הפגנה נגד להט"בפוביה ברוסיה. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הומופוביה ברוסיה: הוועד האולימפי ממשיך להתנער מאחריות

במכתב פומבי שנשלח כתשובה לארגון זכויות הלהט"ב הבינלאומי All Out, התחמק הוועד האולימפי מהצגת צעדים ממשיים להבטחת זכויות הקהילה בזמן ולאחר משחקי החורף בסוצ'י 2014

ראש הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס בך, אמר כי כגוף הוא אינו שואף להשפיע על חקיקה לאומית פנימית, אלא לשמש דוגמה לעולם באמצעות האולימפיאדה. במכתב שנשלח לארגון זכויות הקהילה הבינלאומי All Out כתב בך, כי על הוועד האולימפי לכבד כל חקיקה קיימת במדינה המארחת, אך הדגיש כי באותו זמן על האולימפיאדה להפוך לסמל עוצמתי לקיום הדדי בכבוד.

מכתב זה מצטרף להצהרות קודמות מצד בכירים בוועד, כי הם אינם רואים את תפקידם בהתערבות בענייניה הפנימיים של כל מדינה ומדינה.

All Out העביר באוגוסט האחרון עצומה בינלאומית עם למעלה מ-300 אלף חתימות הקוראות לוועד האולימפי לגנות ולהוקיע את החקיקה הלהט"בפובית ברוסיה לפני המשחקים, ולהבטיח את ביטחונם ושלומם של כל הספורטאים, המבקרים ובני העם הרוסי לפני, במהלך ולאחר המשחקים.

בתגובה פומבית למכתב, הוסיף בך ש"הוועד האולימפי הבינלאומי יעשה ככל שביכולתו על מנת להבטיח כי המשחקים האולימפיים בסוצ'י, כמו כל אירוע עתידי, יהיו חופשיים מכל צורה של אפליה". הוא ציין כי "לוועד האולימפי הבינלאומי ניתנו הבטחות (מצד פקידי ממשל רוסיים, א.ב.ש) נוספות בשבוע שעבר, כי כך יהיה המקרה במשחקי סוצ'י, וברור שזוהי דרישת הוועד האולימפי".

אך הבטחות לחוד ומעשים לחוד. המערכת הפוליטית והשלטונית ברוסיה, מסרבת אפילו להכיר בכך שהחוקים הפוגעניים שהעבירה מפלים את חברי הקהילה הגאה, לא מראה את נכונותה לסגת מהם בזמן או לאחר המשחקים.

מנכ"ל All Out, אנדרה בנקס, הביע את אכזבתו מתשובת הוועד האולימפי, וציין כי בך סירב להכיר באופן מוצהר, ולא בפעם הראשונה, בהיותה של הקהילה הגאה כקבוצה המוגנת תחת סעיף 6 בתקנון הוועד, האוסר על אפליה. עוד ציין, כי העובדה שבשנת 2013 הוועד האולימפי אינו מסוגל עדיין לאיית או להשמיע את המילה "להט"ב", שולח מסר כי זהות מינית שונה היא משהו שיש להסתיר בארון.

בנקס המליץ לוועד האולימפי ולבך לעודד ספורטאים בסוצ'י לצאת כנגד האפליה ברוסיה, כפי שהתקנון ורוח המשחקים האולימפיים מבקשים.

לפני מספר ימים פורסם כי הוועד האולימפי האמריקני - בניגוד לוועד הבינלאומי - דווקא מתכוון לפעול נגד המדיניות הלהט"בפובית ברוסיה. ראש הוועד האמריקני הבהיר כי יפעל לשינוי האמנה האולימפית, כך שתכלול גם איסור אפלייה על רקע נטייה מינית. במקביל, אמש (ב') הסתיימו שלושה ימי חרם על חברת מקדונלדס ומוצרי קוקה-קולה, שתיים מנותנות החסות לאולימפיאדה. בראיון ל-GoGay אמרו יזמי החרם כי המטרה היא לפגוע למפרסמים בכיס ובכך לעודד את המאבק במקום הכואב ביותר לתאגידי הענק.

דרך BuzzFeed

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...