אולי, בן 19, מחלים מאנורקסיה. צילום: Michelle Sank.
 > 

להרגיש בנוח בעור שלנו

סדרת צילומים טורדת מנוחה מציגה צעירים וצעירות שאינם חשים בנוח עם גופם ועוברים תהליכים שונים - מהזרקת כימיקלים ועד ניתוחים קשים - כדי לשנות את המראה החיצוני שלהם. הסדרה בוחנת את היחסים המורכבים שלנו עם גופנו, ואת נקודות המגע בין העצמי לציבורי, בין איך שאנחנו רואים את עצמו לבין איך שאנחנו חושבים שאחרים מסתכלים עלינו

נער המשנה את גופו כדי להיראות כמו ליידי גאגא. בחור צעיר, שרירי וחסון, המבלה שעות בחדר-כושר כדי לנפח את גופו. נערה החולה באנורקסיה ונאבקת בדימוי גוף מעוות. צעירה העוברת תהליך לשינוי מין. נערה אחרת, שמשנה את גופה בניתוחים פלסטיים בזה אחר זה. בחור המגלח את גופו ומזריק לעצמו בוטוקס. בן 19 שעבר תהליך שינוי מין מנקבה לזכר, ולאחר מכן הפך לקוויר Gender Neutral, ולטשטש לגמרי את זהותו המגדרית (בצילום בראש הכתבה). אלו חלק מהדימויים שובי הלב ועוצרי הנשימה, שאפשר למצוא בפרויקט "In My Skin" של הצלמת מישל סאנק. 

הפרויקט מתחקה אחר צעירים מתחת לגיל 25, העוברים תהליכים שונים ומגוונים כדי לשנות את גופם. חלקם עושים זאת מתוך בחירה, אחרים נמצאים במעגלים של התעללות ושנאה עצמית. הקו המשותף לכולם הוא שהם אינם מרוצים מהגוף הפיזי שלהם, ושואפים לעצב אותו לפי אידיאל היופי שלהם, הזהות המגדרית שלהם או הדרך שבה הם תופסים את עצמם.

זהו מסע מרתק שמבקש לחפש את המרווח הזה שלנו, כבני אדם, המנהלים יחסים מורכבים עם הגוף שלנו. המרווח המתיר לנו לשחק עם גבולות הגוף ולהגדיר אותם מחדש, בכל פעם, בין אם על ידי תהליכים הפיכים ובין אם על ידי ניתוחים שמהם אין דרך חזרה. הדיאלוג המרתק הזה בא לידי ביטוי בסדרת הצילומים, שמציפה את הצופה בה ברגשות מורכבים ומרתקים, ומאפשרת בחינה עצמית של התחושות שלנו כלפי הגוף שלנו.

רולנד, בן 19, מנסה להיראות כמו ליידי גאגא.

ג'יי, בת 25, ממתינה לניתוח שינוי מין (M2F).

ג'קי, בת 18, עברה ניתוח לשינוי מין בגיל 16.

ג'ייסון, בן 19, מפתח גוף.

קמבל, בת 16, טרנסג'נדרית (M2F) לא מנותחת.

מאט, בן 18, טרנסג'נדר מנקבה לזכר (F2M)

מייק, בן 22, כימיקלים לעיצוב הגוף ושעווה

שיי, בן 21, לאחר ניתוח הסרת חזה.

לסדרת הצילומים המלאה באתר של הצלמת לחצו כאן.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...