קווי לילה. צילום: צילום מהאתר הרשמי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חיפה: תלונות על הומופוביה בקווי הלילה

נוסעים בקווים מדווחים על הטרדות על רקע הומופובי, שוביניסטי וסקסיסטי, לרבות כינויי גנאי לנוסעים ה"נחשדים" כהומואים או חברי הקהילה הגאה בכלל, באיומים מפורשים ולעיתים באלימות פיזית של ממש. תגובת אגד: נערוך בירור יסודי ונתגבר את האבטחה בקווים

הרגשתם פעם צורך באבטחה בנסיעה בתחבורה ציבורית? האם העברתם פעם נסיעה בחברתם של חבורת צעירים שצועקים ומגדפים אחד את השני ואת שאר יושבי האוטובוס? אם עניתם "לא" על שתי השאלות, ייתכן שהתמזל מזלכם ולא נאלצתם לנסוע בתחבורת הלילה של מטרופולין חיפה.

תחילה, יש לומר שהפרויקט "קווי לילה" בחיפה הוא מבורך. כסטודנט בעיר, העדפתי פעמים רבות לקחת את הקו הארוך אך הבטוח בלילות בהם הייתי יוצא לבלות, ולא את הרכב שבוודאי לא אמצא לו חניה, ובגללו לא אוכל לשתות. הרעיון של תחבורה ציבורית לילית לאזורי הבילוי בעיר הוא נכון, ומבוצע בצורה טובה מאוד. לכן עלי להדגיש שהבעיה הקשה היא לא קווי הלילה, אלא החוסר באבטחה ובהיעדר תחושת ביטחון של הנוסעים בהם.

הפרויקט בחיפה התחיל בשנת 2008, כשנה לאחר שהחל בירושלים וזכה שם להצלחה גדולה. בחיפה הורחב הפרויקט למטרופולין שלמה, כולל קווים שנוסעים דרך האוניברסיטה והטכניון, ואפילו עד לקריות. המגמה הייתה להוריד כמה שיותר נהגים שנוהגים בגילופין מהכבישים ולאפשר לצעירים להגיע ולחזור בבטחה ממקומות הבילוי שלהם, במחיר של נסיעה רגילה בתחבורה ציבורית.

אך הפרויקט המבטיח קיבל תפנית מטרידה, בגלל אותם צעירים שהוא מבקש לשרת. אלו עולים על הקווים כשהם שתויים, מקללים, צועקים ומגדפים, באופן שפוגע בנוסעים אחרים החולקים איתם את הנסיעה.

"הטרדות ואלימות מילולית ופיזית על רקע הומופובי"

אחד מהם, אורי שמילוביץ', פעיל קהילתי ותיק בחיפה ומועמד לעירייה, פנה לאחרונה לגורמים האחראיים על קווי הלילה, ודיווח להם על מספר אירועים בהם הוא, כמו גם נוסעים אחרים, הוטרדו במהלך נסיעות הלילה.

"הטרדות על רקע הומופובי, שוביניסטי וסקסיסטי מתבטאות כלפי נוסעים אחרים של קווי הלילה לעיתים תכופות, באמצעות כינויי גנאי לנוסעים ה"נחשדים" כהומואים או חברי הקהילה הגאה בכלל, באיומים מפורשים ולעיתים באלימות פיזית של ממש", מספר שמילוביץ'. "כמו כן, נתקלנו בביטויים גסים כלפי נשים הנוסעות בקווי הלילה, אווירה מינית כפויה, התגודדות סביב נוסעות צעירות בצורה מאיימת והצעות מגונות אשר מהווים הטרדה מינית בוטה".

שמילוביץ' טוען שמעשים אלו "נעשים על פי רוב באין מפריע, למעט מקרים בודדים של התערבות נוסעים ו/או הנהג, אשר חוששים לעצמם מהתערבות שכזו. בעבר היו מאבטחים על האוטובוסים , שגם הם לא התערבו פעמים רבות, ובכל מקרה מזה זמן רב שלא נראים מאבטחים כאלה ואינני יודע האם פעילותם הופסקה כליל או שתדירותם פחתה לרמה כה אפסית", הוא מספר.

הנסיעה בקווי הלילה בשעות המאוחרות הפכה להיות חוויה לא נעימה בעבור רבים שמשתמשים בפרויקט על בסיס קבוע, כתחליף לנהיגה ברכב פרטי. הטרדות רבות על רקעים שונים עוברות "מתחת לרדאר", ואין למי לפנות, טוען שמילוביץ', שפנה לאחרונה ל"אגד" המפעילה את הקווים, ובמקביל גם לעיריית חיפה ולמשרד התחבורה, בדרישה לטפל בהטרדות.

שמילוביץ' אומר כי הפתרון הוא למקם מאבטחים באוטובוסים, ולאפשר להם למנוע את המקרים האלו. לדבריו, במידת הצורך, יוכלו המאבטחים לעצור את הנסיעה ולהזמין משטרה. הוא אומר שנוכחות של שומרים תצמצם בצורה ניכרת את המקרים האלו, ותמנע הישנות של אלימות כזו על רקע הומופובי, סקסיסטי, גזעני או לאומני.

תגובת חברת "אגד":

יודגש ויובהר, כי איננו מקלים ראש כלל ועיקר בחומרת האירועים כפי שעולה מהמתואר בפנייתך.

נוכח הדאגה לבני הנוער ובמטרה לשפר את בטיחותם בהגעה למקומות הבילוי וחזרה בסופי השבוע, החליטה חברת "אגד" והרשויות המוסמכות, משרד התחבורה ועירית חיפה, להקצות קווי שרות ייעודיים, קווי 200 אשר החלו לפעול באוגוסט 2008.

אין "אגד" מתנערת מאחריות. בנוסף לתחקיר יסודי אותו אנו עורכים בכל אירוע המובא לידיעתנו, אנו פועלים כמיטב יכולתנו במסגרת החוק. לשם כך, מתוך מחויבות לנוסעינו בני הנוער ומתוך רצון להרתיע מפני התנהגות אלימה, שכרה חב' "אגד" את שירותיה של חברת אבטחה אשר אנשיה מפגינים נוכחות ועוברים מאוטובוס לאוטובוס במהלך הנסיעה.

ממשרד התחבורה נמסר שהפנייה התקבלה והיא נמצאית בטיפול.

למרות פניות GoGay בנושא, ממשרד ראש העיר לא נתקבלה תגובה עד פרסום הכתבה, גם לאחר שנרשמה תלונה ברכז תלונות הציבור העירוני, ובאתר העירייה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...