שיבוש אריזות של "ברילה" כחלק מהמחאה הגרפית. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

סערת ברילה: המנכ"ל התנצל, המחאה ממשיכה

התבטאויותיו של גידו ברילה, מנכ"ל חברת הפסטה העולמית, ממשיכות לעורר סערה. למרות התנצלות המנכ"ל וקריאתו לפגישה עם נציגי הקהילה, החרם על מוצרי החברה ממשיך והרשת מוצפת בתגובות נגד לדברים שאמר

גם בישראל מגנים את התבטאויותיו של גידו ברילה, מנכ"ל חברת הפסטה העולמית "ברילה", נגד הומואים. מארגון תהל"ה נמסר היום (שבת) כי "גם רוחנו סוערת בעקבות התבטאויותיו של המנכ"ל, שאמר בראיון כי הוא מתנגד לשילוב של הומואים בפרסומות, והציע למי שלא אוהב את המסר שלו "לחפש לעצמו פסטה אחרת לאכול". ברילה הוסיף כי הוא "מכבד גייז, אך הוא נגד אימוץ ילדים למשפחות חד-מיניות, וכי החברה פונה עם מוצריה למשפחה הקלאסית". ארגון תהל"ה רואה בחומרה התבטאויות המוציאות את אנשי הקהילה הלהט"בית מכלל החברה, ואשר פוגמות בלגיטימציה של העסקת להט"בים, של ניראוּתם וכן של זכותם להקים משפחה".

עוד נמסר כי "מדובר בהתבטאות פרובוקטיבית, אומללה ורוויית זלזול. לצערנו אנו יודעים שאמירות הומופוביות גוררות לעיתים גם מעשים, ומקווים כי אנשים האוחזים בעמדות כח שלטוניות או כלכליות לא ינצלו במות לנידוי אוכלוסיות".

המנכ"ל התנצל שוב וביקש להיפגש עם נציגים גאים

הלילה פרסמה החברה סרטון בדף הפייסבוק הרשמי, ובו ברילה מוסר התנצלות ישירה לקהילה ואומר כי עליו ללמוד רבות על האבולוציה של המשפחה המודרנית. אולם פרסום הסרטון רק ליבה את האש: חלק מהגולשים אמנם קיבלו את ההתנצלות וקראו להסיר את החרם על מוצרי החברה, אך הרוב המוחלט טענו שמדובר בלא יותר מאשר דמעות תנין, וניסיון נואש להדוף את הביקורת הציבורית בעקבות דבריו הפוגעניים.

"אתמול התנצלתי על הדברים הפוגעניים שאמרתי, והיום אני חוזר את ההתנצלות שלי שוב", אומר ברילה. "לכל אורך חיי תמיד כיבדתי כל אדם שפגשתי, כולל הומואים ובני משפחותיהם, בלי יוצאים מן הכלל. מעולם לא הפליתי אף אחד. שמעתי את אינספור התגובות מסביב לעולם, בעקבות הדברים שאמרתי. זה דיכא והעציב אותי".

ברילה הודה כי הוא צריך ללמוד על מושג המשפחה החדש ולשנות את ראייתו השמרנית. "זה ברור שיש לי הרבה ללמוד על הוויכוח החי שקשור בהתפתחותה של המשפחה. בשבועות הקרובים, אני מבקש לפגוש נציגים של הקבוצות שמייצגות בצורה הטובה ביותר את האבולוציה של המשפחה, לרבות אלו שנפגעו מהמילים שאמרתי", חתם ברילה את דבריו.

המתחרות מנצלות את המומנטום ומצטרפות למחאה

בינתיים, חברת הפסטה המתחרה של ברילה, "ברטולי", מיהרה להגיב כשפרסמה תמיכה בקהילה הגאה. ברטולי ידועה בקריצה שלה לקהילת הלהט"ב, והיא אף שיתפה פעולה עם ערוץ הגאווה האמריקני LOGO בקמפיין משותף.

סערת "ברילה" המתפתחת במהירות היא כמעט חסרת תקדים בכל הקשור ליחסי הקהילה וגופים מסחריים בינלאומיים. כפי הנראה, הסמיכות לדיווחים על הומופוביה ברוסיה, תרמה להעלאת המודעות וחוסר סובלנות כלפי אמירות הומופוביות ופוגעניות. 

הגולשים ממשיכים להציף את הרשת במחאה ויז'ואלית

באחד מדפי הפייסבוק הקוראים לחרם על ברילה הצטרפו כ-5,400 איש בתוך פחות מיומיים. הדף מרכז עשרות תגובות מרחבי העולם, בעקבות ההתבטאות ההומופובית, מחאה ויז'ואלית, ממים משעשעים וצילומים של מוצרי ברילה מושלכים לפח האשפה, על ידי לקוחות זועמים. הנה מבחר יצירות:תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...