עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

ויאגרה

תרופה המשמשת לטיפול בליקוי התפקוד המיני וגברי. הויאגרה מגבירה את זרימת הדם אל איבר המין, ובכך גורמת להופעת זיקפה חזקה וממושכת

ויאגרה היא תרופה הנלקחת בבליעה, ומיועדת לטיפול בבעיות בזקפה ובמצבים של אין-אונות (אימפוטנציה). השם הגנרי של הוויאגרה הוא סילדנאפיל, וישנם בשוק תחליפים שונים למוצר המיוצרים בחברות שונות. בישראל, כמו גם ברוב העולם, הפכה "ויאגרה" לשם הכולל לתרופות להגברת הזקפה. יש המשתמשים בוויאגרה גם ללא בעיות בתפקוד המיני, לצורך השגת זקפה ארוכה וחזקה יותר, והיא נמכרת באופן בלתי-חוקי בשוק שחור שהתפתח בעקבות הביקוש. יש המחשיבים את הוויאגרה לסם חדש, המשמש בעת קיום יחסי מין ולהגברת הדחף המיני.

הוויאגרה התגלתה במקרה, לאחר שרופאים הבחינו כי תרופה ששמשה לטיפול בבעיות לב וכלי הדם גרמה להופעת זקפה חזקה אצל המטופלים. החומר הפעיל בתרופה מעכב את פעילותו של האנזים פוספודיאסטראז, דבר המוביל להרחבה של שרירים בכלי הדם. התרחבות השרירים מביאה להזרמת דם לאיבר המין ולהופעת זקפה חזקה.

בניגוד לתרופות אחרות הפועלות באופן מקומי על איבר המין הגברי ונלקחות בהזרקה ישירה או באמצעות פתיליות המוחדרות לפי הטבעת, הויאגרה גורמת לזקפה רק בעקבות גירוי מיני. ללא גירוי מיני, דוגמת מגע באיבר המין או התעלסות, לא תושג זקפה. הוויאגרה משפיעה נקודתית על איבר המין, ונחשבת בטוחה למדי לשימוש, ויש לה מספר מצומצם יחסית של תופעות לוואי מדווחות.

גברים הומוסקסואלים בעולם, כמו גם בישראל, אימצו את הוויאגרה כסם שהפך לפופולרי מאוד בקרב הקהילה. השימוש בוויאגרה בעת קיום יחסי המין מביא לעלייה ברמת החשק המיני ולזקפה חזקה מאוד וארוכה, שיכולה להמשך עד ארבע שעות. השימוש בוויאגרה מאפשר לגבר להמשיך ולקיים יחסי מין גם לאחר שגמר, מאחר והזקפה איננה נעלמת, והיא מתחזקת עם גירויים נוספים.

איסורים והגבלות בשימוש
שימוש בוויאגרה ללא אישור רפואי וללא מרשם רופא מסוכן, חולי לב (וגם כאלה שאינם יודעים על כך), או אנשים הסובלים ממחלות בכלי הדם, עשויים לגרום לעצמם נזקים חמורים כתוצאה משימוש בתרופה. לגברים המקבלים טיפול בתרופות המרחיבות את כלי אדם אסור להשתמש בוויאגרה.

אזהרה חמורה: אין להשתמש בוויאגרה יחד עם פופרס. שילוב שתי התרופות עלול לגרום לירידה פתאומית ודרמטית בלחץ הדם, לאיבוד הכרה מתמשך ואף לנזקים בלתי הפיכים למוח ולכלי הדם. בעולם התקבלו דיווחים על מספר מקרי מוות בעקבות שימוש בפופרס יחד עם ויאגרה.

לא ידוע על התמכרות לשימוש בוויאגרה, אך לתרופה זו, כמו גם לתרופות אחרות, עשויה להתפתח התמכרות 'נפשית' (מנטלית) לשימוש בתרופה בעת קיום יחסי מין.

מינון ואופן השימוש
ויאגרה, כאמור, נלקחת בבליעה. הטבליות הנפוצות היום בשוק הישראלי הן של חברת "סיאליס", והן מגיעות במינון של 25, 50 ו-100 מיליגרם. מותר להשתמש בטבליה אחת של ויאגרה ביום, כ-40 דקות עד שעה לפני קיום יחסי המין.

משך ההשפעה של התכשיר עומד על בין שלוש ל-4 שעות.

תופעות הלוואי של ויאגרה הן כאבי ראש קלים, הסמקה ותחושת חמימות באזור הצוואר, הפנים ומקומות אחרים בגוף בשל התרחבות השרירים. במקרים נדירים עשויים להופיע גם פריחה, טשטוש ראייה קל וסחרחורת.

הוויאגרה עשויה לגרום לזקפה חזקה מאוד, וכל גירוי קל, גם אחרי קיום יחסי המין והגמירה, עשוי לעורר אותה שוב. במקרים נדירים נרשמה גם תופעה של קשיון הפין זקפה חזקה ובלתי פוסקת, המלווה בכאבים חזקים.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...