בנימין פליסיאן. צילום: ערוץ 10.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בנימין פליסיאן: "אחי לא ביצע את הרצח בברנוער"

הוסר איסור הפרסום על זהותו של בנימין פליסיאן, שלטענת המשטרה הותקף מינית על ידי שאול גנון באירוע שגרם לבסוף לביצוע הרצח בברנוער בו נרצחו ניר כץ וליז טרובישי. בנימין טוען שהוא בכלל לא הומו, ושאינו מכיר את שאול גנון: "אני יודע בוודאות שאחי חף מפשע"

חודשים לאחר שהמשטרה בישרה על פענוח הרצח בברנוער בתל-אביב, הותר היום (שלישי) לפרסום כי הצעיר שלכאורה הותקף מינית על ידי שאול גנון במה שהיווה את הטריגר לביצוע הרצח, הוא בנימין פליסיאן, אחיו של הנאשם המרכזי בפרשה, חגי פליסיאן

בית המשפט הסיר את איסור הפרסום על זהותו של הצעיר, בעקבות בקשתו ובקשת ערוץ 10. בפרקליטות טוענים כי תקיפתו של בנימין בידי גנון היוותה, על פי העדויות וחומרי החקירה, את הגורם לאירוע הקשה באגודה בו נרצחו ליז טרובישי וניר כץ ז"ל ונפצעו רבים. עם זאת, טוען בנימין כי הוא לא הומוסקסואל, ושאחיו - הנמצא כעת בכלא וממתין למשפטו - הוא חף מפשע.

"אני במצב קשה, מעצם העובדה שאחי בבית סוהר, מבוקש על תיק של רצח, כשאני יודע בוודאות שהוא חף מפשע", אמר בנימין לחדשות ערוץ 10. "בחיים לא אתבייש, כי אין לי ממה להתבייש. לכן רציתי שיפרסמו את השם שלי, כי זה בחיים לא היה. זה לא נתפס אצלי בשכל עד היום".

אחיהם של השניים טען גם הוא שמדובר בטעות של המשטרה: "אני יכול להגיד לך בוודאות, במיליון אחוז - יושב בבית סוהר אדם חף מפשע. בגלל זה אנחנו, המשפחה, מתגייסת. כמו שזה התחיל בבום, אני אומר שזה יסתיים בבום".

מוקדם יותר היום פורסם בערוץ 2 אונליין כי עד המדינה בפרשה קיבל, כפי הנראה, איומים על חייו. על פי החשד, מקורב לעד העביר לו את המסר ממשפחת פליסיאן. "אנו ממליצים לך לא להגיע לבית המשפט ולהעיד במשפט של חגי, אל תחשוב שיש לך ביטחון ברשות להגנת עדים", זה המסר שהועבר לו על פי החשד.

במשטרה אישרו את הפרטים ואמרו כי נפתחה חקירה בנושא. טרם ברור האם הדבר ישפיע על המשפט, בו לעד המדינה תפקיד מכריע בסגירת התיק בהרשעתם של החשודים.

פרסום ראשון: 08/10/2013 22:07

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...