חקיין של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, בכנס הייסוד של Trail Life USA. צילום: דף הפייסבוק הרשמי, יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

תנועת נוער חדשה והומופובית הוקמה בארה"ב

לאחר שארגון הצופים הודיע שיקבל לשורותיו נערים ומדריכים הומואים, הוקמה תנועה חלופית שמבקשת "לגדל דור של בעלים נאמנים, אבות, אזרחים ומנהיגים"

במשך שנים התנהל מאבק בתוך תנועת הצופים האמריקנית בכל הקשור לשילוב להט"בים בכלל והומואים בפרט בפעילויות הארגון. לאחר שראשי התנועה החליטו לאחרונה לאפשר לבני-נוער הומואים לקחת חלק בפעילות, להיות חברים בארגון ואף להתקדם לתפקידי הדרכה וניהול, החליטו מספר בכירים בתנועה לפרוש ולהקים תנועה חדשה ו"נקייה מהומוסקסואליות".

הכירו את Trail Life USA, ארגון המציג עצמו כחלופה נקייה יותר לתנועת הצופים, ומנוהל על ידי שני בכירים לשעבר בצופים שהובילו את המהלך נגד שילוב הומואים בארגון. 

בהודעה לעיתונות שפורסמה בסוף השבוע האחרון מטעם התנועה החדשה, נכתב כי היא מבקשת "להתמודד עם הנפילה החופשית של המוסר באומה האמריקנית, במטרה לגדל דור של בעלים נאמנים, אבות, אזרחים ומנהיגים". עוד נכתב כי "ראשית התנועה החדשה הייתה בשל ההחלטה של מנהיגות תנועת הצופים האמריקנית, לשנות את מדיניות הקבלה לחברות בארגון כך שבני נוער יתקבלו ללא קשר לזהותם או העדפתם המינית". 

לפי הצהרת הארגון, המדריכים הבוגרים בתנועה חייבים להיות נוצרים והטרוסקסואלים - אך יתקבלו בני נוער ללא קשר לדת, גזע, לאום או מצב סוציואקונומי. כן יתקבלו "אפילו נערים שחווים משיכה לבני מינם או בלבול מגדרי", נכתב בהצהרת הארגון. עם זאת, "בנים שהם הומואים מוצהרים, או שאינם זכרים ביולוגיים או כאלו שרוצים להתלבש ולהתנהג כמו בנות" אינם מוזמנים להצטרף.

פירוש הדבר שהתנועה השמרנית מבקשת לסלק החוצה צעירים הומואים שבטוחים במיניותם, וכפי הנראה מעוניינת "לשנות" את משיכתם של הצעירים "המבולבלים". צעירים הומואים, ביסקסואלים או טרנסג'נדרים (F2M או M2F) אינם רצויים בארגון החדש. 

בכנס הייסוד שהתקיים בסוף השבוע בנשוויל, טנסי, השתתפו לטענת המארגנים יותר מ-1,200 איש מ-44 מדינות בארה"ב. כך לפי דיווח של חדשות NBC. במהלך האירוע נאמו היזמים והסבירו על חשיבות הארגון נוכח מה שכינו "ההדרדרות המוסרית של החברה האמריקנית המתירנית". בנוסף התקיים מופע מוזיקלי ונאום של חקיין שגילם את נשיא ארה"ב לשעבר הידוע במדיניותו השמרנית וההומופובית - ג'ורג' בוש.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...