אלטון ג'ון. צילום: David Shankbone, flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אלטון ג'ון יופיע ברוסיה למרות החקיקה ההומופובית

בהחלטה שנויה במחלוקת אמר הזמר כי יקיים מופע במוסקבה בדצמבר, "כדי לא לנטוש את קהילת הלהט"ב המדוכאת ולא לחשוף אותה לבידוד וניכור"

אלטון ג'ון הודיע כי לא יבטל הופעה המתוכננת להתקיים השנה ברוסיה, למרות החקיקה ההומופובית במדינה והיחס לקהילת הלהט"ב. הזמר בן ה-66 סיפר בראיון לעיתון ה"גרדיאן" הבריטי ש"ההצגה חייבת להימשך", ושהוא יופיע במוסקבה בחודש דצמבר, "כדי לתמוך במעריצים הגאים שלי, שעלולים לסבול מבידוד וניכור". 

"אני חייב להופיע", אמר ג'ון. "ועלי להקדיש מחשבה מרובה לבחירה שאני עושה. יש שני כיווני מחשבה: האם כל האמנים צריכים להחרים את רוסיה ולא להיכנס לשם? כאשר עושים זאת, אנחנו משאירים את הגברים והנשים הגאים במדינה בודדים, והם יסבלו יותר בבידוד תחת החקיקה ההומופובית. כגבר הומוסקסואל, אני לא יכול להשאיר את האנשים האלו לבד מבלי ללכת לשם ולתמוך בהם. אני לא יודע מה הולך לקרות לי שם, אבל אני חייב ללכת".

החלטתו של אלטון ג'ון להופיע ברוסיה עומדת בניגוד מוחלט להצהרה שנתנה בשבוע שעבר הזמרת שר, שאמרה בראיון כי לא תופיע בטקס הפתיחה של האולימפיאדה בשל החוקים ההומופוביים במדינה

"אני לא יכולה לנקוב בשמות, אבל חבר שלי, בכיר ברוסיה המקורב למארגני האולימפיאדה, יצר איתי קשר ושאל אם אסכים להיות שגרירה של האירועים ואם ארצה להופיע בטקס הפתיחה", אמרה שר למגזין הקנדי Maclean’s. "מיד אמרתי לא. כששאלתי אותו מדוע כל שנאת ההומואים התפוצצה שם, הוא אמר לי שהאנשים ברוסיה לא מסכימים עם המשטר במדינה", הוסיפה.

אלטון ג'ון הופיע בעבר במקומות שונים בעולם, כולל במדינות שמתאפיינות בחקיקה הומופובית קשה ובאווירה שלילית נגד קהילת הלהט"ב. ב-2007 הכנסייה במדינת טובגו שבאיים הקריביים קראה לבטל קונצרט שלו, מחשש ש"יהפוך את תושבי האי להומוסקסואלים", אך הוא הופיע למרות האיומים. ב-2010 הוא השתתף בפסטיבל מוזיקה במרוקו, תחת איומים כבדים ודרישה מצד גורמים שמרניים לסלקו מהמדינה. גם שם ההופעה התקיימה ללא הפרעה.

באותה שנה שלטונות מצרים אסרו את הופעתו במדינה עקב נטיותיו ההומוסקסואליות ומפני שטען, כי גם ישו היה הומו. סיבה נוספת להתנגדות השלטונות דאז הייתה ההופעה שלו בישראל, מספר חודשים לאחר מכן.

למרות שהאקטיביזם עדיין מוביל אותו, הודה ג'ון כי יש לו היום סדר עדיפויות חדש. בראיון אמר שהוא הזדקן, ומאז נישא לבן זוגו דיוויד פורניש והביא איתו שני ילדים, הוא מגן על עצמו יותר ומעדיף להתמקד ביצירה ופחות בהופעות ברחבי העולם. "אני עלול למות מחר בתאונה, אבל אתה יכול לנקוט באמצעי זהירות שיאריכו את חייך. אני רוצה להזדקן עם הילדים שלי", הוסיף.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...