר ואסף.

כל ילד וכל ילדה חולמים על היום הגדול הזה. היום המרגש הזה, החתונה והחופה. כל אחד רוצה לצעוק את השם של האהבה שלו עד השמיים, ואני חושבת שלא משנה
מי האהבה שלך יש לך עדיין זכות לצעוק את זה שכולם ידעו. והיום - אתם עושים את זה!

אסף – כשתומר הביא אותך בפעם הראשונה הביתה, יאיר ואני הרגשנו הקלה. 

אתה ותומר – שניכם כל כך דומים, חכמים, מוכשרים, ילדים טובים. התאהבנו בך בשנייה הראשונה. לא יכולנו לבקש בן זוג לתומר ותוספת למשפחה שלי יותר מתאימה.

אני בטוחה שבזכותכם, תומר ואסף המשפחה שלנו פתוחה יותר, סובלנית וגם מגובשת וחזקה.

אני גאה באומץ שלכם לעמוד כאן מול כולם, להקים עוד בית בישראל ואני מחכה לצעד הבא שלכם.

באהבה גדולה,
אמא ואבא.


את הדברים נשאה מאירה פרידמן, אמא מקבוצת תהל"ה תל אביב, בחתונת בנה תומר עם בן זוגו שהתקיימה לפני שבועיים. פורסם במקור בדף של תהל"ה בפייסבוק.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...