פייסבוק (אילוסטרציה). צילום: mkhmarketing, Flickr.
 > 

לעשות סדר בפיד הגאה בפייסבוק

הוסיפו גאווה לפייסבוק: כל מה שמעניין אותנו, בזמן שנוח לנו, בקליק עכבר אחד. קבלו את רשימות העמודים הגאים המובילים בישראל, נותני השירותים, חיי הלילה ואף המוזיקאים והאמנים

אנו ב-GoGay, ובעמוד הפייסבוק LGBT Israel, עוקבים באדיקות אחר הרשת החברתית וכלי התקשורת השונים. אחד הכלים בהם אנו עושים שימוש הוא רשימות תחומי עניין, המורכבות מעמודים וגולשים. הרשימות מאפשרות לעבור בזמן שנוח לנו, באופן מרוכז, על עדכונים בנושאים שמעניינים אותנו, תוך מניעת הצפות בזרם העדכונים (news feed). החלטנו לשתף אתכם ברשימות השימושיות ביותר, ולצרף גם מדריך מזורז לשימוש בהן.

 

יתרון נוסף ברשימות, הוא שלא חייבים להביע תמיכה (לייק) בעמוד, כדי להיות מעודכנים במה שקורה אתו. כך למשל, כשזה מגיע לפוליטיקה, אנו עשויים לדעת מה אומר המועמד הנגדי, אפילו אם זה רק כדי לטקבק לו, או לה, אך מבלי לעשות לייק פומבי או בכלל. 

אם אתם מעוניינים במנה של פוליטיקה גאה, ברשימה זו אספנו את כל התאים הגאים במפלגות השונות, חברי השדולה הגאה ואף כמה מהמועמדים לבחירות המוניציפליות הקרובות.

כוחה הכלכלי של הקהילה ידוע כמשתלם במיוחד (DINK - הכנסה כפולה, אפס ילדים וכל היוצא בזה), מה שגורם לבתי עסק רבים לקרוץ לה, גם ברשת החברתית. מצד שני, עסקים רבים מפלים את חברי הקהילה או נותנים יחס לא הולם. אספנו עבורכם עשרות עסקים ונותני שירותים גאים וחברותיים לקהילה ברשימה אחת. מנהלים עסק ומוכנים להתחייב על שירות הולם ומכובד לחברי הקהילה? שלחו לנו קישור לעמוד שלכם ונוסיף אותו. בתי עסק שנקבל עליהם תלונות מבוססות ימחקו מהרשימה.

כולנו מכירים את יחצני המסיבות הקהילתיים. הם תמיד יראו הכי טוב בתמונות הפרופיל, יהיו חברים בכל קבוצה אפשרית, יאשרו חברות לכל דורש וידאגו למלא את תיבת ההזמנות שלנו. מצד שני, בלעדיהם לא היינו יודעים מתי כל מסיבה מתרחשת, מי מופיע בה, או איך מתארגנים על הנחה. בדיוק בשביל זה, הקמנו את רשימת חיי הלילה: כל הליינים, היחצנים, ה-DJs, מלכות הדראג ואפילו TLV Scene במקום אחד. באותה הזדמנות, אל תשכחו לבדוק את לוח האירועים המקיף של גוגיי, הכולל לא רק אירועים אלא גם המלצות על מפגשי טלוויזיה ותכנים הקשורים בעקיפין לקהילה.

הרשימה הבאה עוקבת אחר אושיות התרבות של הקהילה, קבוצות התאטרון, המשוררים והרקדנים.

בין אם זה עברי לידר, יהודה פוליקר, או זמר חדש ומבטיח, תמצאו אותו ברשימה הבאה, לצד יהודית רביץ, מאיה סימן טוב ורונה קינן ויתר המוזיקאים הגאים.

ואיך אפשר בלי הומור? ברשימה זו ריכזנו את כל הדפים ההומוריסטיים והציניים.

יותר מדי רשימות בשבילכם? רוצים את רק המיטב במקום אחד? ברשימת המומלצים שלנו מרוכזים כל העמודים המומלצים ביותר, שווה להכניס אותה למועדפים.


כיצד להשתמש ברשימה? הכנסו לקישור הנבחר, לחצו על הכפתור כפי שמסומן בתמונה הבאה. השלב האחרון הוא לגשת לסרגל הצדדי של פייסבוק, היכן שנמצאות כל הקבוצות בהן אנו חברים ולהוסיף את הרשימה למועדפים (מציבים את העכבר לצד שם הרשימה, מחכים שיופיע סמל של עפרון, לוחצים עליו ומקבלים אפשרות להוסיף למועדפים).

רוצים למצוא רשימות בתחומי עניין אחרים, או ליצור רשימות משלכם ואף לשתף את החברות והחברים? עקבו אחר השלבים הבאים:

1. ממסך הבית, גללו מטה עד מקטע תחומי העניין, או Interests.

2. הקליקו על "Add Interests" או "הוסף תחומי עניין".

3. הקלידו נושא לחיפוש.

4. עקבו אחר התוצאות.


למתקדמים: לחצו על "Create List" בפינה העליונה של העמוד. בשלב זה גם ניתן להוסיף דפים נוספים לרשימה קיימת גם דרך סימן גלגלי השיניים בעמודים השונים (ליד ה"LIKE"). הרשימות יכולות להיות פרטיות או ציבוריות וניתן לשתפן כפי שמשתפים כל תוכן אחר בפייסבוק. 

מכירים עמוד שחסר באחת הרשימות? שלחו הודעה פרטית לעמוד LGBT Israel עם הקישור לעמוד, או תייגו אותו כאן בתגובה לכתבה ונוסיף אותו לרשימה הרלוונטית.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...