שר. צילום: Ian Smith, ויקיפדיה.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שר: לא אופיע באולימפיאדה ברוסיה בגלל רדיפת הלהט"ב

הזמרת אמרה בראיון כי סירבה להופיע בטקס הפתיחה בשל ההומופוביה במדינה. עוד התייחסה לקריירה המוזיקלית, לתהליך שינוי המין שעבר בנה צ'אז ולתרבות הדראג בה היא מככבת כבר שנים רבות

שר פופולרית מאוד בקהילה הגאה, וכעת היא מרוויחה נקודות זכות נוספות. הזמרת דחתה את ההצעה להשתתף במופע הפתיחה של אולימפיאדת סוצ'י ברוסיה, בגלל שנאת ההומואים במדינה והחקיקה האחרונה הפוגעת בזכויות קהילת הלהט"ב.

"אני לא יכולה לנקוב בשמות, אבל חבר שלי, בכיר ברוסיה המקורב למארגני האולימפיאדה, יצר איתי קשר ושאל אם אסכים להיות שגרירה של האירועים ואם ארצה להופיע בטקס הפתיחה", אמרה שר למגזין הקנדי Maclean’s. "מיד אמרתי לא. כששאלתי אותו מדוע כל שנאת ההומואים התפוצצה שם, הוא אמר לי שהאנשים ברוסיה לא מסכימים עם המשטר במדינה", הוסיפה.

הראיון התייחס גם לתקופה בה שר הופיעה עם בעלה לשעבר, סוני בונו, כשהרכיבו את הצמד "סוני ושר". פער הגילאים בין השניים (כ-11 שנים) נחשב באותם ימים לשערורייתי, ועובדה זו, יחד עם הסגנון הייחודי שלהם שהיה יוצא דופן לתקופה, גרמה לטענת שר לביקורת קשה על הצמד. "אנשים שנאו את סוני ואותי בימים הראשונים שלנו, כי נראינו והתנגנו כל כך אחרת מהמקובל", אמרה בראיון. "סוני תמיד הסתבך בקטטות, אנשים קראו לו 'הומו' כל הזמן, וכל זה רק בגלל שהתלבשנו אחרת. כשהשתתפנו בתוכניות טלוויזיה, הרשתות סירבו להזמין אותנו שוב, בגלל שקיבלו תגובות שליליות מאוד מהצופים".

לטענתה, בשל היחס הזה היא פיתחה רגישות רבה כלפי קהילת הלהט"ב בכלל והומואים בפרט, המתמודדים עם הומופוביה קשה ושנאה מצד הציבור רק בגלל שהם שונים מהמקובל. 

עוד התייחסה שר בראיון לתהליך שינוי המין שעבר בנה, צ'אז בונו. "כשצ'אז אמרה לי שהיא הולכת לעבור שינוי מין - תיקון, הולך לעבור שינוי מין - ושהוא כבר התחיל במסע הזה, הייתי מבוהלת", היא הודתה. "פעם אחת התקשרתי אליו, והוא שכח להחליף את ההודעה במשיבון הסלולרי שלו, שהייתה בקול הישן והנשי שלו. זה טלטל אותי מעט. זה הטאבו האחרון, ובאותה תקופה גם נחשב לא חוקי - תודה לאל שהתקדמנו מאז", אמרה הזמרת.

בראיון נשאלה שר על השירים החדשים שלה, "Take It Like A Man" ו-"Dressed To Kill", והיא אמרה ש"אלו שירים מאוד מוחצנים וכייפים. הם החלום הרטוב של כל דראג קווין". שר התייחסה עוד לשילוב של דראג בהופעות שלה, ובפרט להופעה בלתי-נשכחת שנתנה ב-1979, ובה השתתפו שתי מלכות דראג שהדהימו את הצופים. "האנשים חשבו שאלו דיאנה רוס ובת מידלר, לא היה להם מושג שמדובר בדראגיסטים", היא אמרה. "דיאנה ובת הקליטו את קולן עבורנו, אבל לא חשבתי שאנשים ייאמינו שאלו באמת הן. עם זאת", ציינה, "מעולם לא פחדתי לקחת סיכונים כאלו ולעשות משהו חדש".

עוד דיברה שר בראיון על שיתוף הפעולה שלה עם ליידי גאגא והשיר שדלף לרשת (ונגנז), על תעשיית האופנה והיופי, על החיים ככוכבת מעל גיל 40 ועוד. לראיון המלא, לחצו לחצו כאן.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...