יובל טופר-ארז. צילום: פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לראשונה: משרד הפנים הכיר בשני גברים כאבות ביולוגיים לילד משותף

תקדים חשוב נוסף לקהילה במאבק על הגדרות ההורות וגבולות המשפחה החדשה. משרד הפנים הונחה להכיר ביובל טופר-ארז, גבר טרנסג'נדר, ובבן זוגו, מתן, כהורים ביולוגיים לילדם המשותף

בדצמבר 2011 ילד יובל טופר-ארז, גבר טרנסג'נדר, את בנו המשותף עם בן זוגו, מתן. למרות שבני הזוג הם שניהם ההורים הביולוגיים של הילד, סירב משרד הפנים להכיר במתן כאביו הביולוגי מסיבות שאינן ברורות.

נראה שבמשרד הפנים התקשו לקבל את המציאות המשתנה, ובה שינויי מין ומגדר, כמו גם יחסים חדשים שלא היו מקובלים או מוכרים בעבר, הולכים והופכים לחלק מתהליכי ההורות והמשפחה החדשים בארץ ובעולם. לכן התהליך, שלוקח בדרך כלל ימים ספורים עד שבועיים, נמשך כשנה וחצי, וכלל גם "שימוע" שנערך לבני הזוג. 

היום (א') פורסם ב-ynet כי משרד הפנים הסכים לבסוף להכיר בהורות הביולוגית של שני הגברים, לאחר שהשניים פנו לשר הפנים, גדעון סער, ולח"כ מירי רגב, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת. 

בעקבות בירור שערכו במשרד הוחלט שאין מניעה חוקית או אפשרות למנוע את הרישום, וזאת בזכות תהליך מסורבל ומעט מגוחך: מינו של יובל שונה ברישומים ל"נקבה", שני ההורים נרשמו כהורים ביולוגיים לילד, ולאחר מכן הוחזר מינו ברישומי משרד הפנים בחזרה ל"זכר".

מתן טופר-ארז אמר ל-GoGay הערב "אנחנו מאד שמחים שהתסבוכת הביורוקרטית מאחורינו ושבננו רשום בתעודות הזהות של שנינו. תודה רבה לכל מי שעזר בדרך".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...