יזהר כהן מבצע את "אל האור". צילום: יוטיוב.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

יזהר כהן: "לא צריך להוריד תחתונים בשביל הקהל"

בראיון ל"לאשה" מדבר כהן על הוצאה כפויה מהארון, על בדידות וחיים ללא זוגיות, ועל המקום של בתו בחייו. " לקח לי הרבה שנים של טיפולים פסיכולוגים כדי להגיע להבנה שלבד זה לא בדידות כואבת"

"לאף אחד אין זכות לחדור לחייו הפרטיים של האחר. בעיניי זה פלילי. למי שיש בעיה עם הזהות שלו, שילך לפסיכולוג. אני לא חושב שהמיטה שלי צריכה לעניין מישהו. מעולם לא חשפתי את חיי המין שלי. אדם לא צריך להוריד תחתונים בשביל הקהל".

כך אומר יזהר כהן, שמוכר בזכות הקריירה המוזיקלית שלו שהביאה לישראל, בין היתר, זכייה בתחרות האירוויזיון, וכיום עוסק בעיצוב ומכירה של תכשיטים. למרות השינוי החד בקריירה, כהן בן ה-62 הוא עדיין כוכב בישראל, ורבים זוכרים לו חסד על ימי הזוהר האבודים.

יצויין כי כבר בשנת 2001 התראיין כהן לראשונה לאמצעי תקשורת קהילתי, כששוחח עם כתב GoGay דאז, יניב הלפרין. בראיון אמר כהן דברים דומים למה שאמר בראיון הנוכחי, בכל הקשור לסוגיית היציאה מהארון. "הוצאה מהארון סותרת חופש", הוא אמר ב-2001. "הוצאה מהארון עומדת בניגוד לזכויות הלגיטימיות של הפרט. יש אנשים, שטוב להם בארון. אדם, שלא טוב לו- מחפש מצב, שיהיה לו טוב, מחפש לשפר את מצבו, ואף אחד לא יכול לקבוע לו מה טוב לו באישי שלו".

בראיון מרגש ומקיף, מדבר כהן על השינוי שעשה בקריירה, אך גם על חייו הפרטיים וההורות שלו לאליה, בתו בת ה-16. "היא הדבר הכי חשוב בחיי. יפה שלי, אהובתי, נסיכה אמיתית. היא שינתה את חיי ושדרגה אותם. הביאה אותי לפיק של החיים והחזירה לי את חיי. אני ואמא שלה דיאנה זו משפחה. גרים באותו בניין בשתי דירות. דיאנה ואני לא היינו נאהבים, אבל אנחנו החברים הכי טובים בעולם ולילדה יש משפחה שלמה במובן העמוק של המילה. דיאנה היא מפיקה מצליחה. בשנתיים הראשונות לחייה של אליה גרנו יחד ושלושתנו ישנו באותה מיטה".

כהן אומר כי הוא ויתר על מערכות יחסים רומנטיות ואינטימיות. מאז שאליה נולדה לפני 16 שנה אין לי ואני לא צריך כי אין מקום. לקח לי הרבה שנים של טיפולים פסיכולוגים כדי להגיע להבנה שלבד זה לא בדידות כואבת", הוא מספר.

לדבריו, "כבר כילד הייתי בטיפולים ופסיכולוגים ניסו לפצח אותי, אבל אני לא מתעסק בזה כי בעיניי הסיבות אינן חשובות אלא איך אתה מייצר לעצמך כלים להתמודד. לאורך שנים היו סביבי להקות של אנשים שהקיפו אותי, כמו רחם שהייתי חייב להיות עטוף בה. שילמתי מחירים חסרי תקדים רק כדי שאנשים יהיו לידי. עם השנים והטיפולים יצרתי לעצמי כלים להתמודד עם הלבד. היום אני לבד וטוב לי. מבחינתי זה שחרור. זו גאולה".

"אין לי שום חסך", מוסיף כהן. "אני מלא באהבה ומוקף באהבה. אני אוהב ואהוב. הייתי זקוק לזוגיות עד שנולדה בתי. הלכתי בזמנו לפסיכולוגים כדי לברר אם משהו אצלי לא בסדר. נברתי הרבה בעצמי. מאז שאליה נולדה אין אצלי מקום ואין צורך בזוגיות. אני חי חיים מלאים ומספקים ולא זקוק לאף אחד למלא את המשמעות שלי. בעיניי זה הטופ שאדם יכול להגיע אליו".

לראיון המלא באתר xnet לחצו כאן.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...