ארכיון: אירוע זיכרון מאולתר, בערב הרצח באגודה (2009). צילום: מייקל אמיר.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אביה של ליז טרובישי, שנרצחה בברנוער, תובע פיצויים מהאגודה

אלי טרובישי תובע את האגודה, עיריית תל-אביב והמשטרה, בטענה שנכשלו בהגנה על בני הנוער שהגיעו למקום. "על-אף ידיעתה על האיום הספציפי כלפי גונן, התעלמה האגודה מחובתה המוסרית והמקצועית לדאוג למקום בטוח לבאים בשעריה, ויצרה מצג של מתן שירות מקצועי ואחראי במקום מוגן ומאובטח", נכתב בכתב התביעה

"האגודה לא פעלה בכל דרך לשמור על שלמות גופם של הבאים בשעריה, לרבות בני הנוער המשתתפים דרך קבע או באופן מזדמן בפעילות ה"ברנוער" מטעמה. על-אף ידיעתה על האיום הספציפי כלפי גונן, התעלמה האגודה מחובתה המוסרית והמקצועית לדאוג למקום בטוח לבאים בשעריה, ויצרה מצג של מתן שירות מקצועי ואחראי במקום מוגן ומאובטח". 

כך נכתב בכתב תביעה שהגיש לפני כשבועיים אלי טרובישי נגד האגודה לזכויות הלהט"ב, עיריית תל-אביב ומשטרת ישראל. 

אלי טרובישי הוא אביה של ליז ז"ל, שנרצחה באירוע הירי האלים שארע ב-2009 בסניף האגודה בתל-אביב, במהלך פגישה של הברנוער. באירוע נרצח גם מדריך הקבוצה, ניר כץ ז"ל, ונפצעו רבים אחרים, חלקם באורח קשה מאוד. 

לפני כחודשיים פורסם כי במשך ארבע שנים הסתיר שאול גנון את העובדה שקיבל איומים מפורשים מצעיר, קרוב משפחתו של חגי פליסיאן, הנאשם ברצח בברנוער. שנים ארוכות, בהן הוא המשיך למלא בתפקידים שונים בקהילה, הגיש תמיכה וסיוע לנפגעי הרצח באגודה, לקח חלק מרכזי בניהול אגודת הלהט"ב ואף קיבל את אות המתנדב על עבודתו. אולם רק כעת, כשהוא תחת חקירה מאומצת שסופסוף שופכת אור על הפרשה הקשה והמטלטלת הזו, נזכר גנון בדברים שלטענתו הוא פשוט "הדחיק".

טרובישי טוען כי "בדיעבד ולאחר התוצאות הטראגיות, התברר כי האגודה לשמירת זכויות הפרט לא קיימה את חובתה הבסיסית ביותר של גוף המעניק שירותים לקהל בלתי מסוים. במקום לא היה שומר, לא היו מצלמות אבטחה, המקום לא נבדק על-ידי העירייה/כיבוי אש/משטרה בדבר תקינות המתקנים, יציאות חרום ועוד". 

עוד הדגיש התובע, כי "הקהילה ההומו-לסבית בישראל נתונה לאיומים רבים מצד גורמים אלימים, וכי מנהל ה"ברנוער" שאול גונן ידע כי הוא נתון לאיומים ומשכך נמנע מלהגיע למועדון ה"ברנוער" ביום האירוע, תוך שהוא מותיר את הנערים והנערות לסכנה ברורה ומוחשית ואינו נוקט באבטחה אקטיבית כנדרש מכוח תפקידו כמנהל המקום".

על פי כתב האישום טוען טרובישי כי גם העירייה התרשלה בכך שלא הפעילה אמצעי אכיפה כלפי האגודה ולא דרשה ממנה להוציא רישיון עסק והיתר לשימוש חורג. כן הוא טוען כי המשטרה התרשלה בכך שלא הגנה על באי המקום, וזאת למרות שידעה כי חברי הקהילה הגאה נמצאים בסיכון מוגבר מגורמים עויינים.

טרם הוגשו כתבי הגנה. 

מהאגודה נמסר בתגובה: "אנו כואבים את כאבם של משפחות ההרוגים ושל הפצועים שהם בשר מבשרה של האגודה ושל קהילת הלהט"ב. לראייתנו לא יהיה זה ראוי לקיים דין ודברים עם אנשים שאיבדו את היקר להם באמצעי התקשורת. נציין רק שמאז פשע השנאה הנורא ועד היום פועלת האגודה למען הפצועים ומשפחות ההרוגים הן באמצעות הקרן שהקימה לרווחתם והן בפעילות ענפה לחקיקת החוק לפיצוי הנפגעים ומשפחותיהם אשר צפוי לעלות להצבעה במושב הכנסת הקרוב. נדגיש שהנפגעים ובני משפחותיהם תמיד ימצאו אצלנו אוזן קשבת ותמיכה".

פורסם ראשון: 16/10/2013 21:42.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...