אטרף גירלז. צילום: צילום מסך.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אטרף גירלז: הכניסה לביסקסואליות אסורה

טרנסג'נדרית לסבית? צפי למחיקה. ביסקסואלית שמחפשת נשים? פתחי כרטיס באתר הרגיל, שם תמצאי רק מעט נשים שנתקעו באתר ההומואי/סטרייטי, ובעיקר עם הצקות מגברים והצעות לשלישיות. מאטרף נמסר בתגובה: נשנה חלק מהנהלים ונאפשר לנשים טרנסג'נדריות להשתמש באתר

לפני לא הרבה זמן נפתח בקול תרועה גדולה "אטרף גירלז". הוא שווק בתור אתר המיועד לנשים המחפשות נשים ולא מעט נשים שכבר היו להן פרופילים באטרף הרגיל או כאלו שהתייאשו משידייט, עברו אל האתר המיועד לנשים בתקווה ששם הן ימצאו מישהי מתאימה.

הפירוט באתר נשמע כל כך משכנע ומפתה: "גברים או זוגות מעורבים (גבר ואשה) - יכולים לפתוח פרופיל של גבר באתר הכללי של אטרף, להגדירו כפרופיל של זוג, ולמצוא שם גולשות וגולשים שיישמחו להכיר אותם. הנשים שגולשות באטרף girls אינן מעוניינות להכיר גברים (גם לא כחלק מזוג מעורב), אנא כבדו את פרטיותן והמנעו מאי נעימות." 

אך הצהרות לחוד ומציאות לחוד.

לפני כמה ימים קיבלה אור, פאנסקסואלית שהייתה רשומה באטרף כבר שנים, אימייל מהנהלת האתר לפיו אטרף גירלז הינו אתר לנשים המחפשות נשים בלבד ושהפרופיל שלה לא עבר את מנגנון האימות ולכן היא לא יכולה להשתמש באטרף גירלז. אור הייתה בטוחה שמדובר בטעות ופנתה אל הנהלת האתר והבהירה שהיא אישה פאנסקסואלית שמחפשת בעיקר נשים, שהייתה רשומה באתר הרגיל כבר שמונה שנים ולא הייתה שום בעיה עם הפרופיל שלה ולכן אינה מבינה מה קרה.

הנהלת האתר חזרה עם תשובה מסודרת לפיה האתר הוא לנשים לסביות המחפשות נשים לסביות בלבד, והציעו לה לפתוח את הפרופיל באתר הרגיל, להירשם כמחפשת גברים ולהגדיר את עצמה בין נשים לגברים. לאור כמובן ברור שאם היא תעשה את זה היא תמצא כמעט אך ורק גברים והיא מעוניינת בעיקר בנשים, כאלה שמעוניינות בנשים, מכיוון שהיא אישה. והבהירה להן את זה וגם שהיא גם מאד מבינה את עניין הסינון ואת מציאת המתחזים, אבל היא אישה שמחפשת נשים ולכן לפי איזה פרמטרים היא לא עברה? אבל התשובה של הנהלת האתר נותרה כשהייתה.

שמעה על כך מיקי, ביסקסואלית, ופנתה אף היא להנהלת האתר, להבין האם נשים ביסקסואליות ופאנסקסואליות אינן יכולות להשתמש בשירותי האתר. התשובה שקיבלה מיקי הייתה אפילו יותר מכעיסה – "אטרף גירלז הינו אתר חדש שהוקם לאחרונה כאתר נפרד לקהילה של נשים המחפשות נשים בלבד. האתר נוצר מתוך בקשות וצורך של קהילת לסביות שמעוניינת באתר פרטי ומבוקר ללא גברים, זוגות וטראנסג'נדרס (עיוות המילה במקור)".

הכניסה רק ללסביות סיסג'נדריות

זאת אומרת, כדי להירשם לאתר אטרף גירלז עלייך להיות אישה לסבית סיסג'נדרית (מי שמרגישה בנוח עם המגדר שהחברה נתנה לה בלידתה, כלומר שאינה טרנסג'נדרית או ג'נדרקווירית), או שאת יכולה לשקר, כמובן. אם את אישה טרנסג'נדרית לסבית הפרופיל שלך יימחק, אם את ביסקסואלית או פאנסקסואלית שמחפשת נשים, תוכלי לפתוח כרטיס רק באתר הרגיל ולמצוא רק מעט נשים ביסקסואליות כמוך שנתקעו באתר ההומואי/סטרייטי, ובעיקר עם הצקות מגברים והצעות לשלישיות.

האם אנחנו כקהילה רוצות ומסכימות להפרדה הזאת? האם יש לנו צורך ורצון לשפוט נשים אחרות על טיב ואמיתוּת נשיותן? האם באמת יש מקום לחלק את העולם לנשים לסביות סיסג'נדריות, נשים ביסקסואליות סיסג'נדריות ונשים טרנסג'נדריות? עולם בו את יכולה להכיר רק את מי שמזדהה ונראית כמוך?

במהלך ההתכתבות עם אור עלתה נקודה נוספת, באתר אטרף הרגיל אין לגברים טרנסג'נדרים אפשרות להזדהות ככאלה ואילו לנשים טרנסג'נדריות כן קיימת האופציה (וגם אז הן צריכות להזדהות כ"טרנסג'נדר" ולא "טרנסג'נדרית"). מה זה אומר עלינו כחברה, שצריכה לדעת אם הנשים שלה נולדו כנקבות או לא, לפני שנוכל ליצור איתן קשר מיני או רגשי? מה זה משדר לגברים שלא יכולים להזדהות כגברים טרנסג'נדרים ואולי מקבלים את הרושם שהם צריכים להסתיר את זה, כדי שגברים ו/או נשים אחרות/ים ירצו אותם?

אין ספק שיש כרגע באתר כמה בעיות מאד מהותיות עקב חוסר הבנה בנוגע למרקם האנושי והצרכים של הקהילה הלהט"בית. אין גם ספק שהכוונה הראשונית כנראה הייתה טובה, אבל משהו התפקשש בדרך.

אטרף: בדקנו את העניין ושינינו חלק מהנהלים

לצורך פרסום הכתבה, פנינו אל הנהלת אטרף, ולאחר דיון שהתקיים שם התקבלה תגובה משמחת חלקית:

"אטרף גירז הוקם כסביבת הכרויות ללסביות בלבד על מנת ליצור סביבה בטוחה ונעימה בה יוכלו לסביות להכיר אחת את השניה. האתר מנוהל על ידי צוות לסביות שמפעילות סינון קפדני לשמירה על סביבת הכרויות נעימה.

"בעקבות הפניות בנושא, נערכה ישבה של צוות האתר ובה הוחלט כי האתר מיועד ללסביות, ונשים לסביות, גם אם הן טרנסג'נדריות תוכלנה להשתמש באתר. השינוי יכנס לתוקפו בימים הקרובים. מאז ומתמיד אטרף חרט על דיגלו פתיחות ושיווין לבנות ובני כל המגדרים והנטיות".

לאחר הפרסום, שלחה ליאור גונן, מנהלת אתר "אטרף גירלז" תגובה מפורטת יותר: 

הטענה על פיה נשים בי סקסואליות מודרות מהאתר אינה נכונה. נשים דו מיניות יכולות לגלוש באתר, ובין הגולשות באתר נשים רבות המגדירות עצמן כך ומתקבלות בברכה על ידי הגולשות והצוות. עם זאת אטרף גירלז אכן מפעיל מנגנוני סינון רבים במטרה למנוע כניסה של גברים ומתחזים ולצורך שמירה על סביבה נעימה לנשים המבקשות להכיר נשים בין אם הן לסביות או ביסקסואליות".

בשורה התחתונה: למרות השיפור הקל שיתיר סופסוף גם לנשים טרנסג'נדריות לסביות להשתמש באתר, ביסקסואליות (טרנסג'נדריות או סיסג'נדריות) עדיין לא.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...