יום הנראות הביסקסואלי. צילום: אלון אורין.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

התקשורת הישראלית והביסקסואלים: יחסים מורכבים

התקשורת בישראל אינה מתעניינת בקהילה הביסקסואלית וביום הנראות הביסקסואלי, וכאשר היא כבר עוסקת בנושאים הקשורים בקהילת הבי, היא עושה זאת בשעות לילה מאוחרות או בצורה סטריאוטיפית ופוגענית / דעה

השבוע התקיים המעגל הביסקסואלי, הארוע לציון יום הנראות הביסקסואלית בישראל. במקום להרחיב בהסברים על חשיבותו של היום הזה אני יכול פשוט להצביע על היחס וחוסר העניין שמגלה התקשורת בישראל לקהילה הביסקסואלית וליום הזה בפרט: הדוגמא הבולטת היתה בשיחה ברדיו שהתקיימה לציון היום הזה. לא בשעות היום, חלילה, אלא בתכנית רדיו לילית המתאימה ל"סטיות" שכמונו.

השיחה התגלגלה ללא פחות מהטרדה בשידור, כשהמנחה שואל על הפרקטיקה שאנחנו מיישמים במיטה, ותוך התעלמות מהתשובות המנומקות ממשיך לשאול על היום שבו הנטיה הביסקסואלית תיעלם, כאילו שהיה מדובר בתופעה זמנית שאנו מצפים שתיעלם עם הזמן.

עדיין, קשה לי להאשים את אותו שדרן אלא בהיותו בור וחסר מודעות כמו רוב הציבור. דבר שיכול להשתנות רק אם תהיה נראות ביסקסואלית וחשיפה אמיתית.

המעגל הביסקסואלי נפתח בפאנל בהשתתפות יאנה יגורוב (מנהלת פורום ביסקסואלים בתפוז) ואבישג אלבו (מקימת קבוצה ביסקסואלית בבית הפתוח) שמתפקידן מסתכלות על הקהילה ויכולות לענות על זהות הקהילה הביסקסואלית ועל הכיוון שאליו אנו מתקדמים.

בארוע התקיימו גם מספר הרצאות וסדנאות הנוגעות לקהילה הביסקסואלית מכיוונים שונים, אבל עיקרו היה ביצירת מקום למפגש ישיר בין חברי הקהילה ואנשים שרוצים להכיר, להשתייך, ולא להרגיש חריגים.

בסיכומו של דבר עולה בי התחושה כי הקהילה הביסקסואלית בישראל מפוחדת ולא ממהרת להציג את עצמה ולהראות כלפי חוץ. הדבר מתבטא בקבוצות באינטרנט שנחסמו לחברים בלבד וכן במדורי הרכילות בעיתונים, בהם ידוענים ממהרים להכחיש כל שמועה שרומזת על האפשרות שהם עשויים להיות ביסקסואלים.

את הדבר ניתן להבין כשמסתכלים על מידת הביפוביה הקיימת בחברה הכללית ואף בתוך הקהילה הגאה, אבל אותי זה מעציב לראות איך הפחד הזה שולט בקהילה הביסקסואלית, שלפחות מבחינה מספרית וסטטיסטית, היתה אמורה להיות גדולה ושוקקת חיים.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...